Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Губи антифриз


  • Please log in to reply
25 мнения по тази тема

#16 C180 :)

C180 :)

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 154 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Хасково
  • Автомобил:
    Mercedes C180 w202
    BMW E39 523I
    Vw Golf 4 1.9 SDI

Публикувано 25 февруари 2023 - 19:36

Нали не очакваш да излязат теменужки от ауспуха?
Тестера показва дали има изгорели газове в охладителната система. Поставя се на разширителният съд на загрял двигател и се чака. Ако има изгорели газове в охладителната система, течността ще си промени цвета.

Не,не вярвам,но вярвам на това ,което съм видял! И съм виждал лично как го буташе антифриза през ауспуха при,което сложиха подобен тестер там и работата стана .,,

 

Пробвайте и със следното да надуете охладителната система под налягане,и би трябвало да избие от някъде


Този пост е редактиран от C180 :): 25 февруари 2023 - 19:39

  • 0

#17 ivancho

ivancho

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 202 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Петрич
  • Автомобил:
    W124 E200

Публикувано 26 февруари 2023 - 08:55

Това не е сериозно.
Какво можеш да очакваш от течност, която реагира на изгорели газове и я сложиш на ауспуха?
Някой от майсторите може да я поставят там, ако не е реагирала течността, когато е била в/у разширителният съд, за да проверят дали самата течност не е прецакана и дали реагира я поставят с/у изгорелите газове и тя естествено ще реагира там и така се знае дали самата течност работи.
Но това да пишеш, че се поставя тестера на ауспуха, за да се разбере, дали не е издухала гарнитурата са глупости.


  • 0

#18 merovingius

merovingius

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 108 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    Mercedes c200

Публикувано 26 февруари 2023 - 12:45

Нито има балончета в разширителното нито пък парното духа студено нито пък колата загрява напротив работи си съвсем нормално
  • 0

#19 C180 :)

C180 :)

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 154 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Хасково
  • Автомобил:
    Mercedes C180 w202
    BMW E39 523I
    Vw Golf 4 1.9 SDI

Публикувано 26 февруари 2023 - 18:29

Добре де надуйте я под налягане системата ,и ако има теч от някъде ще си проличи много бързо.Прегледай си радиатора отдолу да ,не би от пробката да сълзи при мен имаше проблем точно там.Тапите на блока ,някоя връзка някъде ако имаш газ някъде по газовото и така .Закарай я на майстор най-накрая да я видят.


  • 0

#20 merovingius

merovingius

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 108 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    Mercedes c200

Публикувано 27 февруари 2023 - 16:30

Гарнитура колеги благодаря за включването
  • 0

#21 merovingius

merovingius

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 108 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    Mercedes c200

Публикувано 27 февруари 2023 - 17:31

Обясниха ми как става разглобяването пък и аз съм чел доста по темата даже се сещам че един колега ми беше изпратил и клипове само не ми стана малко ясно при монтажа как и в какъв ред се затяга главата другото което е трябва да взема и свързващо звено за веригата доколкото знам за да се зацепи после и третото при разглобяване след като шайбата е докарана на белег между О Т след разкачане на веригата и поставяне на белези на зъбните колела те трябва ли да се махнат от разпределителните валове или се демонтират директно с тях както са си
  • 0

#22 ivancho

ivancho

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 202 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Петрич
  • Автомобил:
    W124 E200

Публикувано 27 февруари 2023 - 19:08

Ако е гарнитура на главата, ти ли мислиш да си я сменяш?
Това не става само с гледане на клипчета
Освен смяната на самата гарнитура, главата трябва да се шлайфа, при майстор шлайфист. Да се напаснат клапаните, нови гумички на клапаните, ако има водачи на клапаните за смяна - да се сменят. Преди време бе писал, че имаш проблем с повдигачите - хубаво е да ги смениш ако са проблемни. Нови болтове на главата. Стягането на болтовете става с  динамометричен ключ, според рецептата на гарнитурата. Нови гарнитури на всмукателен/изпускателен колектор и т.н.

п.п. ако не си сменял моторната инсталация я оправи, защото след като разбуташ там, ще започнат проблемите, може да изгориш и комутатора. Калоян Няголов от Несебър ги рециклира от пин до пин.


  • 0

#23 merovingius

merovingius

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 108 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    Mercedes c200

Публикувано 27 февруари 2023 - 19:55

Започвам отначало колата беше днес при майстор и като имах предвид обяснение той ми обясни кое след кое се демонтира и впоследствие монтира каза ми къде да я занеса на шлайф(известно ми е че трябва да се направи)тъкмо сега чета че трябват и нови болтове и гледам марки гарнитури за другиге 2 също ми е известно че трябва да се сменят повдигачите ми се оправиха не мисля да ги барам (пък и нямам средства за тях )а по въпроса за инсталацията тя е сменяна лично аз преди 2г я свалих цялата от колата и после я монтирах с помощта на Калоян той ми помагаше по ваъбър и той ми я рециклира от пин до пин малко ме притеснява само затягането с динамометричния и обтегача на веригата как се сваля и как се слага по принцип съм решен сам да си я сменям да затова сме хора да си помагаме ако има някакви проблеми
  • 0

#24 C180 :)

C180 :)

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 154 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Хасково
  • Автомобил:
    Mercedes C180 w202
    BMW E39 523I
    Vw Golf 4 1.9 SDI

Публикувано 28 февруари 2023 - 18:22

По-добре я остави на майстор ! Има вероятност при стягане на тия болтове да скъсаш някои и после става ....Повдигачите задължите им се точи маслото,което е останало в тях,ако преди това си имал проблем с тях е хубаво да ги смениш,че после да ,не го отваряш пак.Болтовете задължително ,нови гарнитурките също ,гарнитура капак клапани и така :)


  • 0

#25 merovingius

merovingius

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 108 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    Mercedes c200

Публикувано 28 февруари 2023 - 20:09

Ти сменял ли си гарнитура
  • 0

#26 C180 :)

C180 :)

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 154 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Хасково
  • Автомобил:
    Mercedes C180 w202
    BMW E39 523I
    Vw Golf 4 1.9 SDI

Публикувано 01 март 2023 - 16:57

Да и то 2 пъти ,заради един "приятел майстор" ..Ако те интересува нещо питай :)


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни