Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Съвет за газова на 190E


  • Please log in to reply
26 мнения по тази тема

#1 kefobg

kefobg

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 5 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 20 декември 2007 - 17:06

Здравейте,
От скоро имам Mercedes 190E 2000 механична инжекция 86г. и искам да си сложа газова,но се наслушах на всякакви препоръки от сорта:Ще спре да ти върви на бензин,ще ти връща газ,ако слагаш газова требе да е инжекцион,ще ти харчи много.............. и пр.Ще ми е от голяма помощ да чуя и вашето мнение и особено на хората които карат на газ:).
  • 0

#2 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 20 декември 2007 - 17:55

Карай си на бензин и свиркай, това е моето мнение.
С LPG-то, се почват едни.... изпарители, клапани, бутилки и тн.... , и ако попаднеш на пишман майстор, картинката ще е пълна.
Иначе си сметни по колко км. изминаваш на месец и дали си струва да инвестираш в газов инжекцион, защото газта в момента е 1.15 а А95 е 1.95 ;)
  • 0

logo-600-1002.png


#3 калоян

калоян

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 203 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Севлиево
  • Автомобил:
    W211 2,7CDI-2001-черен металик.W201-хобито- 2.0 бензин 1992-черен металик

Публикувано 20 декември 2007 - 18:19

Слагаш обикновена газова уредба 430лв,като в тази цена влиза и една клапа за ограничаване на въздуха във тръбата на въздушния филтър и реле за спиране на бензиновата помпа когато си на газ това е .Винаги палиш на бензин.Нови свещи, кабели,палец и капачка,възд.филтър-пей сърце :icon_coolgrin: действай
  • 0

#4 kefobg

kefobg

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 5 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 20 декември 2007 - 18:53

Слагаш обикновена газова уредба 430лв,като в тази цена влиза и една клапа за ограничаване на въздуха във тръбата на въздушния филтър и реле за спиране на бензиновата помпа когато си на газ това е .Винаги палиш на бензин.Нови свещи, кабели,палец и капачка,възд.филтър-пей сърце :icon_coolgrin: действай


Т.е и без симулатори за компютъра ше мина.Щото,нали е инжекцион.
  • 0

#5 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 20 декември 2007 - 19:55

Това че е инжекция, не значи че не може да му сложиш обикновена газова уредба ;)
  • 0

logo-600-1002.png


#6 калоян

калоян

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 203 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Севлиево
  • Автомобил:
    W211 2,7CDI-2001-черен металик.W201-хобито- 2.0 бензин 1992-черен металик

Публикувано 20 декември 2007 - 20:03

ДА.Ако караш много километри може метан -втора употреба бутилка с нови изпарител и други ,задължително усилване на задното окачване,както и кабели,свещи и т.н. около 2000лв.Но аз съм за газ по тънко е за 15000 км на година каране. Разход приблизително с умерена скорост комбинирано каране бензин,газ,метан (на тази цена) 16лв,10лв,7лв на 100км път.
  • 0

#7 kefobg

kefobg

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 5 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 20 декември 2007 - 20:35

Много ви благоря за отговорите:).Ше се меткам на газ пък каквото стане. :drift1:
  • 0

#8 Milenko

Milenko

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 74 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Павликени
  • Автомобил:
    Сузуки Витара 1.6 аутомат !

Публикувано 20 декември 2007 - 21:05

Аз пишман станах от тази газова уредба , на марс ще ходя вече да е правят ..... колата спря да работи на бензин вече , толкова ме е яд . Туй ми е 1вия и последен Мерцедес на газ .. такова чудо не бях виждал . Много си пазя и обичам колата ама то само проблеми напоследък ... та се замислих за Форд Фиеста 2000г дизел :kill_myself: ..... опс тази последнат мисъл не я написах аз
  • 0
Съншайн

#9 Kotitu

Kotitu

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 440 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 20 декември 2007 - 21:55

Кефобг, драсни от къде си, да можем да те упътим.
Мойто хайванче е двулитрова инжекцийка с обикновена газова - фърфи като на бензин...почти. :icon_coolgrin:
  • 0

Old Mercs don't die, they just get faster!

"Опит се трупа собственоръчно, собственокрачно и най-вече собственогъзно..."

190E 2.0i WDB2010241F806491


#10 kefobg

kefobg

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 5 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 20 декември 2007 - 22:50

Кефобг, драсни от къде си, да можем да те упътим.
Мойто хайванче е двулитрова инжекцийка с обикновена газова - фърфи като на бензин...почти. :icon_coolgrin:


От София съм.Кажи,кат си толкоз доволен,къде са ти сложили газовата,колко ти гори и дали ти върви на безнин също?
  • 0

#11 tseci

tseci

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 18 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас

Публикувано 20 декември 2007 - 23:10

Здравейте,
От скоро имам Mercedes 190E 2000 механична инжекция 86г. и искам да си сложа газова,но се наслушах на всякакви препоръки от сорта:Ще спре да ти върви на бензин,ще ти връща газ,ако слагаш газова требе да е инжекцион,ще ти харчи много.............. и пр.Ще ми е от голяма помощ да чуя и вашето мнение и особено на хората които карат на газ:).

Здравей колега,прочетох какво са ти отговорили колегите.Уважам мнението на всеки,но това което мога да ти кажа е ,че няма как разхода в на газ да тие 10лв-и то смесен разход,за София да не говорим?Това са митове.
Газова уредба на Мерцедес-това за мен е гротескно.Не си преебавай хубавата кола.
Пресметни си колко караш на година и ще се увериш ,че ако не изминаваш поне 25000км(годишно),си вътре от цялата работа.

Карам Ц200-136к.с.-на бензин колата ми пее и разхода в града е 11-12-този сезон ,извън града 7,5 при 130км/ч-гр.Бургас.
На газ чакай само изненади и постоянни проблеми.

Ако все пак си решил успех.

Поздрави Цецо
  • 0

#12 калоян

калоян

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 203 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Севлиево
  • Автомобил:
    W211 2,7CDI-2001-черен металик.W201-хобито- 2.0 бензин 1992-черен металик

Публикувано 21 декември 2007 - 09:33

Щом си от София нещата са малко по различни.Аз пиша само от опит.Задръствания и повече градско работата отива към метан-по добро изгаряне и разхода да ти го вдигне НЕ повече от 8лв-минуси не добро ускорение и зор на изкачване(не е фатално).Дкато на бензин вече отиваш над 12литра на 100км или 25лв,газ около 16лв.Това са прибризително.Говорим за МБ 190 за този модел не е проблем алтернативно гориво,както и на МБ124,по новите след 1996г съм категорично против,както и за класиките.След тези години караш на каквото е направена от завода колата -или дизела е истината.Проблемите при монтажа на уредбата идват 50% от неграмотен майстор и 50% от не редовна кола.Разпитай за добър майстор и смени онези неща с нови,паленето винаги на бензин.Ако си от по малък град и без задръствания разхода при изправен автомобил ще ти е от горния пост МБ190.Проблема единствения който го има на кола с уредба е ,че щом я краш на газ,метан и я угасиш после пимерно след час палиш колата палко повече държиш на стартер,защото докато си карал на метан,газ помпата на бензин не е работела.Добър майстер изрядна кола това е формулата .Действай и мисли за екологията. :icon_coolgrin:
  • 0

#13 Kotitu

Kotitu

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 440 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 21 декември 2007 - 13:54

От София съм.Кажи,кат си толкоз доволен,къде са ти сложили газовата,колко ти гори и дали ти върви на безнин също?

Върви и на газ и на бензин. Наскоро смених само копчето за превключване за 25лв с работата. Майстора е малко преди кв. Враждебна.
На газ яде 12-13 градско. На бензин... 11 май. Газовата е BRC и съм купил колата с вече монтирана уредба. Досега, освен дет се прецака копчето, нищо особено не е правила (да чукам на дърво). Единственото, което бих казал като минус - маааалко по-тромава е на газ, отколкото на бензин. Бутилката е 70литра и е в багажника.Ще взема да я сменя някой убав ден... а може би не.
  • 0

Old Mercs don't die, they just get faster!

"Опит се трупа собственоръчно, собственокрачно и най-вече собственогъзно..."

190E 2.0i WDB2010241F806491


#14 kacopi4

kacopi4

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 2 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Aсеновград

Публикувано 31 декември 2007 - 15:22

Само едно уточнение. На механичен инжекцион, газов такъв не може да се монтира. Иаз исках да сложа газов инжекцион, но майстора каза, че не става.
  • 0

#15 dobry

dobry

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 5 Мнения:

Публикувано 09 януари 2008 - 15:25

Слагай му газ, не се мисли много. Само както каза колегата търси свестен майстор. Аз карам 190Е 2.3 на газ вече 3 години, никакви проблеми не ми е правило, освен копчето за газта, някъде към 30лв беше и търси някой после да ти настрои газта както трябва на газ анализатор, щото отначало ми гърмеше отпред във въздушния филтър и излизаше една тръба и губиш празен ход на двигателя. За инжекциона - на механичен инжекцион се слага газ с плочка, газов инжекцион не става.
  • 0




4 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 4 гости, 0 анонимни