Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Мнение за cls500


  • Please log in to reply
59 мнения по тази тема

#1 Tonkata

Tonkata

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 24 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Плевен
  • Автомобил:
    C219 550

Публикувано 09 юли 2023 - 20:40

Привет на колеги, преди 2 месеца се докоснах до марката с една w211 320-ка и се влюбих (сега разбирам защо някои хора освен Мерцедес друго не зачитат).

Е класата замина при един приятел, понеже е бях взел доста тънко, като плана ми бе да търся 500 бензин, но CLS-са сякъш по ми подхожда. 

 

Та сега по същество, спрял съм се на този екземпляр с VIN номер  WDD2193721A097659.

 

https://www.mobile.b...687891160822168

 

Направих една carVertical проверка, но интересно защо не излизат обслужванията упоменати в обявата. Говорих с човека и ме увери, че километрите са реални.

Евентуално, ако реша да ходя да е гледам, има ли някой от Кюстендил с оригинална Стар диагностика, да дойде да е закачим, срещу заплащане разбира се. 


  • 0

#2 Bogi

Bogi

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дупница- 60169
  • Интереси:стари двуврати
  • Автомобил:
    US 1972 280SE 4.5
    US 1972 250C
    US 1972 280C
    EU 1984 500SEC
    US 1989 560SEC
    US 1998 CL500
    EU 1999 CLK320
    US 2008 S550

Публикувано 11 юли 2023 - 03:14

За такъв запазен автомобил 267000 километра са ОК

Явно колата е била в цивилизовани хора

Диваците щяха да изгризят волана и да скъсат шофьорската седалка поне (тези перфорираните с обдухване са по слаби)

 

Ако 4те въздушни възглавници са напукани, смени си ги всичките за да ти е мирна главата следващите 10 години. И профилактика на трансмисията.

Успех !!

 

ПП; опс този не е с М113, незнам тези двигатели май имаха някакъв проблем със зъбните на ангренажа първите години, провери го това


Този пост е редактиран от Bogi: 11 юли 2023 - 03:24

  • 0

сесшисе ?


#3 barty

barty

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 969 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W203 C180 Kompressor the Black bird

Публикувано 11 юли 2023 - 06:46

Добре изглежда колата.
Мотора е М273
Трябва да се види на място и да се прочете, може да излезе хубава кола.
  • 0

#4 Tonkata

Tonkata

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 24 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Плевен
  • Автомобил:
    C219 550

Публикувано 11 юли 2023 - 07:07

За такъв запазен автомобил 267000 километра са ОК

Явно колата е била в цивилизовани хора

Диваците щяха да изгризят волана и да скъсат шофьорската седалка поне (тези перфорираните с обдухване са по слаби)

 

Ако 4те въздушни възглавници са напукани, смени си ги всичките за да ти е мирна главата следващите 10 години. И профилактика на трансмисията.

Успех !!

 

ПП; опс този не е с М113, незнам тези двигатели май имаха някакъв проблем със зъбните на ангренажа първите години, провери го това

Да, мотора е M273. В този сайт проверих и се оказа със засилени части. Според автора, ако двигателя е с код по голям от този  M273 Engine Serial No. 2739..30 088611

нещата са една идея по-добре. Остава само трансмисията да се тества на място и евентуално да се пусне една диагностика.

 

Има ли как да видя възглавниците дали са напукани без диагностика? За изпускане на въздух от тях ли се гледа? Четох за проверката на компресора, за гледане на безпроблемно вдигане, сваляне, слушане на компресора, дали работи постоянно, но не и за напукване на самите възглевници. 


Този пост е редактиран от Tonkata: 11 юли 2023 - 07:19

  • 0

#5 dkmi123

dkmi123

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 390 Мнения:
  • Град:plovdiv
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 юли 2023 - 09:01

Диагностика задължително, и каране да се види как се държи колата.

Щом двигателят е от по-новата серия - е добре.

Скоростите им са здрави, страдат от датчици най-вече, което не е особено скъпо за ремонт.

Въздушното окачване да не те притеснява - просто човека, който прави диагностиката трябва да знае къде какво да гледа,

Дори и да му има нещо - ремонта също не е някаква безбожна сума. Мисля, че взимаха около 300 лева за рециклиране на "възглавница", което като погледнеш реално - дори е по-евтино от амортисьор, ако си на пружини :) 

Мен лично много ме е яд, че не намерих CLS на въздушно.... и съм на пружини. /въртят ми се някакви глупости да си го направя сам на въздушно, ама да видим..../

 

Леко слабо място са им моторните компютри на тия коли - понеже са го изпляскали върху двигателя, и работи на доста високи температури.

При мен са наложи смяна, което също не е кой знае какво.

 

Друго слабо място са им SBC-тата, но там ако се издъни - директно в Силвърстар, и го подменят безплатно, стига да не е правен опит за ремонт и да не са връщани километрите. Т.е. при проблем със спирачките не се търси кварталния майстор :) 


  • 0

#6 Tonkata

Tonkata

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 24 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Плевен
  • Автомобил:
    C219 550

Публикувано 11 юли 2023 - 09:40

Диагностика задължително, и каране да се види как се държи колата.

Щом двигателят е от по-новата серия - е добре.

Скоростите им са здрави, страдат от датчици най-вече, което не е особено скъпо за ремонт.

Въздушното окачване да не те притеснява - просто човека, който прави диагностиката трябва да знае къде какво да гледа,

Дори и да му има нещо - ремонта също не е някаква безбожна сума. Мисля, че взимаха около 300 лева за рециклиране на "възглавница", което като погледнеш реално - дори е по-евтино от амортисьор, ако си на пружини smile.png

Мен лично много ме е яд, че не намерих CLS на въздушно.... и съм на пружини. /въртят ми се някакви глупости да си го направя сам на въздушно, ама да видим..../

 

Леко слабо място са им моторните компютри на тия коли - понеже са го изпляскали върху двигателя, и работи на доста високи температури.

При мен са наложи смяна, което също не е кой знае какво.

 

Друго слабо място са им SBC-тата, но там ако се издъни - директно в Силвърстар, и го подменят безплатно, стига да не е правен опит за ремонт и да не са връщани километрите. Т.е. при проблем със спирачките не се търси кварталния майстор smile.png

Играх го този филм с SBC-то на Е класата. Ходих до Дупница и го рециклирах. Нищо страшно няма. Обаче си мислех, че тука няма SBC или греша. Колата е 2007, фейслифтова.

От към възглавници не се притеснявам. За сега единственият проблем е, че не мога да намеря кой да е закачи. Звънях в Сити Стар, обаче не могат да ми запазят час седмица предварително преди прегледа. Остана да намеря, някой със Стар, който да може да дойде и да е разчете. 

 

Иначе какъв е твоя CLS? Доволен ли си от колата, като цяло?


  • 0

#7 dkmi123

dkmi123

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 390 Мнения:
  • Град:plovdiv
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 юли 2023 - 10:33

Доволен съм :)
Като изключим, че почти хвърли мотор…. Други проблеми кой знае какви не съм имал.
Верига + единия “ванос” + балансиращ вал + смяна на датчици на кутията.
Ама моят е с проблемната серия мотор.

CLS350 бензин/газ е. 2004-а.
  • 0

#8 barty

barty

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 969 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W203 C180 Kompressor the Black bird

Публикувано 11 юли 2023 - 10:50

Tonkata, знай че проблемите те първа започват, особено по електрониката. При всички положения ще трябва да си купиш диагностика и да се научиш да я ползваш. Иначе ставаш луд от светещи лампички.
Хубави, класически коли , но си искат своето
  • 0

#9 Despredy

Despredy

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 54 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Плевен
  • Автомобил:
    Mercedes W211 E220 2003година
    Mercedes W211 E320 2004година 300кс

Публикувано 11 юли 2023 - 11:50

SBC- то вече не е болка за умиране и не трябва да те притеснява , ремонтира/рециклира се. Колкото до електрониката, колегата по-горе е прав. Взимаш човек който не само има диагностика но и да разбира как се работи с нея и си ти


  • 0

#10 Tonkata

Tonkata

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 24 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Плевен
  • Автомобил:
    C219 550

Публикувано 11 юли 2023 - 15:21

Tonkata, знай че проблемите те първа започват, особено по електрониката. При всички положения ще трябва да си купиш диагностика и да се научиш да я ползваш. Иначе ставаш луд от светещи лампички.
Хубави, класически коли , но си искат своето

Аз бях чел някъде, че ако не е оригиналната диагностика, при грешки може да не са единтични (точни) с тези от оригиналната. Би ли препоръчал някоя, с която може да си гледам колата?

 

SBC- то вече не е болка за умиране и не трябва да те притеснява , ремонтира/рециклира се. Колкото до електрониката, колегата по-горе е прав. Взимаш човек който не само има диагностика но и да разбира как се работи с нея и си ти

Това с човека ще е най-трудната част май androidcry.png


  • 0

#11 Despredy

Despredy

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 54 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Плевен
  • Автомобил:
    Mercedes W211 E220 2003година
    Mercedes W211 E320 2004година 300кс

Публикувано 11 юли 2023 - 15:54

Аз бях чел някъде, че ако не е оригиналната диагностика, при грешки може да не са единтични (точни) с тези от оригиналната. Би ли препоръчал някоя, с която може да си гледам колата?

 

Това с човека ще е най-трудната част май androidcry.png

СТАР диагностика ти трябва


  • 0

#12 dkmi123

dkmi123

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 390 Мнения:
  • Град:plovdiv
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 юли 2023 - 16:00

Ей тук са моите неволи:

https://forums.mbclu...-11#entry447260


Иначе SBC-то само силвърстар!!! Няма смисъл да се дават грешни пари.
  • 0

#13 Tonkata

Tonkata

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 24 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Плевен
  • Автомобил:
    C219 550

Публикувано 11 юли 2023 - 20:15

Ей тук са моите неволи:

https://forums.mbclu...-11#entry447260


Иначе SBC-то само силвърстар!!! Няма смисъл да се дават грешни пари.

След изчетеното, сериозно се замислям, дали да не изчакам някоя M113-ка да излезе с повече екстри, тъй като в момента няма из сайтовете. До колкото знам, там проблемите по двигателя са доста по-малко. Пък и тези 80 коня не ме бъркат толкова.


  • 0

#14 Despredy

Despredy

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 54 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Плевен
  • Автомобил:
    Mercedes W211 E220 2003година
    Mercedes W211 E320 2004година 300кс

Публикувано 12 юли 2023 - 08:23

Карал съм w211 е500 и с двата двигателя, не се притеснявай за тея 80кс, аз поне не усетих голяма разлика от М113. Иначе и за мен е по-добре да вземеш него. Много корав/здрав и "прост" двигател. 


  • 0

#15 dkmi123

dkmi123

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 390 Мнения:
  • Град:plovdiv
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 12 юли 2023 - 08:53

Все пак този CLS е с двигател, при който тези проблеми са изчистени.
А и при мен нямаше проблем с вала - той беше в нормално състояние за километрите си.
Беше се счупил единия водач на веригата…
Отделно - мотора е бил не добре поддържан. И от там тия дертове…
  • 0




1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни