Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Въздушно окачване W211 320 ЦДИ 2003


  • Please log in to reply
1 отговор на тази тема

#1 devilx

devilx

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 66 Мнения:
  • Град:haskovo

Публикувано 16 февруари 2022 - 18:47

Здравейте колеги

имам проблем с въздушното окачване.. преди седмица някъде като валеше сняг една вечер ми даде грешка VISIT workshop колата е ниска.. така след 1-2 дена докато ми остане време да отида на сервис колата клекна отзад изцяло и не можах да я карам.. викнах един комшия със стар диагностика през компютъра пуснахме  дасе дигне отзад и така следващоия ден закарах ми него в сервиза.. каза че е имало някакви скъсани кабели и някакъв клапан оправил ги и сменил филтъра.. 

нагласял през компа височината т.н. обаче колата от дясно не иска да пада не пуска въздуха от ляво няма проблем може да се нагласи  и т.н. но от дясно по никакъв начин не пада нито от себе си нито през стар диагностиката а може да се дигне.. и остана така.. карах 1 ден с идеята може системата да си я оправи от себе си.. но по никакъв начин помпата не се чуваше.. закарах колата на човек който се занимава с въздушни възглавници.. гледа колата направи и той някакви диагностики и каза че помпата трябва да се рециклира , да ама след това пак не пада не е от там значи излишно май 200 лв за рециклиране на колата.. колата е при него още утре ще продължим да видим къде е проблема, но някой от вас ако е имал подобен проблем от къде може да е това? През тоя 1 ден колата нямаше грешки, но от време на време като мина през някакви неравности тогава се появява грешка с височината на колата.. от дясно като махнем маркуча за въздушното където се свързва с чашката  и нищо не става докато от ляво през стара може да се нагласи.. 

Та според вас къде може да е проблема? има ли някакъв датчик  който може да прави мизерии? или някакъв сензор? направо вече не ми се дават пари излишни за да тестваме къде е проблема.. с рециклиране на възглавницата това нещо дали може да е оправи? или може ли това устройство да се смени където влиза въздуха и колко пари е?

 

Или накратко казано

 

Колата не иска от дясно да падне.. не изпуска въздуха да се в нормален вид.. като натисна копчето за вдигане на колата също не става  нищо.. , но може би след рециклиране на помпата може и да се оправи това..


Този пост е редактиран от devilx: 16 февруари 2022 - 18:49

  • 0

#2 iohoho

iohoho

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 587 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:СОФИЯ
  • Автомобил:
    S 211 E 320 CDI 2004г.

Публикувано 24 февруари 2022 - 22:27

Има един модул задно окачване, който се намира пре краката на пасажера под жабката. Май не  излиза като грешка на "любителска" стар диагноза. Пробвай да го игнорираш като го разкачиш, или пък вземи от някой колега и виж дали ще има разлика. Номерът на модула е А2115450432


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни