Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Избор на всесезонни гуми


  • Please log in to reply
15 мнения по тази тема

#1 poroff

poroff

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 12 Мнения:

Публикувано 28 март 2006 - 22:22

Здравейте!
От скоро съм собственик на Mercedes C220, 1996г. производство и съм много доволен от него, като изключим отвратителните гуми. Те са югославските Tigar WinterA, просто нямам никакъв контрол като снега и студа изчезне! Возих се по един и същ маршрут със 190-ката на мой познат, със зимни гуми Fulda, и с моята кола и мога да ви кажа че поведението й е отврат. Реших да проверя, да не би нещо да не е както трябва с колата и сменихме неговите гуми с моите. Разликата беше огромна. Сега искам да си взема всесезонни гуми, до цена 200лв. за гума, които да ми осигуряват контрол и стабилност, при скорости около 140 км/ч, не съм от състезателите. Сега с тези гуми над 130 става страшно. Благодаря ви за съветите.

едит: Разбрах, че всесезонните гуми не струват, затова си промених мнението и търся летни гуми, не желая да излагам нечий живот на риск.
  • 0

#2 mad_butcher

mad_butcher

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 92 Мнения:
  • Град:София, България

Публикувано 28 март 2006 - 23:17

Еми в тая цена до 200 лева на гума можеш да си купиш почти всякакви гуми. Предполагам, че Ц-тката е с 15-ки - значи можеш да си вземеш GoodYear, TOYO, Yokohama, Pirelli или въобще всякаква гума.

Можеш да провериш ето тук: гуми
  • 0
гр. София
Mercedes W124 200E
---------------------------------
Публикувано изображение

#3 poroff

poroff

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 12 Мнения:

Публикувано 28 март 2006 - 23:59

Да, размера е 195/65/R15, явно съм се насочил добре, защото си харесах си 3 модела гуми: Pirelli P7, Continental PremiumContact 2, Goodyear HydraGrip. Чета само хубави неща за тях, проверих цените, движат се около 180лв., мисля че клоня към Continetal-а, ако имате опит с тези гуми ще ми е от полза да го чуя :)
  • 0

#4 KPAHK

KPAHK

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 3766 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:MLADOST CITY
  • Автомобил:
    MB E 200, 2016
    MB E 320 CDI, 2007
    Mazda3 BL, 2011
    Toyota Hilux DLX, 2007
    Punto MK1, 1998
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 29 март 2006 - 08:46

ами като начало:


такова чудо като ВСЕСЕЗОННИ гуми няма B) . Това са гуми с които може да се пребиеш както зимата така и лятото и ти спестяват както малко пари така и много сигурност.

така че мойто мнение е да си вземеш каквито и да било но да са два комплекта - ЗИМНИ и ЛЕТНИ
  • 0

#5 ENOXELA

ENOXELA

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4188 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 29 март 2006 - 10:20

Те вече и летните се делят на видове: за сухо и дъжд :rolleyes: Аз предпочитам водната шарка и тип гума ;)
  • 0

#6 Гост_GuestГост_

Гост_GuestГост_
  • Гости

Публикувано 29 март 2006 - 10:39

Както казах по-горе вече търся летни гуми, защото разбрах как стоят нещата с всесезонните. Вашите предпочитания към марка? Нещо за моделите Pirelli P7, Continental PremiumContact 2, Goodyear HydraGrip, всичките са с 4 канала и разбрах, че се справят отлично на мокра настилка. Пътувам много, трябва ми гума, която да е стабилна на сухо и на мокро и най-важното - да е стабилна при спиране. Има няколко модела на Toyo, които намерих, но са по-евтини, да не би качеството им да е по-зле от горните 3 ?
  • 0

#7 poroff

poroff

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 12 Мнения:

Публикувано 29 март 2006 - 10:41

Горното съобщение е мое. Грешката също е моя, забравих да влезна в акаунт-а си.
  • 0

#8 ENOXELA

ENOXELA

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4188 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 29 март 2006 - 10:49

Както казах по-горе вече търся летни гуми, защото разбрах как стоят нещата с всесезонните. Вашите предпочитания към марка? Нещо за моделите Pirelli P7, Continental PremiumContact 2, Goodyear HydraGrip, всичките са с 4 канала и разбрах, че се справят отлично на мокра настилка. Пътувам много, трябва ми гума, която да е стабилна на сухо и на мокро и най-важното - да е стабилна при спиране. Има няколко модела на Toyo, които намерих, но са по-евтини, да не би качеството им да е по-зле от горните 3 ?

Pirelli от много отдавна не съм карал и ги избягвам защото имам лоши впечатления.Чувал съм доста добри отзиви за Continental PremiumContact 2 но моя фаворит е Goodyear HydraGrip. А тест се прави на жълтите павета при дъжд ;)
  • 0

#9 poroff

poroff

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 12 Мнения:

Публикувано 29 март 2006 - 10:57

Този тест го правих със сегашните WinterA, като дам рязко газ, започва пилаж, въпреки че е автоматик, удивителната свети, ще се скъса :) На Continental-а му даваха по-добра оценка откъм шум в купето, били по-тихи, не знам как са goodyear-а, за тях не намерих нищо.
  • 0

#10 ENOXELA

ENOXELA

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4188 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 29 март 2006 - 11:14

Този тест го правих със сегашните WinterA, като дам рязко газ, започва пилаж, въпреки че е автоматик, удивителната свети, ще се скъса :) На Continental-а му даваха по-добра оценка откъм шум в купето, били по-тихи, не знам как са goodyear-а, за тях не намерих нищо.

Те всички модели се пързалят там но така ги сравнявам.А шума на гумата също е от значение ;)
  • 0

#11 Само Дизел

Само Дизел

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 929 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Германия

Публикувано 29 март 2006 - 12:59

Колеги, по въпроса за гумите, ще взема отношение само веднъж и то, като цитирам изказването на човек, който знае какво говори. Та той казва - "има едни гуми и това са Michelin. Всички останали са за да запълват пазара." Преди не бях съгласен с него, но все повече се убеждавам, че е така.
  • 0
Mercedes-Benz - защото животът е твърде кратък.
'91 S124 300 TD Turbodiesel OM603

#12 lyuben54

lyuben54

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 42 Мнения:
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили, ретро автомобили, котки.

Публикувано 29 март 2006 - 13:41

Първо, съгласен съм със Само Дизел.

Второ, миналата седмица изхвърлих един комплект Тойо. Бяха се изпокривили и като ги сложих на колата всяка гума вървеше в нейната посока - гумите са летни. Синът ми също кара с Тойо. Неговите още не са криви, но са много шумни. Купих Малоя Футура не помня какъв модел. Огромна разлика, без преувеличение. Много по-тихи, по-малко съпротивление, усеща се и на скорост и по инерция, а за стабилност да не говорим - колата върви като по релси.
Та съветът ми е да не са Тойо. От Пирели имам лоши спомени, може вече да са ги оправили, но си имам едно на ум.

Лев4о
  • 0
Публикувано изображение

#13 poroff

poroff

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 12 Мнения:

Публикувано 29 март 2006 - 14:11

Благодаря ви за съветите. От това което прочетох разбрах, че Тойо и Пирели не са това, за което човек плаща. Остава HydraGrip-a и Continental-a. Сега ще отида да проверя как вървят като цена в "гумаджийниците" и ще преценя коя да взема. Нека коментарите продължават, добре е да се чуват различни мнения.
  • 0

#14 Гост_KishoГост_

Гост_KishoГост_
  • Гости

Публикувано 29 март 2006 - 21:54

Влез в adac.de, след това в тестове, след това ..за летни гуми, след това за твоя размер и ще ти излязат първите 10- 15 вида гуми с най- големи подробности.
  • 0

#15 mad_butcher

mad_butcher

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 92 Мнения:
  • Град:София, България

Публикувано 29 март 2006 - 23:10

Колеги, по въпроса за гумите, ще взема отношение само веднъж и то, като цитирам изказването на човек, който знае какво говори. Та той казва - "има едни гуми и това са Michelin. Всички останали са за да запълват пазара." Преди не бях съгласен с него, но все повече се убеждавам, че е така.

Аз съм съгласен с тебе, дотолкова, доколкото оригиналния Мишелин е хубава гума. Аз имам летни гуми Мишелин, които ми дойдоха с колата от Италия и се надявам да изкарат поне още 1 лято, защото наистина са безшумни и возят меко. Обаче на този въпросен Мишелин пише Made in Italy, а в момента Мишелинът, който се внася у нас е Сделано в СССР :blink: Колкото и да има контрол на качеството и стриктно следене от страна на производителя, всички знаем смешни и не чак толкова смешни истории за продукцията на руснаците.
  • 0
гр. София
Mercedes W124 200E
---------------------------------
Публикувано изображение




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни