Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

W212 мултимедия


  • Please log in to reply
3 мнения по тази тема

#1 barty

barty

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W203 C180 Kompressor the Black bird

Публикувано 10 януари 2022 - 17:23

Здравейте колеги, някой сменял ли е на W212 мултимедията? Иска ми се да сложа Андроид с повече екстри.
В YouTube виждам че се сменя.
Знаете ли някой в София да ми продаде и монтира мултимедия?
  • 0

#2 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 януари 2022 - 10:46

Не сменяй цялата система, според мен. Най-смислено е да добавиш един Android Auto/ Carplay Interface и да запазиш колата без вмешателства.

Аз съм с такова на Аудито от години и определено е напълно адекватен автомобил вече за 2022.

Всичко, което очаквам infotainment-a да прави, го прави iPhone-a през Carplay, а екранът в колата само прожектира. Управлявам през джойстика или телефона директно в движение.

 

Малко е куцо при Андроид, понеже не позволява да пипаш картите докато караш (да въведеш нова дестинация например), но... така са преценили да го напишат. Това е и причината да мина към iPhone пак.

 

Този английския сайт е просто симпатичен. Има аналогични версии в aliexpress (като моята) през европейски доставчици, eBay или Amazon. Към него съм си вързал и задната камера. Работи като заводска.

 

https://integratedau...to-upgrade-kit/.

 

Кой да го монтира е проблема. Там не мога да помогна. Ако не можеш сам (а изобщо не е трудно), евентуално едни пичове на Резбарска до Мелницата, зад автомивката, но нямам конкретни наблюдения.


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#3 barty

barty

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W203 C180 Kompressor the Black bird

Публикувано 11 януари 2022 - 11:03

Коце, нищо не ми говори това но според Гугъл е нещо подобно:
https://m.aliexpress...0801828560.html

Или

https://www.ebay.com...5-/363011684820
  • 0

#4 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 януари 2022 - 11:05

Да, като вторият линк. Може би и първия е същия, но е написано мега тъпо.

Цената е горе долу правилна. Около 400лв струваше на моята.

Това е най-смисления възможен ъпгрейд. Колата не осъзнава, че има допълнително устройство, нищо не ѝ се меси по комуникацията по модулите (за разлика от Андроид устройствата). Може да се добавят аксесоари като например хендсфрий, ако не си доволен от това в колата, задна и предна камери. Отделно служи за медийна библиотека, ако нямаш usb за музика или видео в Comand-a.

Поразгледай из нета какво прави. Мога да ти демонстрирам на Ауди-то как работят, ще е същото при теб.

 

От години го имам, нулев maintenance, не забива и винаги работи както се очаква от него. Учудващо за китайче, и съвсем различно от това, с което ще се сблъскаш, ако плеснеш някакъв андроид вътре.


  • 0

Audi_A4_avatar.gif





0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни