Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Mercedes пуска на пазара най-малкия си всъдеход -


  • Please log in to reply
15 мнения по тази тема

#1 bobo0

bobo0

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 8 Мнения:

Публикувано 07 май 2006 - 10:55

През 2008 г. BMW Х3 го чака сериозна битка с много силен съперник. Тогава Mercedes ще пусне на пазара най-малкия си всъдеход, който засега носи обозначението MLK.

Инженерите от Щутгарт водят вече много сериозни пътни изпитания на прототипи на колата, които са били вече засечени на пистата Нюрбургринг и в Северна Скандинавия, предава autopress-bg. Джуниър оф-роудърът на Mercedes няма да мине без силно стилно влияние от по-големия си "брат" - Mercedes ML, но според вътрешни източници, колата ще има и силно собствено присъствие на пътя и ще е по-къс с около 250 мм.

Подобно на конкурента си от Мюнхен MLK или може би още новия Х-клас ще бъде позициониран над комбито С-клас, но ценово ще остане под комбито Е-клас, като в същото време ще е третата нова кола 4х4 на Mercedes след новия М-клас и новата G-класа, която тръгва тази година. Новият всъдеход е построен върху новата платформа на следващата С-класа и ще използва модернизиран вариант на познатата куатро-система 4matic на Mercedes. Само че няма да се предлагат другите типични за истински оф-роудър неща като мултипликатор, раздатъчна кутия и активно въздушно окачване, за да се запази приемлива крайната цена на колата.

От Mercedes ще оферират седем различни двигателя - 2,5, 3 и 3,5-литрови V6 бензинови, както и 2,2-литров четирицилиндров и двойка трилитрови V6 дизели с различни мощности. Планира се пускането и на хибриден вариант, като двг-то му може да е бензиново или дизелово, комбинирано с двойка електродвигатели.

Според плановете на фирмата годишното производство на автомобила трябва да е около 40 000 годишно, а базовата цена би трябвало да е около 36 000 евро

Някой случайно да е попадал на снимки в нета за да предобия представа за визията на тази машина
  • 0

#2 ENOXELA

ENOXELA

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4188 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 07 май 2006 - 11:30

Spy Shot: Mercedes-Benz MLK

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение
  • 0

#3 sky

sky

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2135 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София;Казанлък
  • Автомобил:
    190E 2.3

Публикувано 07 май 2006 - 11:55

Добре изглежда,но не мога да добия ясна представа за големината ;)
  • 0
Публикувано изображение

#4 KPAHK

KPAHK

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 3766 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:MLADOST CITY
  • Автомобил:
    MB E 200, 2016
    MB E 320 CDI, 2007
    Mazda3 BL, 2011
    Toyota Hilux DLX, 2007
    Punto MK1, 1998
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 08 май 2006 - 11:06

и на мен хич не ми се вижда МАЛЪК :rolleyes:
  • 0

#5 dasdas

dasdas

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 7 Мнения:

Публикувано 08 май 2006 - 20:47

и Мен кво ма греее
  • 0
Публикувано изображение

#6 phantasm

phantasm

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 190 Мнения:
  • Град:VARNA

Публикувано 09 май 2006 - 08:14

и Мен кво ма греее

Заспивай ве чукан!
  • 0

#7 sky

sky

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2135 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София;Казанлък
  • Автомобил:
    190E 2.3

Публикувано 09 май 2006 - 19:39

Имаме изгонен!Един паразит по-малко ;)
  • 0
Публикувано изображение

#8 neichev

neichev

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1019 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Добрич --- Варна
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W201 1988`

Публикувано 10 май 2006 - 20:58

Да ви кажа доста съм се возел на БМВ Х3 и да ви кажа съм мн разочарован кола за минимум 70 000 лева а вози като каруца!Незнам дали защото е джип или е БМВ но честно моя 190 вози по добре! Другото което че е доста малка отзад да не говорим отпред по добре но и аз не съм малък.
Мисля че този модел беше малко над базовия 2 литра дизел 150 коня нормална тяга...никакви екстри климатроник парктроник 4 ел стъкла огледала...диск централно и новата система на БМВ Х-драйв но за 80 000 лева които моя кръсник дади за тази му казах че мога да му намеря таква С класа че ще забрави за БМВ и тои споко следващата ми кола ще е Мерцедес ти имаше преди 10 12 години чисто нов 190 Д и беше мн доволен!
Дано да успея да го вкарам пак в клуба! :rolleyes:
  • 0
Mercedes-Benz W201

#9 Bustter

Bustter

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 615 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Не се знае, знае ли се...
  • Интереси:Финикийски знаци.

Публикувано 10 май 2006 - 23:00

Това определено ще изяде Х3ката това гадно произведение на кубизма и кривите линии B)
  • 0

#10 Bustter

Bustter

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 615 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Не се знае, знае ли се...
  • Интереси:Финикийски знаци.

Публикувано 10 май 2006 - 23:03

Да ви кажа доста съм се возел на БМВ Х3 и да ви кажа съм мн разочарован кола за минимум 70 000 лева а вози като каруца!Незнам дали защото е джип или е БМВ но честно моя 190 вози по добре! Другото което че е доста малка отзад да не говорим отпред по добре но и аз не съм малък.
Мисля че този модел беше малко над базовия 2 литра дизел 150 коня нормална тяга...никакви екстри климатроник парктроник 4 ел стъкла огледала...диск централно и новата система на БМВ Х-драйв но за 80 000 лева които моя кръсник дади за тази му казах че мога да му намеря таква С класа че ще забрави за БМВ и тои споко следващата ми кола ще е Мерцедес ти имаше преди 10 12 години чисто нов 190 Д и беше мн доволен!
Дано да успея да го вкарам пак в клуба! :rolleyes:

Познато братовчед ми зе такова за жена му мина 50000км и всичко по таблото угасна някъв дефект просто таблото не работеше и кола с него де но грешката беше в електроиника на таблото и покраи нея компютъра на колата дал на късо... страшна машина няма що те поне БМВ да си я правиха а ми то некви под изпълнители в австрия само амблемата е на БМВ... а качеството е... 1 седмица след като го зе нямаше стоп или фар без рибки .... ебаси якото... 125 хиляди за това...
  • 0

#11 vde

vde

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 19 Мнения:

Публикувано 12 май 2006 - 09:22

Хммм нещо на външен дизайн не ме кефи особенно. С тия кръгли фарчета......... абе не ми е по вкуса.
  • 0

#12 Bustter

Bustter

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 615 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Не се знае, знае ли се...
  • Интереси:Финикийски знаци.

Публикувано 12 май 2006 - 17:52

Хммм нещо на външен дизайн не ме кефи особенно. С тия кръгли фарчета......... абе не ми е по вкуса.

Хахха не са му такива фаровете споко така е замаскиран просто за да го представят в истинския му вид на някое изложение.
  • 0

#13 thedon

thedon

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 28 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia

Публикувано 27 юни 2006 - 11:50

Аз пък това го мислех за конкурент на Х3-ката
Публикувано изображение
Публикувано изображение
..не знам, ще видиме ;)
  • 0

#14 Само Дизел

Само Дизел

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 929 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Германия

Публикувано 27 юни 2006 - 12:14

...Подобно на конкурента си от Мюнхен MLK или може би още новия Х-клас ще бъде позициониран над комбито С-клас, но ценово ще остане под комбито Е-клас, като в същото време ще е третата нова кола 4х4 на Mercedes след новия М-клас и новата G-класа, която тръгва тази година. Новият всъдеход е построен върху новата платформа на следващата С-класа и ще използва модернизиран вариант на познатата куатро-система 4matic на Mercedes. Само че няма да се предлагат другите типични за истински оф-роудър неща като мултипликатор, раздатъчна кутия и активно въздушно окачване, за да се запази приемлива крайната цена на колата. ...

Колеги, препоръчвам ви да цитирате източниците, от където взимате информацията, защото така излиза, че вие сте неграмотните, а не този, който е писал статията....
  • 0
Mercedes-Benz - защото животът е твърде кратък.
'91 S124 300 TD Turbodiesel OM603

#15 thedon

thedon

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 28 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia

Публикувано 27 юни 2006 - 13:41

...Подобно на конкурента си от Мюнхен MLK или може би още новия Х-клас ще бъде позициониран над комбито С-клас, но ценово ще остане под комбито Е-клас, като в същото време ще е третата нова кола 4х4 на Mercedes след новия М-клас и новата G-класа, която тръгва тази година. Новият всъдеход е построен върху новата платформа на следващата С-класа и ще използва модернизиран вариант на познатата куатро-система 4matic на Mercedes. Само че няма да се предлагат другите типични за истински оф-роудър неща като мултипликатор, раздатъчна кутия и активно въздушно окачване, за да се запази приемлива крайната цена на колата. ...

Колеги, препоръчвам ви да цитирате източниците, от където взимате информацията, защото така излиза, че вие сте неграмотните, а не този, който е писал статията....

:D
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни