Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

джанти


  • Please log in to reply
26 мнения по тази тема

#1 KIKO111

KIKO111

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 3 Мнения:
  • Град:Ст.Загора

Публикувано 08 ноември 2007 - 20:51

Джанти от ц-класа стават ли на а-класа
  • 0

#2 RoliS

RoliS

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 26 Мнения:
  • Град:Шумен

Публикувано 09 ноември 2007 - 09:52

Аз през лятото сложих такива.Гумите са височки и широчки 205/50или55/16 /непомня точно колко бяха/. Имах прблем със задните,опираха при неравности и натоварване.Пролетта ще сложа по-ниски гуми.
  • 0

#3 hektor

hektor

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1751 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Гера/София
  • Автомобил:
    Alfa Romeo 147 1.6 ts

Публикувано 09 ноември 2007 - 23:28

Колега незнам ама не съм сигурен че е редно да ти опират. Може и да бъркам ама съм виждал доста А класи с 205 ширина и са нямали проблеми с опиране, а пък на старата А класа веднъж бях натоварен с 4 души плюс багаж и резервоар до горе и не бе клекнала и на мм. Провери си пружините да не са пътници.
Аз в момента съм с 16ки и 50 височина и дори да бяха и 55 пак има доста разстояние до калника.

поздрави
  • 0
Sky каза:Ела да сръбнеш от извора!

" Ау ми врътнеш един Биг Бен ма! Ни моа, боли ме главата!"

#4 RoliS

RoliS

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 26 Мнения:
  • Град:Шумен

Публикувано 10 ноември 2007 - 16:59

Коментара на специалистите бе,че самите джанти са широки. Отпред ми излизат 2 пръста от калника а отзад по-малко,но ...Не си спомням колко бяха 7 или 7,5 .Казаха ми,че не мога да слагам на тях по-тесни гуми от 205.
  • 0

#5 fiveq

fiveq

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 598 Мнения:
  • Пол:Жена
  • Град:Sofia,Bg.
  • Интереси:Обичам да карам, музиката (почти от всякакъв тип), хубавите парфюми,удоволствията в живота и мнооого други неща, просто ме питайте.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 ноември 2007 - 02:41

Ми аз съм с 15-ки и с гуми 195/50 (или бяха 55, не помня точно, а сега не ми се слиза до гаража) и нищо не ми опира (за сега, слава Богу) :drift1:

Виждала съм и такива дето са им много "изнесени" джантите извън формата на колата, уж било за по-голяма стабилност... незнам до колко е вярно това, но с такива джанти е и по-тежко, а и не изглежда никак естетично колата като цяло. :rolleyes:
Малко е като "на свинче - звънче" визията й така. :D
  • 0
5q



Публикувано изображение




Публикувано изображение

#6 hektor

hektor

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1751 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Гера/София
  • Автомобил:
    Alfa Romeo 147 1.6 ts

Публикувано 11 ноември 2007 - 13:21

Ами на мен ми харесват малко изнесени. Че дава стабилност дава ама пък натоварва окачването!
  • 0
Sky каза:Ела да сръбнеш от извора!

" Ау ми врътнеш един Биг Бен ма! Ни моа, боли ме главата!"

#7 fiveq

fiveq

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 598 Мнения:
  • Пол:Жена
  • Град:Sofia,Bg.
  • Интереси:Обичам да карам, музиката (почти от всякакъв тип), хубавите парфюми,удоволствията в живота и мнооого други неща, просто ме питайте.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 ноември 2007 - 17:03

Като говориме за "стабилност" всички знаеме какво стана на еленовият тест (elch-test) и защо после е трябвало да пооправят нещата. И са оправени де... ама не е било с изнесени джанти :)
Ако беше толкова стабилно, те германците просто щяха да им сложат на всички по едни стърчащи джанти и... хайде, кой от къде е. :D

Така че, това да се опитваш да постигнеш нещо, което не е заложено конструктивно в колата... от умрял - писмо.
Както и самите германци казват: Hubraum ist durch nichts zu ersetzen, es sei denn, durch noch mehr Hubraum.

Така и тука, само с изнесени джанти няма да стане - всичко е за сметка на нещо друго - тежест, разход , дори ако щете и габарити... ;)
  • 0
5q



Публикувано изображение




Публикувано изображение

#8 hektor

hektor

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1751 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Гера/София
  • Автомобил:
    Alfa Romeo 147 1.6 ts

Публикувано 11 ноември 2007 - 18:21

Принципно си права. Това дори се отнася и за тунингите на мотори. Но едни 30мм фланци доста голяма разлика правят във визията. А за стабилността съм си очевидец с корсата. По е стабилна в завойте, но пък умреха още няколко кончета :kill_myself:
  • 0
Sky каза:Ела да сръбнеш от извора!

" Ау ми врътнеш един Биг Бен ма! Ни моа, боли ме главата!"

#9 mutludeli

mutludeli

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 7 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Разград
  • Автомобил:
    A 170 CDI 2002

Публикувано 17 декември 2010 - 20:26

аз съм с 5,5 джанти и мисля да си сложа 6,5 !
но като гледам в книжката пише че 6.5 може само при 16" цола.
а аз пък обичам дългите пътувания с приятели за това искам да остана с 15" цолови джанти че на тях слагам гуми 195/55/15 !!
въпроса ми е че дали на ширина 6.5 джанти ще му станат на А 170 цди 2002 със гумите 195/55/15 . че не ми се дава пари и за гуми ;)
  • 0

#10 KaramSamoAvtomatik

KaramSamoAvtomatik

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 7 Мнения:
  • Пол:Жена
  • Град:София
  • Автомобил:
    A 170 CDI, 2004, long

Публикувано 05 март 2011 - 09:50

Някой сменял ли е гуми 195/50/15 с 195/65/15 за А170 CDI? Ако някой го е правил ме интересува на практика дали няма да се отрази кофти на колата. В един сайт за гуми проверих, че километража ще отчита по-ниска скорост, предполагам че може и в измерването на разстоянията да има разлика, но това не е проблема - просто си забивам в главата, че карам с 10км./час по-бързо, отколкото ми показва километража и си слагам спирачки за скандали с полицаи. Но понеже дилемата е дали да сложа 195/65/15 или да ги продавам (с което не ми се занимава), искам да знам дали ще има други ефекти, освен с километража. В онзи сайт дават разлика от 6,5мм, което мисля, че е напълно незабележимо за габаритите на колата и по теоретични данни не би трябвало да има проблеми. Затова питам дали някой го е правил на практика в същата посока и има ли някаква разлика.
За модератора: не открих друга по-подходяща тема, а и в тази последния пост е от скоро, макар, че никой не е отговорил все още
  • 0

#11 Gangsta Man

Gangsta Man

    Рапeр

  • Членове на клуба
  • 3671 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:5Rich-California
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W 140 S500 L
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 06 март 2011 - 01:11

Някой сменял ли е гуми 195/50/15 с 195/65/15 за А170 CDI? Ако някой го е правил ме интересува на практика дали няма да се отрази кофти на колата. В един сайт за гуми проверих, че километража ще отчита по-ниска скорост, предполагам че може и в измерването на разстоянията да има разлика, но това не е проблема - просто си забивам в главата, че карам с 10км./час по-бързо, отколкото ми показва километража и си слагам спирачки за скандали с полицаи. Но понеже дилемата е дали да сложа 195/65/15 или да ги продавам (с което не ми се занимава), искам да знам дали ще има други ефекти, освен с километража. В онзи сайт дават разлика от 6,5мм, което мисля, че е напълно незабележимо за габаритите на колата и по теоретични данни не би трябвало да има проблеми. Затова питам дали някой го е правил на практика в същата посока и има ли някаква разлика.
За модератора: не открих друга по-подходяща тема, а и в тази последния пост е от скоро, макар, че никой не е отговорил все още


Колега при тебе това няма да стане, разликата е извън допустимите граници.Променяш целия диаметър така.Не гледай само височината.
Изчислява се широчина, височина и диаметър.
Погледни тук http://www.margel.in.../calculator.php
  • 0
Публикувано изображение

By Batev

#12 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 06 март 2011 - 01:22

Няма да опира!
http://www.alloywhee...t/mercedes-benz
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#13 KaramSamoAvtomatik

KaramSamoAvtomatik

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 7 Мнения:
  • Пол:Жена
  • Град:София
  • Автомобил:
    A 170 CDI, 2004, long

Публикувано 06 март 2011 - 10:46

10х и на двамата!
И двата сайта ги видях още преди да пиша, видях, че по разни формули дава недопустима разлика, но не ми се струва чак толкова голяма разлика в см. А от сайта на МВ не мога много да се ориентирам, но размера, който ми трябва, го няма споменат за моя модел. Т.е. виждам, че "официално" не става, обаче разни съветници ми казват - няма проблем.
Честно казано вече веднъж съм го правила този номер на старата ми кола, трябваше да я "вдигна" малко, защото по софийските улици с лунен пейзаж все някъде нещо задирах, а и я карам от хиляда време, когато в София не се паркираше със синя зона и можеше да си качиш колата на който искаш бордюр. Не помня точно какви размери слагах, знам че я вдигнах осезаемо и резултата беше при пълен ляв/десен леко гумата стържеше в бронята. И така, след 7-8 години каране в София, предната броня малко се поразхлопа, счупиха се крайните клипсове, които я държаха и ..... майсторите я вързаха със свински опашки. Последните седмици с непрекъснати валежи - сняг, слънце, пак сняг, пак слънце - ако не знаеш точното местоположение и размер на дупките си загинал. Добре, че минавам само по познати маршрути. При това положение човек почва да измисля разни БГ простотии.
Та на въпроса - ако само ще ми стърже при пълен ляв/десен и ще има разцлика в километража, не е голяма болка.
  • 0

#14 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 06 март 2011 - 19:44

Чакай сега, че не мога да те разбера.
Последно джанти от Ц класа ще слагаш на А-класата, нали?
В такъв случай дай да видим кой модел от Ц-класа конкретно, че са много и различни. Т.е. с различни ширини и различна издаденост спрямо диска/главината: т.нар. ЕТ или Офсет.
После ще ги сравня със стандартните размери на А-класа и ще знам.

Що не си смениш nick-а на нещо по-разумно, напр. името ти... :) Просто предложение!
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#15 Gangsta Man

Gangsta Man

    Рапeр

  • Членове на клуба
  • 3671 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:5Rich-California
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W 140 S500 L
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 06 март 2011 - 21:32

Не Коцка ти се бъркаш...автора на темата иска да слага от Ц класа на А класа....а момичето просто иска да премине от 195/50/15 на 196/65/15.
Затова и аз казах, че номера няма да се получи :)
  • 0
Публикувано изображение

By Batev




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни