Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Извънградско шофиране


  • Please log in to reply
25 мнения по тази тема

#16 ENOXELA

ENOXELA

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4188 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 27 март 2006 - 21:20

Застрашен съм, когато ме изпреварват и засичат в населено място, на завой, няма видимост или близо насреща идва кола, застрашен съм когато не съм свободен да реагирам. Не желая да участвам в експерименти със т.нар "сигурни автомобили", както не съм чувал за правилник за мерцедеси и правилник за други.
Не прави на другите това, което не искаш и на теб да ти се прави.

Драги ми колега не виждам смисъла да нажежаваш обстановката ;) То и някой с Голф или Опел може да те засече и отнесе ;)
  • 0

#17 mad_butcher

mad_butcher

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 92 Мнения:
  • Град:София, България

Публикувано 27 март 2006 - 23:38

Застрашен съм, когато ме изпреварват и засичат в населено място, на завой,  няма видимост или близо насреща идва кола, застрашен съм когато не съм свободен да реагирам. Не желая да участвам в експерименти със т.нар "сигурни автомобили", както не съм чувал за правилник за мерцедеси и правилник за други.
      Не прави на другите това, което не искаш и на теб да ти се прави.

Драги ми колега не виждам смисъла да нажежаваш обстановката ;) То и някой с Голф или Опел може да те засече и отнесе ;)

Това ми напомня как преди 4-5 дена се прибирах късно от работа, минавайки по малкото околовръстно (ул. Сребърна). Карам си аз със 60-70 км/ч и по едно време пред мен се появява едно фиатче Типо с пернишка регистрация. Аз най-прилежно си подадох мигач и изпреварих фиат-а, който се движеше с не повече от 40 км/ч. Точно стигнах до светофара и се престроих в дясната лента, от където се продължава на право и гледам типо-то застава до мене в лява лента, а от вътре ми се пули някаква заспала овца с мъжа и детето си. Случката се случва около 12 часа през нощта и можете да си представите, че ние бяхме единствените коли на улицата в този момент. Светна зелено и аз тръгвам полекичка и гледам оная пача тръгва да ме ръчка...аз съответно настъпих малко и минах отново пред нея, защото знаех, че ако я пусна, точно на следващата права отсечка щеше да забие на 30-40 км/ч и да си тътри. Следващия светофар отното светеше червено и аз прилежно се наредих за ляв завой и зачаках. Светна жълто и аз засменях предавките и познайте какво - от там гледам същата тая отвратително проста женица, която цял живот е доила крави в Перник и е карала трактора на баща си, тръгна да ми сече левия завой иззад мене. Е кажете ми по-прост човек може ли да има. Аз просто реших да я пусна да си троши главата по паветата на бул. Гоце Делчев и съответно около 200-300 метра след последно споменатия от мен светофар я изпреварих за пореден и този път последен път. Та г-н Кишо - вие преценете кой е по-опасният шофьор - аз или пернишкото Типо, което иска да е първо на всеки светофар. А аз мога да гарантирам, че шофьори като тези правят това, както и в 12 часа вечерта, така и в 11 часа на обяд или по всяко едно друго време от денонощието. :rolleyes:
  • 0
гр. София
Mercedes W124 200E
---------------------------------
Публикувано изображение

#18 drago

drago

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 118 Мнения:
  • Град:Варна

Публикувано 28 март 2006 - 06:17

Застрашен съм, когато ме изпреварват и засичат в населено място, на завой, няма видимост или близо насреща идва кола, застрашен съм когато не съм свободен да реагирам. Не желая да участвам в експерименти със т.нар "сигурни автомобили", както не съм чувал за правилник за мерцедеси и правилник за други.
Не прави на другите това, което не искаш и на теб да ти се прави.

Колега и аз съм застрашен. И всички, които са по пътищата. Обаче проблема не е в автомобила, а в "задкормилното" устройство. Вярно е че някои индивиди като се качат в една по-мощна кола се мислят за безсмъртни - мога да изброя поне 20 такива случая.
Лично аз където може да се кара - карам яко, независимо с коя кола съм (имам и Форд), обаче това не значи че изпреварвам без видимост, засичам някого, на светофар от крайна дясна лента правя ляв завой, на магистрала правя резки маневри без да сигнализирам или карам непрекъснато в лявата лента ......
Много по-опасни за движението са тези, които не си включват фаровете след 17 ч. от всички Мерцедеси по пътищата на страната, независимо как карат. Или каруци без светлоотразители, или автомобили с неработещи стопове или мигачи.
Та да ти кажа не виждам никаква разлика в стила си на шофиране, откакто карам Мерцедес. Не виждам разлика и в обстановката на пътя.
Така че - всички сме застрашени.
  • 0
MB W210 E230
Публикувано изображение

#19 Dezki

Dezki

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1517 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 28 март 2006 - 16:52

а аз преди време(2 и повече години) пътувам за село по Тракия и по едно време ни(не бях сам) изпреварва от дясно през авариината лента една Мазда 626, като преди това тоя пендел караше в крайна лява лента и за какъв х*й мина в дясно не знам, та на Маздата амортисьорите и бяха "на земята", клатеше се като пиян чичка на връщане от запой, а човечето в тази явно неподдържана кола държеше кутия с бира :blink: И тоя някой го е пуснал да се движи зад волана на кола? А разликата в скоростите беше към 40 км/ч в полза на Маздата :blink:
  • 0
Lancia Kappa TDS / Land-Rover 88 Series 3 FFR

#20 sky

sky

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2135 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София;Казанлък
  • Автомобил:
    190E 2.3

Публикувано 28 март 2006 - 22:39

Определено марката няма никаква вина за човека качил се зад волана :angry:
  • 0
Публикувано изображение

#21 Dezki

Dezki

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1517 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 28 март 2006 - 23:02

Определено, защото тогава и аз се возех и на Мазда :huh:
яко тъпи копелета :angry:
тази вечер за малко едни не се сбиха- 3 коли (2-рата беше мойта) се движим пред блока в тесния участък и с/у нас дойде некъв, с който и да се насерем не може да се разминем без да си разменим огледалата. И оня пендел светка да даем назад, а за да се разминем той трябваше да се върна с 5 метра назад, но той настояваше да не се връща въпреки че му казах че сме 3 автомобила един след друг. и оня от колата пред мен слезна и почнаха да се дърпат и разправят, да трескат врати и жената на копелето почна да квичи... и накрая по умните отстъпиха-ние се върнахме 75 метра на заден ход по тесната улица , щото копелето явно е толкова некадърен, че не можа да даде 5 м назад :angry:
Ех , що не бях най отпред с джипа....да му калибрирам колицата .. неговата майка... :angry:
  • 0
Lancia Kappa TDS / Land-Rover 88 Series 3 FFR

#22 Vlado190

Vlado190

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 617 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Samokov

Публикувано 29 март 2006 - 08:41

Мисля че разхода ти е съвсем нормален за тези скорости ;) Аз също ходих до Търново но на 22 ( за празника ) и я засекох пак - като карам с 90 -110 разхода ми беше около и под 6.5, иначе съм я засичал към морето със средна скорост около 140 - 150 (на магистралата стигнах и до 200 - и аз тогава исках да я изпробвам :P ) и разхода тогава се качи на 11 - 12 сто. направило ми е впечатление че до около 110 е икономична обаче нагоре доста почва да похапва :rolleyes:
  • 0
1991 190E SportLine turbo 0.6bar ;)

#23 Ivailo22

Ivailo22

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 6 Мнения:

Публикувано 04 април 2006 - 16:13

Ами аз имам W124 260 бензин с газова уредба и извън градско ми харчи към 12 LPG ако го карам с не повече от 110-120km,ама ако карам с 150км и на горе харчи 17 LPG и на горе имам чуството че може да харчи ако я настъпвам над 20 LPG.Иначе от разхода съм доволен при нормално каране 12 LPG е добър разход за този двигател. На бензин не знам колко харчи никога не съм я засичал а ай имам от 10 месеца.
А вие как мислите колеги???

Моля пиши на кирилица!!!

Този пост е редактиран от ALEXONE™: 04 април 2006 - 18:09

  • 0

#24 PS-MB

PS-MB

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 81 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Интереси:коли, audio HI-FI, часовници
  • Автомобил:
    W210/95

Публикувано 04 април 2006 - 17:57

Ходихме онзи ден до Плевен с 124/230Е и при скорост м/у 110 и 160 на газ и я засекох,че е точно 10 л. на 100 с трима човека вътре.Говориме за кола на точно 20 годишна възраст!Зимата градско е около 13-15 л.и то на сравнително къси разстояния.Всичко зависи от движението около вас,състоянието на двигателя,центровки,качество на гориво,начин на каране и какво ли още не.Така,че не може да се каже кое е правилно и нормално като разход за различните модели МВ но все пак не е нормално да надвишава 18/100 газ-бензин.
  • 0

#25 Blond

Blond

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 3954 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    C124 200E 1992
    S202 220CDI 11.1999
    W211 220CDI 04.2004
    C207 350CDI 06.2009
    W212 220CDI facelift

Публикувано 04 април 2006 - 20:52

Определено марката няма никаква вина за човека качил се зад волана :angry:

Определено съм съгласен! И още нещо : и аз съм от хората, които мразят шофьори от типа "бързам, за да спра на светофара пръв" или "живея, за да преча и дразня другите".
Като бърза - да ме изпревари и да си ходи напред , а като се влачи - да се влачи плътно вдясно по шосето и да не се "възпалява", че някой го е изпреварил.
  • 0

#26 GiN

GiN

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 538 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Хисаря
  • Интереси:интересни
  • Автомобил:
    W124 102.963

Публикувано 04 април 2006 - 21:23

Определено марката няма никаква вина за човека качил се зад волана :angry:

Определено съм съгласен! И още нещо : и аз съм от хората, които мразят шофьори от типа "бързам, за да спра на светофара пръв" или "живея, за да преча и дразня другите".
Като бърза - да ме изпревари и да си ходи напред , а като се влачи - да се влачи плътно вдясно по шосето и да не се "възпалява", че някой го е изпреварил.

Брилянтн казано B)
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни