Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Проблем с алармата и централнотоW124


  • Please log in to reply
15 мнения по тази тема

#1 ppp

ppp

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 141 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    W164

Публикувано 22 ноември 2007 - 14:35

Здравейте колеги. Миналата седмица каксто си карах ми падна мигача :kill_myself: и в последстви жичките се дадоха на късо(аз съм си виновен), но вместо да изгори бушона стана нещо др. Какво точно.... алармата ми се прецака и спря да отключва колата (но заключваше) като в последстви спря и да заключва. това е с дистанционното.
А с ключа когато отключвам от шофьорската врата се отключва само тя и никоя друга, а ако отключвам от багажника или от дясната врата се отключва и заключва както трябва(всички).
Също така като се опитвам да отключа или заключа с дистанционното мигачите не пресветкат ,а има само звукова сигнализация.

Някакви идей какво е станало ? И къде да отида във Варна или в Бургас да го оправят ?

Алармата незнам каква е точно.... колата е w124 .

Предварително благодаря.
  • 0

#2 brpi

brpi

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1243 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Karlsruhe,Germany
  • Автомобил:
    W124 300D 603
    W124 230E 102

Публикувано 22 ноември 2007 - 15:24

Някои алармаджия си е оставил ръцете........ то всастност се е опитал да го напраив свясно ама се е оакал.
Преди на алармите има6е само 1 бу6он - то и сега на многоот тях си е само 1 и разбоиниците 4упеха мига4а и кат даде6 на касо мига4а и бу6она гори и колата нема аларма ве4е.
та се слага допалнитлно 2 бу6она на мига4ите и ако стане касо горят и толкоз- но в твоя слу4аи маи има дебела обарка.
няма на4ин -сте требва да се мери -така 4е без маистор нема да мине6.
  • 0
W 124 - 300D
W 124 - 230E

#3 ppp

ppp

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 141 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    W164

Публикувано 23 ноември 2007 - 21:46

Днеска ходих до едиин алармаджия,но имаше много работа и ми каза да му закарам в сряда колата.
Питах го за проблема с централното и ми каза че няма да е от алармата.... къде може да е тогава ?

Също така ако ми каже че не става за нищо тази аларма и трябва да взимам нова дали ще успея да си е сложа сам или с някой познат(малко съм индианец по отнощение на електрониките).
  • 0

#4 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 24 ноември 2007 - 17:20

Ако ти си е слагал алармата, по добре отивай при тези който са ти е монтирали и да си е правят.
Сега ако с тази аларма си купил колата е доста по-сложно.
Имах проблем с на една кола алармата, просто с нея така си дойде от Италия, и тук в Пловдив никой не можа да е оправи.
Можеха, ама ми разтягаха локуми от сорта, че не си струва да е правят.... по-добре нова и тн..... както и да е, тогава се ядосах и като е разчоплих се оказа окислен предпазител, смених си го и алармата си тръгна и така си и продадох колата. Истината е че проблема може да ти е и от предпазител, но докато не се разчопли и замери няма как да се разбере ;)
  • 0

logo-600-1002.png


#5 tany

tany

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 96 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 24 ноември 2007 - 23:25

И моята 124 е внос от Италия и след година се получи същото(макар че мигача не е падал)От шофьорската врата се отключва и заключва само тя а от багажника и дясната всичко се отключва и заключва.Ходих по майстори,от 10 кладенци вода носят да ми обясняват че не подлежи на ремонт,трудна работа,не било от алармата и т.н.На мен ми писна и така я карам вече 5-а година.Свиква се!Алармата не я знам каква е,на дистанционото пише нещо от сорта SerpiStar
  • 0

#6 ppp

ppp

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 141 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    W164

Публикувано 25 ноември 2007 - 16:26

Моята алрама е слагахме в Бургас някъде,но не помня къде....
Като се пребера в Бургас ще отида до едни(мисля че там е слагахме) да видим какво ще кажат.
Вчера си играх малко с ключалката на шофьорската врата и имам усещане че е там проблема . Може ли нещо да се е откачило ?
  • 0

#7 donkadricio

donkadricio

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 110 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Ихтиман

Публикувано 25 ноември 2007 - 17:55

търси бушон по алармата + за мигачите и за релетата за управление на алармата са заедно.Ако знаеш каде е сложена провери за бушон.
  • 0

#8 bibitkata

bibitkata

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 339 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    W 124 - 250 D - 1986

    W 245 - B180CDi - 2007

Публикувано 26 ноември 2007 - 13:28

Моята алрама е слагахме в Бургас някъде,но не помня къде....
Като се пребера в Бургас ще отида до едни(мисля че там е слагахме) да видим какво ще кажат.
Вчера си играх малко с ключалката на шофьорската врата и имам усещане че е там проблема . Може ли нещо да се е откачило ?

Аз лично мисля че ти няма нищо на централното.
Просто за да вържат командата на вратите от алармата са ти прекъснали жиците от шофьорската врата и там са вързали алармата - затова при ключа та отключва и заключва само себе си, докато при багажника и дясна предна врата не е така. Е това се лекува просто трябва да се върже командването на вратите от алармата през две релета.
Колкото до мигачите, аз лично мисля че ти е изгоряло нещо в самата аларма при късото - я бушон , я реле я транзистор.
Друго което смятам е че едно е да сложиш аларма друго е да я ремонтираш, затова внимавай.
е успех
  • 0
.... Опита е фенер който свети на гърба ни - Конфуций ....

#9 shiki

shiki

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 797 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W 124 300D Turbo 1993 год.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 26 ноември 2007 - 13:31

Мисля, че на бушон D (при мен е така) са навързани куп системи-на централното, на плафоните....и т.н и т.н! Нещо като ти окъси, и се прецаква и централното! Ама при теб работи частично, имах и такъв случай. Като я заключа без аларма и преседи една нощ, сама се оправяше. Но на охр. паркинг. И аз мисля, че е от алармата. С рестарт също се оправя- по "Бил-Гейтс"-ки. Изключваш, включваш.... изнервящо!
  • 0

#10 ppp

ppp

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 141 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    W164

Публикувано 06 януари 2008 - 01:45

Колеги ходих на алармаджия и е оправи за 10 мин. Мигачите не светиха заеради предпазителя,а централното не работеше защото някакъв датчик на шофьорската врата не работел и размени 2-те врати ... т.е. ако отключвам с ключа сега лявата врата няма да отключва останалите, но аз не отключвам с ключ по принцип камоли лявата врата така че вече всичко е ОК.

Една малка частица в мен искаше тази аларма да е заминала и да си сложа такава с палене от дистанционното, но на тази частица не и се даваха 305 лв :lol:

Поздрави.
  • 0

#11 kmetus

kmetus

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 21 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна

Публикувано 06 януари 2008 - 18:02

И моята 124 е внос от Италия и след година се получи същото(макар че мигача не е падал)От шофьорската врата се отключва и заключва само тя а от багажника и дясната всичко се отключва и заключва.Ходих по майстори,от 10 кладенци вода носят да ми обясняват че не подлежи на ремонт,трудна работа,не било от алармата и т.н.На мен ми писна и така я карам вече 5-а година.Свиква се!Алармата не я знам каква е,на дистанционото пише нещо от сорта SerpiStar

И моито купе е така само шофиорската сама за себе си ама като я купих не беше така 2 дни след това иок само от другите бачка централното защото вратата ми беше с откачен оптега4 ликак се казва тая джаджа дето спира вратата ама те тарикатите я откачили щото чатка като я затварям и от както я закачих не се отклиучват вратите от шофиорската а и алармата ми не бачка нещо ама като сепозатопли ще се занимавам с нея.
  • 0

#12 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 06 януари 2008 - 18:43

И аз сьм така с Мрака,повечето време работи,но се случва да ми клекне лява ключалка.
  • 0
.

#13 Ivcho

Ivcho

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 10 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Мерцедес

Публикувано 27 август 2022 - 23:53

Извинявам се че нахлувам в темата колега.
Спешно ми трябва помощ. Колата не иска да отключи вратите и не може да вляза. Не се чува вакуумпомпата. Алармата работи мога и писка но не се отварят вратите. Колата е на пътя в нищото. Ако утре вечер остава там може и да нея намеря.Как да отворя вратите. Успях само задния капак и за гориво капак, но не се отваря нито една врата. 124 седан Дизел 92. Как може да отворя някоя врата?
Ако може някой да помогне ще съм благодарен.
  • 0

#14 Ivcho

Ivcho

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 10 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Мерцедес

Публикувано 27 август 2022 - 23:56

Лошото е че е на скорост и с репатриране не става
  • 0

#15 dkmi123

dkmi123

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 339 Мнения:
  • Град:plovdiv
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 28 август 2022 - 11:04

С ключа не става ли?
Ако не - или ключар, или…. Ами едно странично стъкло не е кой знае колко скъпо…..
Друг вариант е ако може да закачиш с нещо лостчето за отваряне, и да го дръпнеш.

Последния път за една тойота ключар искаше 150, видяхме че в мегапартс странично стъкло е 30 лева, и познай какво стана :)
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни