Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Съвет за газова на 190E


  • Please log in to reply
26 мнения по тази тема

#16 Vladek

Vladek

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3744 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 09 януари 2008 - 15:38

Мойта беше същата -83г.
Беше с обикновенна газова(без разни пинизи с зелени , червени крушки и някъкви 2000-10000 обортоа на превключване - с най-обикновен превключвател, бензин-газ)-сичките тия измислени истории и простотии , ги проповядват и разпространяват разни хора , които никого не са карали на газ и мислят ,че те откриват топлата вода.
Карах я 8 години и изминах над 300000км
Работеше (и сега работи - но не при мен вече) перфектно
Поздрави
:4036:
  • 0
Публикувано изображение
Шофьорски стаж ... 28-29г.
За повече контакти - купете си разклонител

#17 Vladek

Vladek

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3744 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 09 януари 2008 - 15:46

Слагаш обикновена газова уредба 430лв,като в тази цена влиза и една клапа за ограничаване на въздуха във тръбата на въздушния филтър и реле за спиране на бензиновата помпа когато си на газ това е .Винаги палиш на бензин.Нови свещи, кабели,палец и капачка,възд.филтър-пей сърце :icon_coolgrin: действай

Това искам да ти кажа и аз
Вбесявам се като започнат разни тъпаци да ми разправят разни простотии а не знаят къде дори се намира мотора на колата
Всичките са от учени по-учени а имат 8 клас и слушат какво говорят бащите им или диз-тариката на маалата,от N-ста гимназия , в кафето пред пуберите
:4036:
  • 0
Публикувано изображение
Шофьорски стаж ... 28-29г.
За повече контакти - купете си разклонител

#18 Ivan Rashev

Ivan Rashev

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 181 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia

Публикувано 10 януари 2008 - 00:57

Имам точно същата кола :bigemo_harabe_net-110:
Имам газ, малка бутилка и карам на газ само през топлите месеци. Зимата на безнин. Идва ми много нанагорно с разхода на бензин (са ше ви паднат очите) - 20/100 и смятам да сложа метан.

Ако имате някакви насоки - фирми при които сте пращали хора и са доволни, ваши приятели са си сложили метан, дори и да не са с Мерцедеси и всичко, което да ми помогне за да не се прецакат нещата накрая.

*п.п. Сигурно и боята ни е една :) kefobg - бежова

Здравейте,
От скоро имам Mercedes 190E 2000 механична инжекция 86г. и искам да си сложа газова,но се наслушах на всякакви препоръки от сорта:Ще спре да ти върви на бензин,ще ти връща газ,ако слагаш газова требе да е инжекцион,ще ти харчи много.............. и пр.Ще ми е от голяма помощ да чуя и вашето мнение и особено на хората които карат на газ:).


Този пост е редактиран от Ivan Rashev: 10 януари 2008 - 00:58

  • 0
Понеже ВИНАГИ забравям да напиша к'в Мерцедес имам, го пиша тук :) МОЙ от 04-07 г.
***************************************************************************
190Е 2.0 '86 Италия, 5 скорости, Монтирана :( АГУ от 2001 - BRC АТ90Е 100kW -> Премахната :), която се ПРОДАВА!
Мога да Ви помогна с Потенциометър Bosch 3 437 224 035 за 80 лв.

#19 iv4o 7

iv4o 7

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 7 Мнения:

Публикувано 11 януари 2008 - 14:30

И аз искам да попитам относно метана. Имам С 180, 122 коня,сложих 55 литрова бутилка нормално ли е да изминавам 90км. градско и то не съм от София, а от по-малък град. Аз си мисля, че това е малко. Ходих при нашите "майстори" и пак нищо. Някой знае ли СВЕСТЕН майстор в София, който да ми направи по-добра настройка. (адрес, телефон) Благодаря предварително.
  • 0

#20 Momchil

Momchil

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 488 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Specialized Allez - my favorite ride :)
    RAM Podium - off-road adventure :)
    Royal Enfield - Bike that has a soul!
    CLK 280, V6
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 януари 2008 - 15:51

Здравейте,
От скоро имам Mercedes 190E 2000 механична инжекция 86г. и искам да си сложа газова,но се наслушах на всякакви препоръки от сорта:Ще спре да ти върви на бензин,ще ти връща газ,ако слагаш газова требе да е инжекцион,ще ти харчи много.............. и пр.Ще ми е от голяма помощ да чуя и вашето мнение и особено на хората които карат на газ:).


В понеделник записах влизане в бокса за газификация. Ще споделя резултатите другата седмица, ако има интарес.
  • 0

#21 Dobri-190

Dobri-190

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 80 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Русе

Публикувано 14 януари 2008 - 14:23

И аз съм с 190 инжекжцийка . Никога няма да и сложа газ! Тва газта е лайна ! Слагайте си да карате с пръдня и се радвайте! Запалки такива. Може и да си готвите даже ахахахаха!!!! :0_yahoo:
  • 0
MB 190E 2.0i 122Hp KLIMA

#22 Kotitu

Kotitu

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 440 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 15 януари 2008 - 23:56

Добри, то е добре да се кара на бензин, ама ела в Софийския център в делничен ден и ще те питам ко ще прайш кат ти хакне над 20 кила разход. Без лоши чувства. :icon_coolgrin:
  • 0

Old Mercs don't die, they just get faster!

"Опит се трупа собственоръчно, собственокрачно и най-вече собственогъзно..."

190E 2.0i WDB2010241F806491


#23 Vladek

Vladek

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3744 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 16 януари 2008 - 00:09

Имам точно същата кола :bigemo_harabe_net-110:
Имам газ, малка бутилка и карам на газ само през топлите месеци. Зимата на безнин. Идва ми много нанагорно с разхода на бензин (са ше ви паднат очите) - 20/100 и смятам да сложа метан.

Ако имате някакви насоки - фирми при които сте пращали хора и са доволни, ваши приятели са си сложили метан, дори и да не са с Мерцедеси и всичко, което да ми помогне за да не се прецакат нещата накрая.

*п.п. Сигурно и боята ни е една :) kefobg - бежова

Между градско 7.1-7.3 бензин
Между градско8,5-9 газ
Градско 320 350км с резервуар бензин(55л)
Градско 450-500км ,газ - бойлера беше 80 литра
190Е-2000Инжекция
Обикновенна газова (Сопотска-така съм я купил)
Цени-0,34лв газ : 0,86лв бензин(хубави години бяха-ходех до гр.Варна на рожден ден и на сутринта се връщах и отивах на работа)
:4036:
  • 0
Публикувано изображение
Шофьорски стаж ... 28-29г.
За повече контакти - купете си разклонител

#24 Momchil

Momchil

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 488 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Specialized Allez - my favorite ride :)
    RAM Podium - off-road adventure :)
    Royal Enfield - Bike that has a soul!
    CLK 280, V6
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 16 януари 2008 - 13:52

И така - пъви впечатления: Засега ( > 400 км.) проблем няма. По начина, по който АЗ управлявам съоръжението разликата във вървежа м/у бензин и газ е неосезаема.

Разход:

- бензин: София-Девин-София (Петък миналата седмица) ок. 8.9 л. / 100 км.
- газ: Същия маршрут, сходни условия (Вчера) ок. 9.9 л. / 100 км.

(Магистрала 130-140 км/ч; Пловдив-Кричим 80-100 км/ч; Кричим-Девин 40-60 км/ч (предимно 3-та предавка + 10 км черен път на 1-ва/2-ра)

Цена на газовото с монтажа = 510 лв (LOVATO). Монтирана в Пловдив. За да не се сметне за реклама - координатите на ЛС. Аз открих сервиза по едно лично име, споменато от LYNX + Google.

Поздрави.
  • 0

#25 Mr. Mef

Mr. Mef

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 6 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    C250 CDI 4Matic Avantgarde 2013

Публикувано 18 януари 2008 - 22:17

... Единственото, което бих казал като минус - маааалко по-тромава е на газ, отколкото на бензин....

Като сложиш газ винаги има едно бутонче "спорт", с което си пускаш бензина :icon_coolgrin: :icon_coolgrin:
  • 0

#26 Vladek

Vladek

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3744 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 18 януари 2008 - 22:47

И така - пъви впечатления: Засега ( > 400 км.) проблем няма. По начина, по който АЗ управлявам съоръжението разликата във вървежа м/у бензин и газ е неосезаема.

Разход:

- бензин: София-Девин-София (Петък миналата седмица) ок. 8.9 л. / 100 км.
- газ: Същия маршрут, сходни условия (Вчера) ок. 9.9 л. / 100 км.

(Магистрала 130-140 км/ч; Пловдив-Кричим 80-100 км/ч; Кричим-Девин 40-60 км/ч (предимно 3-та предавка + 10 км черен път на 1-ва/2-ра)

Цена на газовото с монтажа = 510 лв (LOVATO). Монтирана в Пловдив. За да не се сметне за реклама - координатите на ЛС. Аз открих сервиза по едно лично име, споменато от LYNX + Google.

Поздрави.

Кажи им го бе пич
Ти 400 а аз повече от 300000км.
Бутончето не е "спорт" а е "стандарт"
Поздрави
:4036:
  • 0
Публикувано изображение
Шофьорски стаж ... 28-29г.
За повече контакти - купете си разклонител

#27 Kotitu

Kotitu

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 440 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 януари 2008 - 23:30

Като сложиш газ винаги има едно бутонче "спорт", с което си пускаш бензина :icon_coolgrin: :icon_coolgrin:

Явно мойта жУвотинка малко по-тъпичка си пада, щот няма туй бутонче "Спорт/Стандарт". Пък и задволанната гарнитура е една.... :slap:
  • 0

Old Mercs don't die, they just get faster!

"Опит се трупа собственоръчно, собственокрачно и най-вече собственогъзно..."

190E 2.0i WDB2010241F806491





4 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 4 гости, 0 анонимни