Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

покупка на бус


  • Please log in to reply
2 мнения по тази тема

#1 ridik

ridik

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 2 Мнения:

Публикувано 25 ноември 2007 - 13:56

Двоумя се между 312 и 311.Първия доколкото знам е с турбо 2.9 а втория е с по малък по кубатура но сди двигател.Просто нямам мн вяра на по малкия двигател а ще ползвам буса по предназначение /яко товарене/.Досега имах 309 но го продадох а не съм запознат с новите модели.Вярно старите са мн добри но просто ми се кара нещо по ново а те да ме извиняват някой но за мен са морално остарели .Все пак последния от тях е излязъл от завода 1994.Та въпроса ми е някой можели да даде някои напътствия на кой от двата модела да се спра.
  • 0

#2 Sprinter

Sprinter

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 16 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив

Публикувано 26 ноември 2007 - 17:13

Взимай 312 и не се колебай.Двигателя е класическо TDI и е по сполучлив и изпитан.Тези CDI мотори от първо поколение хич не са стока,а и тубрбините им са с променлива геометрия и се развалят по често.Освен това 2876 куб см. и 122кс. са по добре от 2150 куб.см. и 109 кс. Спринтерите държат на товар но имат слаби скоростни кутии. Проблема най често е в лагерите правил съм вече една кутия,друга пък взе да потраква и тя ще се прави след време.Предницата също не е съобразена с пътните условия в БГ. Наложи се да сменям наколок пъти ресьори.Проблема е актуален най вече когато претоварваш микробуса и го караш по разбите пътища. Товариш ли го според предписанията на производителя смятам че няма да имаш проблем.Други забележки нямам комфортни и удобни машини са и са класа над останалите конкуренти в категорията си.За екстри като ABS блокаж на диференцияла и други няма да говорим.Смятай че можеш да го караш спокойно със 120км.ч. без да чувстваш особенно скороста при това двигателя подчти не се товари ,машината е достатъчно стабилна и спира ефективно дори и с товар.Определено нямат подчти нищо общо с старите модели на Мерцедес като технология,комфорт, динамика и поведение на пътя.
  • 0

#3 ridik

ridik

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 2 Мнения:

Публикувано 26 ноември 2007 - 22:41

благодарско за напътствията в това какво да купя и какво да гледам когато го купувам.За предницата и аз бях подучувал такива работи но то е нормално .Все пак старите модели имат само 4 шарнира и... абе просто окачване на камион .А с окачването на тези не съм много наясно.Шокира ме обаче проблема със скоростната кутия .Досега не съм имал а и не съм чувал да има проблем с тях на старите модели.Явно и те са нови модификации.
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни