Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Смяна на седалки W164Смяна на седалки с обдухване.

седалки обдухване смяна памет

  • Please log in to reply
4 мнения по тази тема

#1 Jack Sparrow

Jack Sparrow

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 21 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    Mercedes ML 350 2008 W164

Публикувано 12 април 2022 - 04:01

Здравейте,

 

Колата ми е USA W164 350 2008г(преди фейса). Салона ми е кожен с подгрев и памет на двете седалки. В момента съм с навигация андроид и съм вързал към нея подглавници с монитори на които излиза само дубликат на картината от нея. (звука си е от колоните). 

 

Искам да сложа салон с подгрев, памет, обдухване и вградени оригинални монитори на подглавниците. Интересуват ме няколко въпроса ако някой е запознат в тази сфера:

 

- За да се сложи обдухването, освен панела с копчетата кои кабели/инсталации конкретно трябва да се вземат още?

 

- Чух, че европейски седалки не ставали на щатска кола - нещо вярно? (непотвърдена информация).

 

- от ML и GL са еднакви нали?

 

- Възможно ли ще е от оригиналните монитори да се извади само видео сигнал с чинч да се върже към андроида или ще трябва и оригиналния модул към тях който е зад задните седалки някъде. 

 

Моля за съвет, може и да пропускам нещо важно което не ми е ясно.

 

Блгодаря предварително.

 

Поздрави


  • 0

#2 Krasi.Martinov

Krasi.Martinov

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 889 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofiq
  • Автомобил:
    W212 350cdi 4matic

Публикувано 12 април 2022 - 08:42

Самата смяна на седалките е лесна, сравняваш по схема разликите в инсталацията… ако си с премиум подгрев сега ще стане без промяна на 99% , ако си с обикновения ще има леки промени. За 2 часа си я окабелил , кабели само специални автомобилни - всичко има налично дори и цветово , само кримпвания, никакви запойки и цигании под седалките . Ето ти магазин https://protonbg.bg/
Вече за мониторите трябва да се чете… но тая стара технология е за кофата, сложи си два таблета със стойки и едно wifi


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

#3 Jack Sparrow

Jack Sparrow

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 21 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    Mercedes ML 350 2008 W164

Публикувано 12 април 2022 - 09:26

Ясно, благодаря.

Нямам идея дали е премиум или обикновенunsure.png

Да речем, че трябва да се вземе инсталацията от копчетата към седалките и после ако липсва нещо както споменахте по-горе.

Ще трябва ли стар диагноза да се променя нещо софтуерно?


  • 1

#4 Krasi.Martinov

Krasi.Martinov

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 889 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofiq
  • Автомобил:
    W212 350cdi 4matic

Публикувано 12 април 2022 - 09:31

Ясно, благодаря.
Нямам идея дали е премиум или обикновенunsure.png
Да речем, че трябва да се вземе инсталацията от копчетата към седалките и после ако липсва нещо както споменахте по-горе.
Ще трябва ли стар диагноза да се променя нещо софтуерно?

копчетата отиват в модула в корите, вентилацията по спомен беше само по КАН, тоест няма кабели от вратите навътре. Трябва да се гледа схемата. Но със сигурност ще има кодиране за вентилаццията, подгрева ще тръгне без кодиране на 99%. Купи си копчета и управленията във вратите? Макар че може би твоите стават… абе трябва си четене на схема. Сравнявай по програма с донора, ако нямаш вин на донора отваряш мобиле де, намираш същите екстри, там повечето си пишат вина и почва сравнението :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

#5 Jack Sparrow

Jack Sparrow

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 21 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    Mercedes ML 350 2008 W164

Публикувано 13 април 2022 - 01:58

копчетата отиват в модула в корите, вентилацията по спомен беше само по КАН, тоест няма кабели от вратите навътре. Трябва да се гледа схемата. Но със сигурност ще има кодиране за вентилаццията, подгрева ще тръгне без кодиране на 99%. Купи си копчета и управленията във вратите? Макар че може би твоите стават… абе трябва си четене на схема. Сравнявай по програма с донора, ако нямаш вин на донора отваряш мобиле де, намираш същите екстри, там повечето си пишат вина и почва сравнението smile.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Благодаря много за съветите, ще действам пък да видим до къде ще я докарам. smile.png


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни