Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

W208 200 Kompressor 192hp - supercharger tuningВъпроси относно тунинг на компресорът


  • Please log in to reply
3 мнения по тази тема

#1 Dzh

Dzh

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 2 Мнения:
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    W208 200 Kompressor 192hp

Публикувано 13 април 2022 - 14:02

Здравейте колеги,

 

Имам питане относно компресорите за W208. Първият ми въпрос е реално кой компресор е използван за двигател M 111.944, дали е М45 или М62? Предполагам е М62, в противен случай няма да има разлика от другия вариант на CLK, който е 163 коня.
И следващият въпрос е дали някой се е занимавал да прави тунинг на този supercharger? Скоро ще го свалям да сменя маслото вътре и ремъка. Така или иначе ще го вадя, мога да сменя шайбата с по-малка, ролката на вала с по-голяма и да разширя отвора на самия компресор. Колко според вас може да се покачи мощността на двигателя така?

Ясно ми е, че ще трябват интернвенции по изпускателната система и по-голям интеркулер. Имам някои проблеми със средното и крайно гърне, така че ще правя доста сериозни промени там.


  • 0

#2 barty

barty

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W203 C180 Kompressor the Black bird

Публикувано 13 април 2022 - 17:10

Някои фенове махат компресора и слагат турбо! Но лично не съм запознат с подробностите.


  • 0

#3 Dzh

Dzh

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 2 Мнения:
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    W208 200 Kompressor 192hp

Публикувано 14 април 2022 - 15:34

Да и такава конверсия е възможна, но не съм фен на турбините. Компресорите и характерното им виене са друга бира и ми харесват доста.


  • 0

#4 mitkofitnes

mitkofitnes

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1134 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Благоевград
  • Автомобил:
    CLK230TURBO/LPG

Публикувано 15 април 2022 - 10:41

Качи я на Радев на диното преди и след, да видим колко кс ще извадиш ще е мн полезно инфо.

Изпратено от моят NTN-LX1 с помощта на Tapatalk
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни