Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Мнение за автокъща SIMAUTOМнение за автокъща SIMAUTO


  • Please log in to reply
6 мнения по тази тема

#1 BA6IKA

BA6IKA

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 2 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    C-220 D 1997

Публикувано 05 април 2022 - 10:58

Здравейте колеги,
Дайте някакво актуално мнение за автокъща SIMAUTO? Прочетох негативните коментари от преди години, а сега някой сблъквал ли се е с тях, има ли някаква промяна? Знам, че автокъща е мръсна дума, но след ковида, като няма нови коли никой не си продава колата!


  • 0

#2 barty

barty

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W203 C180 Kompressor the Black bird

Публикувано 05 април 2022 - 12:04

Продават по-запазени коли, поизлъскани, оправени проблеми евентуално. Всичко е късмет!
Коя кола ти е грабнала окото?
  • 0

#3 BA6IKA

BA6IKA

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 2 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    C-220 D 1997

Публикувано 05 април 2022 - 15:00

В момента нищо конкретно, но разгледах  едно комби C250d 2016. Малко ме притеснява, че на някои обяви пише нов внос Швейцария, а са снимали сервизни книжки от Сърбия. Разбирам, че всичко е на късмет, но като ще прежалвам този бюджет нека поне да знам, че колата не е подводница, от 2 в 1 и другите там подобни. По представителствата почти няма върнати коли, или ако са върнати то от километър си личи, че колата е била служебна и е карана като такава. Знам, че 500к километра, като моя бял лебед няма как да изкара ( едно време правеха вечни коли ) , но да не я взимам на толкова и да си мислия че е на 160к. Почетох мнения в нета. Разбирам, че явно търговците им са някакви спрели типове, но щом са на пазара от толкова дълго време, значи продават някакви автомобили за да продължават да го правят. Вярвам, че хората се променят и ако преди 5 години са били келемета, то ако имахме гражданско общество и всеки си споделяше мнението много по лесно щеше човек да може да се ориентира.


  • 0

#4 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 06 април 2022 - 08:44

Не разбирам връзката м/у гражданско общество и дилър на автомобили. :)

По-скоро е пазарна икономика и конкретен бизнес модел.

Вкарват коли от някъде за клиенти, клиентите си оставят тяхните за продажба... един вид бартер.

Понякога вкарват коли за директна продажба.

Ако продават достатъчно коли, за да си покриват разходите и са изрядни пред държавата, няма причина да не са на пазара.

 

Встрани от лиричното отклонение... преди ковида ходихме да гледаме едно доста ново Ауди там за приятел. Колата беше задоволителна, но надценена (т.е. за същите пари можеше да се купи кола с по-сигурна история от Германия или Белгия напр.). "Консултантът" прекаляваше леко с преиграването и "батка" подхода. Видимо нямаше никаква представа от автомобили и за какво говори... малко като брокер на недвижими имоти. Отказахме се и колегата си купи нова кола.

 

Колкото до сръбските записи в документацията, има си обяснение.

Автомобилите от 3те премиума, които се озовават в БГ, много често са първи или втори собственици на хора, които всяка година лятото минават през цяла Европа, със семействата си през "Капитан Андреево".

Гаранционното обслужване в сръбски дилър е по-евтино от същото в държава от ЕС или Швейцария. Аз също бих го планирал, ако минавам от там.

 

Аз лично, видя ли кола импорт от Швейцария, директно подминавам, но си имам мои причини...


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#5 KPAHK

KPAHK

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 3766 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:MLADOST CITY
  • Автомобил:
    MB E 200, 2016
    MB E 320 CDI, 2007
    Mazda3 BL, 2011
    Toyota Hilux DLX, 2007
    Punto MK1, 1998
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 април 2022 - 15:53

Лилов, би ли споделил за Швейцария. Щото моя е от там и вече 10 годинки му се радвам без никакви грижи


  • 0

#6 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 април 2022 - 23:46

Швейцарските коли по презумпция не са евтини. Като се добавят административните разходи за внос от извън ЕС и транспорта, стават още по-скъпи.

Това не означава, че няма хубави коли там, но... в БГ сме си тарикати.

Когато се появи добре оборудвана кола от там, на приемливо ниска цена, има нещо гнило.

Гнилото са платформите на застрахователни тоталки, които се изнасят от държавата. Т.е. нещо като ибей за коли, чиито разходи за ремонт след щета надхвърлят оценката им.

Имам приятел, който вкарваше коли така от Швейцария. Той гледаше леко ударени и поправими коли за себе си и приятели. Винаги след смислен ремонт, цената им надхвърляше тази на сходните автомобили на пазара.

Много от другите играчи в платформата вкарваха непоправими тоталки. Нещата не са се променили. Включително гледах една кола преди време за мен, дори я закарах при дилъра. Оказа се зле заварявана в коша, не е имала предница. Малко по-късно ми показаха снимките как е дошла у нас. Ако не е минал влак през нея, е било поне камион.

 

Твоята ще да е от изключенията, както и едно Ауди, което изтървах, докато търсех кола за баща ми.


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#7 cyberpig1

cyberpig1

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 2027 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    PK3333PK
    BT1111KK
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 20 април 2022 - 18:20

209-ката я бях взел от симауто, но преди бая време … май 2013та беше . уиуоф може да каже кога, щото той добре помни :)

като органазизация - всичко, което може да се очаква от такъв бизнес субект … и положително … и отрицателно.

самата кола беше голям късмет и естетвено след ремонтите, които бяха наложителни стана кукла. мога да кажа, че беше една от най-любимите ми коли.


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни