Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Стържене от предни накладки.W124 200Е


  • Please log in to reply
15 мнения по тази тема

#1 tany

tany

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 96 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 09 декември 2007 - 13:33

Здравейте!Както си карах днес при натискане на спирачката нещо започна да "стърже" в предно дясно колело.При отпускане на педала стържещия звук продължаваше.При повторно натискане и отпускане на педала този звук изчезна.И започна едно слушане!!!След може би 30-40 пъти натискане на спирачките пак се появи един път но само при натиснат педал.Колата е 124 200Е 89г.На таблото не свети никаква лампа.Предполагам че са тръгнали накладките?Четох теми от форума но не мога да се спра на модел накладки.От Текстар хората като че ли са най-доволни но като знам какво ще попадна.Има ли по нещо да се разпознават?Датчици трябва ли да се купуват или вървят в комплекта?
  • 0

#2 LYNX

LYNX

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2380 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 09 декември 2007 - 13:55

Сваляй гумите,..и гледай..!
Може да немаш датчици или дисковете да имат толкова голем ръб та да не опира датчика,а накладката да е на джелезо вече!

Текстар са убави накладки,...истинските се разпознават по мириса на феродото,...на умрело животно миришат убавите,....а лошите на бакелит!

Датчиците се продават отделно!
  • 0

#3 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 09 декември 2007 - 16:12

,...истинските се разпознават по мириса на феродото,...на умрело животно миришат убавите,....а лошите на бакелит!


Това не го знаех,само накладки не бях душил ма другия пьт ше го подушкам. :icon_coolgrin:
  • 0
.

#4 mbenz

mbenz

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2892 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    МВ 124/Е 250D 20V'94г.

Публикувано 09 декември 2007 - 16:18

Това не го знаех,само накладки не бях душил ма другия пьт ше го подушкам. :icon_coolgrin:



Абсолютно е така-преди година бях писал,че качествените накладки се познават като ги подушиш-смърдят гадно-като на туткал,например...!
  • 0
Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

#5 W123

W123

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2824 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 09 декември 2007 - 16:26

Аз пък не залагам на марката на накладките.
Не им обръщам и внимание на мириса а винаги ги пробвам с някой ключ от ключодържателя.Драсвам ги и амо са меки ги вземам.Ако пък не-оставям ги в магазина и обянявам че ще отида до банкомата и ще се върна след 10 минути.
Предпочитам да сменям накладки през година или година и половина отколкото дискове.Смяната става за 15 минути на двете колела.По този начин досега не са ми свирили спирачки,а ръба на дисковете ми е едва доловим...
  • 0

#6 bibitkata

bibitkata

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 339 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    W 124 - 250 D - 1986

    W 245 - B180CDi - 2007

Публикувано 09 декември 2007 - 17:08

Подушвам, че сме от една порода! :rolleyes:
Колегите бяха изчерпателни, но аз бих те посъветвал да си провериш и спирачния апарат, дали цилиндърчето се движи свободно, дали не задържа.
  • 0
.... Опита е фенер който свети на гърба ни - Конфуций ....

#7 krasch

krasch

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1103 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Горна Оряховица

Публикувано 09 декември 2007 - 19:14

Хващаш двете накладки и ги потъркваш една в друга след което ги миришеш ако миришат на мърша са добри,и също докато търкаш гледаш колко прах пада от тях ако пада е също добър показател.Като ги монтираш на колата ггледаш дали цапат джантите ако цапат джантите значи не ти се хабят дисковете а накладките.
Добри марки продавани в БГ са: TEXTAR,ATE,PAGID,Mercedes,AcDelco,последните в на4алото малко свирят заради медните частици в тях.Цената за комплект варира от:
27лв до 65лв.


Колига тия от AcDelco си свирят постояно и си мисля , че карам някоя Волга или УАЗ-ка.Като спирам с тях хората се обръщат да ме гледат.Като загреят няма проблеми.Иначе спират доста добре и не са от най-твърдите.
Сега карам с оригинални от Mercedes и съм доволен спират си добре постояно джантите ми са черни и не скрибучат.
  • 0

#8 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 10 декември 2007 - 08:32

Хубу де,аз карам Акебоно Евро Керамика.Те на ваза ли трябва да миришат,че ни джанти цапат,ни нищо,а си спира нормално колицата?Мрака задни и Призрака предни,тия дни и Мрака минава с Акебоно за предни ма да знам кат ги душкам какво да гледам. :rolleyes:
  • 0
.

#9 lachobg

lachobg

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 4 Мнения:

Публикувано 10 декември 2007 - 12:57

Все пак след време си пипни дисковете дали имат ръб, че тези дето не цапат много бързо правят ръб на диска. Ако няма ръб значи са добри.
Иначе за оригиналните и Текстар няма какво да говорим - най- добрите са. Като по- евтини Remsa са страхотен вариант. Меки са, не свирят и са около 43лв.
  • 0

#10 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 10 декември 2007 - 17:35

http://www.akebonobr...df/eurocard.pdf

Нищо им няма на дисковете,спира нормално и праха който оставят е сив и лесно пада,а не е черен.Бях пускал снимки из форума.Като се поразрови човек се намират и под цената на оригиналните.
  • 0
.

#11 zaaax

zaaax

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 148 Мнения:

Публикувано 10 декември 2007 - 19:20

...Намислил съм тези дни да си сменя и дисковете и накладките , предните , ...какво ще ми препоръчате...така че да бъде що годе качествено и с поносима цена ???? :)
С 180 1994 год.
  • 0

#12 krasch

krasch

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1103 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Горна Оряховица

Публикувано 10 декември 2007 - 20:19

http://www.akebonobr...df/eurocard.pdf

Нищо им няма на дисковете,спира нормално и праха който оставят е сив и лесно пада,а не е черен.Бях пускал снимки из форума.Като се поразрови човек се намират и под цената на оригиналните.



Босче да вземеш да ми пратиш едни такива, че нещо ме заинтригува.Я кажи каква марка са , къде да ги търся, пък ако не мога да си намеря ще разчитам на теб да ми пратиш един комплект.
  • 0

#13 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 10 декември 2007 - 22:35

Босче да вземеш да ми пратиш едни такива, че нещо ме заинтригува.Я кажи каква марка са , къде да ги търся, пък ако не мога да си намеря ще разчитам на теб да ми пратиш един комплект.



http://www.tirerack.com/

Тьрси тук или в ебей,май тия долу пращат и до БГ.Как се пазарува по нета е писано,ако не го намираш ти го намирам аз.5000 члена са - почна ли да пращам на един няма как да откажа на другите.Едно време пращах,но вече не ви е проблем да си паарувате по интернет. :icon_coolgrin:

http://www.autoparts...rcedes~rep.html

Преди на Духа карам AXXIS бившите PBR,а задни на Мрака ACEBONO EURO,проблеми с дисковете нямам,но си имаше тема по вьпроса,тема сьс снимки.
  • 0
.

#14 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 11 декември 2007 - 09:06

http://www.mbclub.bg......??????? ????????

:rolleyes:
  • 0
.

#15 krasch

krasch

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1103 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Горна Оряховица

Публикувано 13 декември 2007 - 14:06

Мерси за инфото но не намирам моя модел Мерджан.
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни