Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Подмяна свещи на W210 CDI


  • Please log in to reply
2 мнения по тази тема

#1 grifony

grifony

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 11 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Ловеч
  • Автомобил:
    mercedes benz E220 CDI 1999

Публикувано 02 януари 2022 - 17:25

Здравейте колеги!  Отскоро съм собственик на колата от подписа. Ще сменям релето на подгревните свещи и една от свещите, обаче майстора вика, че трябвало да сменя всички свещи, щото иначе имали различно съпротивление и затова изгаряло релето. 

  Та точно по този въпрос имам съмнения и моля някой, ако разбира, да сподели мнение. Досега карах една 190ка и за 15 години съм сменил 2 или 3 свещи, но проблем с релето не съм имал.

   И все пак не съм специалист, затова искам да разбера дали да давам излишни пари или ме качват на черешата? 


  • 0

#2 [email protected]

[email protected]

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 1 Мнения:
  • Град:Varna
  • Автомобил:
    w210 e320 CDI , w221 s500 4matic , w123 200D , w123 300 D combi

Публикувано 27 януари 2023 - 18:52

W210 E320 CDI , колата я карам от 2007ма ( първата ми кола ) , свещи съм сменял една по една,поради факта,че студент от къде пари за всички. Проблеми никога с нищо не съм имал. Последният път ги смених всички заедно,без проблем.


  • 0

#3 kopoev1

kopoev1

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 241 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:софия
  • Автомобил:
    ML 320, МL 350, CL203

Публикувано 27 януари 2023 - 21:03

Здравейте колеги!  Отскоро съм собственик на колата от подписа. Ще сменям релето на подгревните свещи и една от свещите, обаче майстора вика, че трябвало да сменя всички свещи, щото иначе имали различно съпротивление и затова изгаряло релето. 

  Та точно по този въпрос имам съмнения и моля някой, ако разбира, да сподели мнение. Досега карах една 190ка и за 15 години съм сменил 2 или 3 свещи, но проблем с релето не съм имал.

   И все пак не съм специалист, затова искам да разбера дали да давам излишни пари или ме качват на черешата? 

Ами по логиката на майстора ти, ако изгорят една или две свещи, то релето и  то трябва да е изгоряло....! Сменяй само изгорялата свещ и  си свиркай.


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни