Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Търся диагностик w211


  • Please log in to reply
28 мнения по тази тема

#16 Gently

Gently

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 22 Мнения:
  • Град:Plovdiv

Публикувано 06 октомври 2022 - 18:52

сферта е под налягане фабрично е напълнена 

след определено време  "ханс"е решил че е здала багажа и почва да свети 

ако кара така  ще  му влезе  все някога  в авариен режим

зада я закара на маистор или на  репатрак или ще  дръпне буксата на модула


  • 0

#17 dkmi123

dkmi123

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 352 Мнения:
  • Град:plovdiv
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 06 октомври 2022 - 21:56

Не знам защо не отговарят на телефона или на мейл...

Последните три пъти като писах с конкретно искане за части - единия път изобщо не ме отразиха.

Може би защото е нещо евтино (АБС пръстените, към 40 лева бройката са), и защото при предното запитване отказах да дам 430 лева за АБС датчик, и си купих БОШ за 100 то "оригиналния" май пак си е БОШ, ама е щампован с емблемката на Мерцедес :)

Та, след като не ме отразиха за пръстените - и тях ги купих от другаде.

 

п.с.

все пак, са по-добре от официалното представителство на една друга марка немски коли... там направо ми казаха, че нямало смисъл да ходя при тях :)

Вярно, колата беше на 20 години, ама отивам с парите си и не се пазаря - исках обслужване на автомата, отказаха ми, като след редица увъртания беше - "аааа, ама тя тая кола с газова, ние не правим коли с газови"....

 

В Силвърстар поне за обслужване няма никакви проблеми ако отидеш там.

По телефон/мейл обаче.... са доооста бавни.

 

Аз лично си проверявам цената тук: https://originalteil...rcedes-benz.de/

по номер на част. 

Цената е приблизително същата. Питах в СС дали при тях може така онлайн да си поръчам части - можело, ама достъпа бил платен, нещо от сорта на 80 евра на година.


  • 0

#18 hammer^BaTe

hammer^BaTe

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 5564 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дружба Сити :D
  • Автомобил:
    2004 W211 E55
    1995 W140 S500L - ex
    2014 W124 E500 - ex
    1996 W140 S350TD - ex
    1994 W124 E250D - ex
    1982 W201 190D - ex
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 09 октомври 2022 - 11:00

Така, относно SBC-то.

 

Желателно е нищо  да не се ресетва...

 

Ти първо кажи какво ти свети по таблото? Някой чел ли я е тази кола и какви грешки е записала ?

При сбц-то има 2 варианта на проблем

 

1. На таблото ти свети в бяло Visit Workshop с картинка подобна за тази на накладки - това в по-голямата част от случаите е проблем със сферата за налягане - вместо да държи между 90 и 100 бара пада на 60-70 и съответно спирачките работят, но не са на 100 % функционални.

 

2. На таблото ти свети в червено (и има звуков сигнал) Reduced Braking power. Visit Workshop (или нещо подобно). Тогава педала на спирачката е изключително мек и пропада почти до дъното. Също така не можеш да мръднеш лоста (ако е автомат) от Р.

 

И 2та проблема имат своите решения

При 1 се взема нова сфера, чрез диагностика се гаси SBC-то, сферата се сменя, добавят се около 50 мл спирачна течност, активира се обратно сбц-то и караш (нулират се грешките с компютър)

При 2 колата може да се закара в СС и да бъде сменено гаранционно ако отговаря на 2 критерия

1. Километрите да не са връщани

2. Самото СБЦ да не е пипано (ресетвано, отваряно и прочее)

Ако се отговаря на горните критерии караш колата с пътна помощ, чакаш няколко дни за одобрение от Германия и ти пращат заводски рециклирано такова, сменят ти спирачната течност и те предупреждават, че може да се наложи да ти сменят спирачните маркучи, ако вече не си го правил (за тях си плащаш)

Ако не отговаря на горните критерии тогава дължиш около 90 лв за диагностика и търсиш вариант да се оправяш.

Тогава вече идва последния жокер - звъниш на пича в Дупница, който ще ти го рециклира срещу 600 до 800 лв с 1 г (по спомен) гаранция.


  • 0
Scientists have finally discovered what's wrong with the female brain : On the left side, there is nothing right, and on the right side, there is nothing left... :)

#19 prokopi69

prokopi69

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 787 Мнения:
  • Град:с. Бъта
  • Автомобил:
    С220 CDI

Публикувано 09 октомври 2022 - 22:41

Чукченце - много лесно го изкарваш.
Нещо подобно на българската жена - ади бе Жоро, ремонт на банята, кво толкова, за няколко дена ще я извъртиш, Ванката от долния етаж за една седмица смени плочки, мивка, тръби, кабели....
  • 1

#20 stefan caromov

stefan caromov

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 31 Мнения:
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    W210

Публикувано 10 октомври 2022 - 06:39

Вчера закарах колата при един диагностик bgdiagnostica. Com мисля беше сайта им. Чете нещо може би два часа с оригинален според него стар. Не можа нищо да направи и ми каза, че най вероятно четките в модула на сбц то са за смяна, да търся къде да се рециклира модула.
Hammer, свети ми чек за накладките в жълто, като притеснението ми дойде, когато есп то светна червено, педала потъна и едва спря. При изгасяне и палене изчезна грешката червената. Видях я тая сфера ( това е кято сферата са селеспийда при алфа). Къде са тези СС и знаете ли кой рециклира
  • 0

#21 barty

barty

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W203 C180 Kompressor the Black bird

Публикувано 10 октомври 2022 - 10:25

Силвър Стар се намират в София, кв Хаджи Димитър, бившите Балкан Стар.
Рециклира ги Асен Ефремов в Дупница.
  • 0

#22 stefan caromov

stefan caromov

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 31 Мнения:
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    W210

Публикувано 10 октомври 2022 - 11:11

Силвър Стар се намират в София, кв Хаджи Димитър, бившите Балкан Стар.
Рециклира ги Асен Ефремов в Дупница.

А като пари колко е горе долу знаете ли? Балкан стар не ми вдигат 3 ти ден. Въпросният Ефремов, някакъв тел, за да му звънна?
  • 0

#23 Gently

Gently

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 22 Мнения:
  • Град:Plovdiv

Публикувано 10 октомври 2022 - 14:22

https://www.olx.bg/d...55-ID7hjID.html


  • 0

#24 stefan caromov

stefan caromov

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 31 Мнения:
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    W210

Публикувано 11 октомври 2022 - 08:11

Мерси, чух се с Ефремов и в Четвъртък отивам до Дупница. Каза ми, че в рамките на деня ще е готова колата. Цена 780 лв
  • 0

#25 stefan caromov

stefan caromov

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 31 Мнения:
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    W210

Публикувано 16 октомври 2022 - 08:06

Оппави колата, но на път за София, оттово светна и потъна педала. Звъннах му и момчето ми каза, че е в гаранция, да се върна, за да гледа пак. Всъщност готини са, дано направят този път всичко както трябва. В четвъртък ще я водя
  • 0

#26 hammer^BaTe

hammer^BaTe

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 5564 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дружба Сити :D
  • Автомобил:
    2004 W211 E55
    1995 W140 S500L - ex
    2014 W124 E500 - ex
    1996 W140 S350TD - ex
    1994 W124 E250D - ex
    1982 W201 190D - ex
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 06 ноември 2022 - 22:58

Прокопи, че то не е никак сложно. Това така както съм го написал е цялата истина за SBC модула.

Гледам, че колегата е избрал скъпия път, дано поне след повторното връщане в Дупница вече няма проблем :)


  • 0
Scientists have finally discovered what's wrong with the female brain : On the left side, there is nothing right, and on the right side, there is nothing left... :)

#27 dkmi123

dkmi123

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 352 Мнения:
  • Град:plovdiv
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 07 ноември 2022 - 10:29

Прокопи, че то не е никак сложно. Това така както съм го написал е цялата истина за SBC модула.

Гледам, че колегата е избрал скъпия път, дано поне след повторното връщане в Дупница вече няма проблем smile.png

 

И аз познавам трима, които са сменяли SBC в силвърстар, и изобщо не е сложно.

Няма причина да се рециклира модул, след като може да бъде заменен както и с каквото трябва.

А веднъж рециклиран - и гаранцията му отпада....


  • 0

#28 LISUNGERA

LISUNGERA

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 34 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    W211 E500

Публикувано 08 ноември 2022 - 15:41

Моя SBC модул го смениха безплатно в Силвърстар с чисто нов преди 3-4 години и не беше никаква драма. Отидох на място направиха диагностика и след два дни ме извикаха. Стана за няколко часа и вече си карам колата спокойно над 100к км. Доколкото помня условието беше да не са връщани километрите и да не е пипан модула. Та в този ред на мисли не бих се занимавал с рециклиране без да съм си пробвал късмета в Силвърстар. 


  • 0

#29 dersu

dersu

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 5 Мнения:
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    E55 AMG

Публикувано 25 ноември 2022 - 10:54

Наскоро се обсъждаше точно това във facebook групата на W211, двама човека твърдяха че са им го сменили и не е било проблем че са връщани километрите. Тази проверка може и да е просто в базата на Мерцедес на какви километри е влизала колата, а не че ще се ровят в модулите с диагностика да гледат какво има записано там. При мен е сменян един път преди да я купя.

 

Така че не разбирам този инат да не се отиде на място в Силвър Стар и да се пробва човек да го смени с оригинален и по-нова версия, а се ходи при знайни и незнайни майстори да рециклират.


  • 1




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни