Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Полезни връзки за GLK


  • Please log in to reply
18 мнения по тази тема

#1 steaven

steaven

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 14 Мнения:
  • Град:plovdiv
  • Автомобил:
    mazda

Публикувано 03 юни 2022 - 09:33

Понеже януари си взех едно GLK 220 2013г. и набързо ме налъгаха разни майстори със загубата на хххх лева,се наложи да се самообразовам набързо,ще си позволя тук да споделям някой полезни неща,които можете да свършите сами по колата си и най вече да си спестите нерви и разходи,ако Ви се занимава сам.

 

Инсталирах си сам Xentry passthru 2021,EWA WIS 2021,Autocom 2020,Vediamo 4 и 5.

 

Понеже ми взеха 500 лева за уж химическо почистване на DPF след като закупих колата от автосалон в София и ми светна чека по магистралата докато се прибера и повече от 2-3000 оборота не искаше да вдигне,научих се да си пускам сам регенерацията.

От дизел сервиз пловдив ми смениха едната дюза с нова,като ми казаха че след един месец трябва да сменя и четирите,защото били проблемни,пратих сменената дюза за ремонт и ми я върнаха с протокол от стенда,че е перфектна,се научих да си занулявам нулевите нива на корекция,след самообучението на системата,сега корекциите ми са в рамките на -0.2 до +0.3 при празен ход и натоварване.

С ведиамо си вкарах нови менюта на дисплея,включих екото да помни последната позиция при спирането на колата и да не се включва само,защото е много дразнещо при градски трафик,на светофар да гаси и пали двигателя по 10 пъти  в минута.Махнах си досадното пищене за коланите,предни и задни и ред други благинки.

В тази тема,ще пускам интересни клипчета,за решаване на проблемите по този модел.

 


  • 0

#2 steaven

steaven

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 14 Мнения:
  • Град:plovdiv
  • Автомобил:
    mazda

Публикувано 03 юни 2022 - 13:14

Май всички мерцедеси след 2008 година имат проблем особенно зимата,поради ниската проводимост на зимната течност,да святка непрекъснато,да се долее вода.Битуват две разпространени мнения из нета,едно е лъжичка сол,което определено решава въпроса,но хич не е добре,за ръждясването на всичко метално,до което се добре и второто е със препарат за миене на чинии,за което хората,казват,че прави много мехурчета и им запушвяа системата.

Най доброто решение е намерил този човек ,чрез байпас на системата.

 


Този пост е редактиран от steaven: 03 юни 2022 - 13:14

  • 0

#3 steaven

steaven

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 14 Мнения:
  • Град:plovdiv
  • Автомобил:
    mazda

Публикувано 03 юни 2022 - 13:17

В това клипче са събрани,повечето полезни неща,от лесните за корекция.

 


  • 1

#4 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 03 юни 2022 - 17:50

Браво, човече! Много се кефя, когато видя хора с желание да четат и да си движат сами нещата!


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#5 dkmi123

dkmi123

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 339 Мнения:
  • Град:plovdiv
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 03 юни 2022 - 19:00

Май всички мерцедеси след 2008 година имат проблем особенно зимата,поради ниската проводимост на зимната течност,да святка непрекъснато,да се долее вода.

 

Извинявам се за отклонението от темата, ама си заслужава вниманието:

 

Още като имах БМВ-то, купувам т Кауфланд "зимна течност за чистачки". На бутиклата пише - "-20 градуса". Пълня смело казанчето, пускам доволно да избута старата течност от всякъде (чистачки, фарове), доливам отново и доволен се прибирам.

На другия ден като позагря малко колата отдолу текна като лейка... помпите за фаровете и за чистачките буквално се бяха пръснали.

Отлях малко от течността, която ми беше останала в едно шишенце, и хайде във фризера на минус 10.... след няколко часа беше замръзнало.

От тогава такива неща от неспециализирани магазини не съм купувал :)


  • 0

#6 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 04 юни 2022 - 13:09

Или си купуваш един рефрактометър и си решаваш проблема ;)

Върши чудесна работа за антифриз и течност за чистачки.


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#7 steaven

steaven

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 14 Мнения:
  • Град:plovdiv
  • Автомобил:
    mazda

Публикувано 05 юни 2022 - 20:37

Не е проблемът в точката на замръзване,а в проводимостта.
  • 0

#8 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 06 юни 2022 - 13:48

Ъ? Каква проводимост?

Електро или говориш за това колко е течна?


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#9 steaven

steaven

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 14 Мнения:
  • Град:plovdiv
  • Автомобил:
    mazda

Публикувано 07 юни 2022 - 08:45

Ъ? Каква проводимост?

Електро или говориш за това колко е течна?

Да,електропроводимостта на зимните течности е много по ниска,от чувствителността на датчиците които са монтирани и неотчитат правилно нивото.


  • 0

#10 Subsonic

Subsonic

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 4513 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ex W124 230E, 91
    ex W124 260E, 89
    ex S211 E320, 03
    C219 CLS500, 06

Публикувано 07 юни 2022 - 09:48

Странно е на какъв принцип работи датчика. На по-старите модели е с поплавък с магнит и рид-ампула и не съм наблюдавал подобен проблем. Там плътността на течността е важна, но явно варира по-малко.


  • 0

#11 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 08 юни 2022 - 08:33

Сега препрочетох темата, ясно от къде идва разминаването :)

dkmi123 е писал за замръзване, а ти си писал по-горе за подвеждащо-светеща лампа.

 

Странното е ,че никога не съм виждал странно поведение от датчик за течност за чистачки.

Аз от доста години карам на 5 литровата разфасовка със зимен концентрат от БМВ, която всъщност е доста добра. 


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#12 Pe6o666

Pe6o666

    極真会館

  • Потребители на форума
  • 2222 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Интереси:Apple & Mercedes
  • Автомобил:
    ML 270 CDI '02
    ML 320 CDI 4matic '05
    S 500L 4matic '06
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 29 юни 2022 - 08:24

GLE 43 2016 го имаше тоя проблем с грешно отчитане. Казанчето прелива, а свети че е празно. Много се смях като ми казаха да сменя течността. Ама го направих и се оказа вярно. После черпих майстора :D


  • 0

#13 steaven

steaven

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 14 Мнения:
  • Град:plovdiv
  • Автомобил:
    mazda

Публикувано 17 август 2022 - 11:42

Понеже взе да ми зачезва много бавно антифриза,позачетох се из форумите и тубата за подобни болежки по ом651 и си заприходих от чужбинско маслен топлообменник,водна помпа и държача за горивният филтър,който е и част от охладителната система. Вчера с помощта на приятел,който има повдигач,за 10-на часа свършихме следното,източване на антифриза,установих,че в компесаторното казанче има маслени следи,във антифриза не се виждаха ,както и следи от антифриз във маслото нямаше,само нивото му се беше вдигнало на максимума,за което единственното ми обеснение е,че виновник е тъпата регенерация на дпф-а,която пълни в маслото дизел повече от колкото му трябва за подготовката на регенерацията.! Последва обстоен преглед на водната помпа и не установихме течове,затова и не я смених,ще остане като протече. От там едно 3-4 часово разглобяване докато стигнем до топлообменника,почистване на всичко по егр-а което свалих,почистване на водната магестрала,нов топлообменник,антифриз и масло. Ще покарам да видя,сега дали всичко е наред след толкова труд. 

Интересно ми е,ако някой има идея защо нивото на маслото се е вдигнало с поне 1-2 л. според мен,защото го бях сменял преди 7000 км с оригиналното на мерцедес и го бях оставил на половината от нивото?

 

Прикаавам едно видео ако ви се наложи подобен ремонт,да знаете какво ви чака

 

https://youtu.be/5-Ha030i3gY


Този пост е редактиран от steaven: 17 август 2022 - 11:47

  • 0

#14 Ivan W210

Ivan W210

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 2835 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    E320 4MATIC
    E 250 TD
    150hp,1999
    ОГИН БЕШЕ!!!

Публикувано 17 август 2022 - 16:48

Няма как заради дпф, електрониката или нещо подобно да вкарва дизел в маслото или каквото и да било друго....това е безумие.
П.п. от опита ми знам, че на щеката от минимум до максимум е един литър масло, няма значение какъв мотор е.

Този пост е редактиран от Ivan W210: 17 август 2022 - 16:52

  • 0

#15 ivancho

ivancho

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 202 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Петрич
  • Автомобил:
    W124 E200

Публикувано 17 август 2022 - 17:03

Е, може да е безумие, но заради дпф-а може да вкарва дизел в маслото.


  • 0




1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни