Към съдържанието

  •  

- - - - -

MERCEDES 200 D 2.0 D.MERCEDES 200 D 2.0 D.


  • Please log in to reply
12 мнения по тази тема

#1 Гост_StarГост_

Гост_StarГост_
  • Гости

Публикувано 12 април 2005 - 11:18

Реших да си купя MERCEDES 200 D 2.0 D.
Интересувам се колко излиза средно поддръжката на такъв автомобил.
Често ли се поврежда и какви са най-честите повреди по него. Може ли да ми кажете повече за устройството му?
Изобщо какво и къде да гледам по автомобила, когато отивам да го купя?
  • 0

#2 KoZmo

KoZmo

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 366 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Шопландия
  • Интереси:Mercedes-Benz |Y|
  • Автомобил:
    2001' MB W210 - E 220 CDI

Публикувано 12 април 2005 - 16:14

Изборът ти е добър !
Колата е хубава и ако разполагаш със пари си намери след 89г. защото е със по-новия мотор и е със 3 коня по мощен... Иначе самия мотор не е много мощен (май 75 коня) и на това купе си е тромав. Повечето са със 4 скорости ама можеш да си намериш и със 5. Аз ти препоръчвам 250 D - чистия дизел (без турбо) 90 кс. е пройзведения през 88г. а след 89г. е май 95 коня (не съм сигурен...).

Най-важното на дизеловия мотор е да има компресия :) . (ако няма - няма да ти пали на студено :( ) Като го гледаш - вдигни предния капак и отвърти капачката на маслото (при запален двигател) --> и виж дали духляви (остави капачката развъртяна максимално само върху отвора и виж дали я повдига много). Нормално е почти да не духа. Ако е наред и не духа значи мотора е 80% сигурно, че е добър. _(тази проверка важи за всеки дизелов мотор)_
Аз лично предпочитам колата да си е чист дизел (без турбо) защото е много опростен и вероятноста от повреда е много по малко. Според мен Мерцедес дизел е по добре от бензинов ( и изобщо ).

Хубаво е да не е удряна колата. Гледаш да не е изгнила (или дали изобщо боята се надува някъде). Препоръчвам ти ръчните скорости (макар че и автоматите на мерцедес са здрави). Гледай и колата да не е "клекнала" на някъде, че и амортисьорите се са евтини. Хубаво е и да провериш радиатора - да не е запушен (на мене ми се случи на моя /ама не е много скъп/ ). Гледаш "питата" да е топла равномерно. 99% е сигурно, че километража е пренавит тъй че не се хващаи на километрите... (кола на 15 години винаги ще е на повече от 300 хил. ).

Ами това е в общи линии. Успех!

(Аз съм много доволен от моя Мерцедес - и хубаво вози и върви като самолет) B)
  • 0

#3 night

night

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 23 Мнения:
  • Град:Sofia

Публикувано 28 май 2005 - 10:28

Мдаа, наистина си е супер колата.
И аз карам такава-93 година, 200 D и тн....
Добра возия, опростен двигател, не гние, не се чупи и общо взето преди 800 000 км не се налага отваряне на двигателя. Лошото е че няма климатик, но слагаш черни стъкла и си наред ( духалката му е много силна ). Гледай да е от Германия....
  • 0
The paradise we seek lies inside

#4 sakata

sakata

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 724 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W210 E320T CDI
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 29 септември 2006 - 15:22

ако искаш комфортен, спокоен и семеен автомобил, който да ти излиза евтино - това е изборът - ако търсиш ергенска кола - не е за теб - просто не е бегачка. Аз също съм с такъв - 4ри скорости, гори между 6-7 на сто нафта. Проблемите повече са дреболии - автоматичната антена не се изкарва цялата, не светеше лампичката в багажника(тук е моментът да благодаря на Dezki), не работеше запалката, ключалката на багажника нещо заяжда.
Досега съм сменил - двата тампона на мотора - по 60 лв. и консумативи. Майсторите повечето казват, че е много просто устроена и може да се отремонтира във всеки гараж и почти не се чупи.
Хубаво е както казва колегата да е от Германия(смята се, че там са поддържани добре), но я гледай за ръжди, защото там хората третират улиците през зимата и това се отразява сериозно на колите - не пък й се плаши много - оригинален преден калник се намира за около 60-70лв. За 400-500 лв ще оправиш качествено каквито и ръжди да има.
Лично за мен това е добър избор и покупката й е оправдана, особено като се има предвид тренда в цените на горивата...
  • 0
I expect nothing. I fear no one. I am free.

#5 W123

W123

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2824 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 29 септември 2006 - 16:39

Реших да си купя MERCEDES 200 D 2.0 D.

А какво купе е?W123,W124,W201(190-тка)... Все пак ако конкретизираш е по възможно да получиш по-точен отговор.
  • 0

#6 Stefan

Stefan

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 309 Мнения:

Публикувано 29 септември 2006 - 17:22

Мда отговорите са много добри и пълни, но лично мое мнение е да търсиш по-голям дизелов мотор, освен ако не си карал трабант цял живот.. слабичък е за това купе, не че не върви или че не си върши както трябва работата, но все пак караш Мерцедес, не ти ли се иска да знаеш че си номер едно :) Е250 турбодизел, Е300 чист дизел, или с турбо най-добре, но ти си решаваш и ти си преценяваш...
  • 0
W140 S320 93' and W124 T-model 250TD 88'
Mercedes S-class W140 Owners and Fans Forums
Mercedes W124

#7 tito_040477

tito_040477

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 306 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Vienna/Пловдив

Публикувано 29 септември 2006 - 19:11

От кои архиви я измъкнахте тая тема, бре, момци?

:spam:

Хубаво е и да провериш радиатора - да не е запушен (на мене ми се случи на моя /ама не е много скъп/ ).

(Аз съм много доволен от моя Мерцедес - и хубаво вози и върви като самолет)

Брех, брех, таз България, и непълнолетните мерцедеси подкараха... slap
  • 0
... besser langsam ankommen, als zu schnell stehen bleiben ....
http://www.leggett-automotive.com/

#8 W123

W123

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2824 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 30 септември 2006 - 08:07

От кои архиви я измъкнахте тая тема, бре, момци?

Вярно бе... Кой да гледа от коя дата е поста.Е,поне след година и половина човека взе да получава отговори :yahoo:
  • 0

#9 ENOXELA

ENOXELA

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4188 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 30 септември 2006 - 16:39

От кои архиви я измъкнахте тая тема, бре, момци?

Вярно бе... Кой да гледа от коя дата е поста.Е,поне след година и половина човека взе да получава отговори :yahoo:

А ти защо си си сменил аватара стария беше много як и по ме кефеше :Dn:
  • 0

#10 W123

W123

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2824 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 30 септември 2006 - 19:10

Май че и мен си ме кефи стария.Връщам го веднага :D
  • 0

#11 db23

db23

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 68 Мнения:

Публикувано 05 август 2007 - 13:40

моя мерцедес е 200 д 93г. 75 коня мисля че е наистина е доста тромав по баирите но ако това не притеснява няма проблем.иначе е с 5 скороти има клима която не работи :) не знам какво му стана има и няколко работи които трябва да оправя като чистачката която както работи спира и пак тругва ,климата,не знам като пусна да духа топло от средните не духа топло а от краините духа нормално ли е не знам иначе за разход аз маи казах че от софия до пловдив ми даде 5.5 при скорост от 120 130
  • 0

#12 ilkoh

ilkoh

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 101 Мнения:

Публикувано 01 октомври 2007 - 15:07

И аз имам 124 200Д 91г. 5 скорости.Прекрасен автомобил.Вярно малко тромав но много здрав.Вече трета година го карам и никакви проблеми.
  • 0

#13 andrian

andrian

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 3 Мнения:

Публикувано 01 октомври 2007 - 23:24

Реших да си купя MERCEDES 200 D 2.0 D.
Интересувам се колко излиза средно поддръжката на такъв автомобил.
Често ли се поврежда и какви са най-честите повреди по него. Може ли да ми кажете повече за устройството му?
Изобщо какво и къде да гледам по автомобила, когато отивам да го купя?

az mislq 4e pravi6 dob1r izbor za modela toi e prosto meko kazano jelezen i ako e v dobro s1stoqnie ne my trqbva po4ti nikakva podr1jka
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни