Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

w164 facelift / ML 350 CDI / Странни симптоми на сензора за светлини?!


  • Please log in to reply
1 отговор на тази тема

#1 Dilyanov

Dilyanov

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 14 Мнения:
  • Град:Ботевград
  • Автомобил:
    ML 350 w164

Публикувано 12 февруари 2022 - 23:04

Здравейте!

Имам странен проблем (според мен) със сензора за светлините на w164 facelift. Собственик съм на два ML 350 facelift (единият е Grand Edition).

Какво точно се случва с въпросният сензор.... Когато времето на вън е с ярко слънце в следобедните часове (след 15:00), автоматичните светлини от дневни минават на къси светлини. В ден, когато слънцето не е ярко, облачно и мрачно, късите светлини следобедно време не се включват. Тук искам да отбележа, че разполагам със стар диагностика и според нея всичко е ок, няма грешки. Интересно е, че се включват само късите светлини, без навигацията да минава на тъмен режим, а когато стане вечер, това се активира и навигацията.  Другият джип (втория) няма този проблем. През деня е само на дневни светлини, независимо от времето, а привечер се пускат късите, както трябва да си е.

Пробвах се  да търся да променя чувствителността на сензора, но за този модел няма такава опция.

Въпроса ми е.... Случвало ли се е подобно явление и на някой друг колега или пък има ли някой решение на "проблема"?

Благодаря за отделеното време!


  • 0

#2 venci ionov

venci ionov

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 6 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Мерцедес ML164

Публикувано 02 май 2022 - 15:31

И при мен е така мл 164 2011г.Смених датчика за светлина с нов орг. и проблема си остана
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни