Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

CLK230 TURBOM111.975


  • Please log in to reply
132 мнения по тази тема

#91 mitkofitnes

mitkofitnes

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1134 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Благоевград
  • Автомобил:
    CLK230TURBO/LPG

Публикувано 06 август 2022 - 17:37

Колеги, ще съм благодарен на всеки който разбира и може да ми даде обоснован теоритичен отговор на един проблем който възниква при ъпгрейда на горивната ми система.При монтажа на горивна помпа Бош044 която е външна на тази кола се получи интересна аномалия, налягането в рейката се повиши до бруталните 7бара на празен ход.Дълго търсех причината и се оказа тази механична час която е откъм шофьорската страна на резервоара и в нея влиза обратното гориво.Вътре има стеснение което е направено за да се използва метода на вентури за прехвърляне на горивото от едната страна на другата.Когато откача маркуча за обратното гориво налягането си става толкова колкото ми е горивния регулатор на рейката,как може да стане хем да функционира тази изравнителна вентури помпа, хем да се разтовари системата.С тройник и вкарване на част от горивото в резервоара, но къде да влезе и колко да е тройника да не загубя налягането нужно за прехвърляне,досега карах с регулатор намален до минимум но не функционираше както трябва, при буст не се качва налягането и не компенсира и 630куб инжектори малеят. Моля за съвет и мнение,Благодаря.

Изпратено от моят NTN-LX1 с помощта на Tapatalk
  • 0

#92 Krasi.Martinov

Krasi.Martinov

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 889 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofiq
  • Автомобил:
    W212 350cdi 4matic

Публикувано 06 август 2022 - 20:25

Просто си купи нов спортен резервоар 30-40л


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

#93 mitkofitnes

mitkofitnes

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1134 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Благоевград
  • Автомобил:
    CLK230TURBO/LPG

Публикувано 06 август 2022 - 21:17

Просто си купи нов спортен резервоар 30-40л


Sent from my iPhone using Tapatalk

Това е краен вриант

Изпратено от моят NTN-LX1 с помощта на Tapatalk
  • 0

#94 mitkofitnes

mitkofitnes

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1134 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Благоевград
  • Автомобил:
    CLK230TURBO/LPG

Публикувано 07 август 2022 - 08:14

Ето видимата разлика на стоковия вал с Dibilas 2a968221750565a0b7f7b05a012bfb84.jpg

Изпратено от моят NTN-LX1 с помощта на Tapatalk
  • 1

#95 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 07 август 2022 - 10:17

А не, няма грижи. Аз просто споделям нещо, което си мисля че е интересно и може да ти е от полза, но не съм го проверявал първа ръка, а и не съм толкова академичено настроен.
Като сменяхме веригите на Аудито, се чудех дали да не се хлъзна и аз към червените на R8. Te имат няколко ревизии през годините, но ги слагат масово на всякакви тунинг проекти: Мазди, Нисани, каквото се сетиш.
Бях се запознал с един мега адекватен VAG ентусиаст, който експериментираше зловещо с неговата и беше направил чудовище от обикновено комби 2.0 TFSI, автомат.
Карах я, наистина вървеше ужасно добре, не помня цифрите, бяха далеч от твоите, но все пак доста сериозни за почти стокова машина.
 
Та той ми обясняваше надълго и широко, как върви една тенденция в тунинг средите да ги слагат, понеже не са никак лоши и на фона на стандартните бобини по тунинг проектите, тези били друга планета.
Но, нещо свързано с coil dwell, оказало се, че U5015 се държали доста по-добре, които пак са си стокови бобини и слагали тях на Gallardo.
Oтделно имаше и червени аналози на U5015, от други производители.
Не намирам детайлните теми, на които бях попаднал преди време, когато ги сравнявах и мислих какво да сложа. 
 
Последната версия на турбо бобините е: 07K905715G, което при NGK е U5015
На R8, червената бобина е 077905115T, която се слага само на атмосферни големи мотори.

Пиша ти горното, не като критика от какъвто и да е тип, а като тема за разговор с мапъра. Знам колко трудни за ориентиране са VAG каталозите. Има много ентусиасти там, но е океан от информация.
https://www.hpacadem...-dwell-settings

Отново евала за проекта!


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#96 mitkofitnes

mitkofitnes

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1134 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Благоевград
  • Автомобил:
    CLK230TURBO/LPG

Публикувано 07 август 2022 - 11:22

Аз това обяснявам че нямам никакво намерение да чета и да се връщам назад и да проббвам ненужни според мен неща,мапера ми е казал тез бубини тез сложих, а той има 1.8т със околу 700кс така че не мисля че е човек който не разбира.Идеята бе че стоковите са слабички и затова минах към вагаджийските, същото като защо съм взел гейт Turbosmart а не Tial, сигурно имат разлика но толкова малка че не мисля да задълбавам толкова.От всичкото което разбрах е че турбината е най важна с евтини китайки се губи потенциал, и електрониката ебаси разликата от фул груп(мега) до секвенция(Екумастер). Имам достатъчно мощност 404кс на мотор и 560нм но исках да видя каква е силата и дали ще мога да я карам на 500кс, май ще е мн трудна за каране кола. Както се казва конски сили и Ц*ц* никога не стигат

Изпратено от моят NTN-LX1 с помощта на Tapatalk
  • 0

#97 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 07 август 2022 - 16:39

За ц*ц*те не знам, но за конските сили, май си е точно така :)


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#98 Subsonic

Subsonic

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 4527 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ex W124 230E, 91
    ex W124 260E, 89
    ex S211 E320, 03
    C219 CLS500, 06

Публикувано 09 август 2022 - 15:36

Колеги, ще съм благодарен на всеки който разбира и може да ми даде обоснован теоритичен отговор на един проблем който възниква при ъпгрейда на горивната ми система.При монтажа на горивна помпа Бош044 която е външна на тази кола се получи интересна аномалия, налягането в рейката се повиши до бруталните 7бара на празен ход.Дълго търсех причината и се оказа тази механична час която е откъм шофьорската страна на резервоара и в нея влиза обратното гориво.Вътре има стеснение което е направено за да се използва метода на вентури за прехвърляне на горивото от едната страна на другата.Когато откача маркуча за обратното гориво налягането си става толкова колкото ми е горивния регулатор на рейката,как може да стане хем да функционира тази изравнителна вентури помпа, хем да се разтовари системата.С тройник и вкарване на част от горивото в резервоара, но къде да влезе и колко да е тройника да не загубя налягането нужно за прехвърляне,досега карах с регулатор намален до минимум но не функционираше както трябва, при буст не се качва налягането и не компенсира и 630куб инжектори малеят. Моля за съвет и мнение,Благодаря.

Изпратено от моят NTN-LX1 с помощта на Tapatalk

Доколкото разбирам и теб те ебава джет-помпата за прехвърляне на гориво, но при теб явно е на обратното гориво от мотора.

 

Вариантът е да махнеш вентурито защото явно затапва обратното гориво, но пак ще трябва да сложиш някакво стеснение там, да има лек пад на налягане и да увлича бензина от едната половина в другата. Т. е. по-голямо вентури. Ако кажеш каква помпа с каква си сменил като дебит, и колко е сечението на вентурито сега може да се сметне, но са много неизвестни.

 

Друг вариант е, да има тройник с маркуч преди джет помпата, като другия край на маркуча прехвърля директно в далечната половина на резервоара или там където е помпата високо-налягане.


Този пост е редактиран от Subsonic: 09 август 2022 - 15:37

  • 0

#99 mitkofitnes

mitkofitnes

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1134 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Благоевград
  • Автомобил:
    CLK230TURBO/LPG

Публикувано 09 август 2022 - 21:00

И аз така го мислих но от къде да го вкарам в резервоара другия маркуч, не ми се пробива

Изпратено от моят NTN-LX1 с помощта на Tapatalk
  • 0

#100 Subsonic

Subsonic

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 4527 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ex W124 230E, 91
    ex W124 260E, 89
    ex S211 E320, 03
    C219 CLS500, 06

Публикувано 10 август 2022 - 10:05

От това, което намерих, бош 044 е с двойно по-голям дебит от стандартната.

 

270 срещу 120 литра на час.

 

Спокойно можеш да разделиш обратното гориво през тройник. Ако можеш да го сложиш вътре в резервоара, но преди джет помпата, ще е най-добре.

 

Опитах се да намеря как изглежда модулa с джет-помпата при теб, не нещо не се ориентирам.


  • 0

#101 mitkofitnes

mitkofitnes

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1134 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Благоевград
  • Автомобил:
    CLK230TURBO/LPG

Публикувано 10 август 2022 - 14:14

Дали мога да сдупча резервоара и да навия тройник?

Изпратено от моят NTN-LX1 с помощта на Tapatalk
  • 0

#102 Subsonic

Subsonic

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 4527 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ex W124 230E, 91
    ex W124 260E, 89
    ex S211 E320, 03
    C219 CLS500, 06

Публикувано 10 август 2022 - 22:50

Този модул само за обратно гориво ли е?

 

https://i.ebayimg.co...hHn/s-l1600.jpg

 

По-скоро да помислим дали не можем да моднем него


  • 0

#103 mitkofitnes

mitkofitnes

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1134 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Благоевград
  • Автомобил:
    CLK230TURBO/LPG

Публикувано 11 август 2022 - 07:45

Ще отнеме време а аз бързам и ще го напрвя с тройник и щуцер в резервоара


Изпратено от моят NTN-LX1 с помощта на Tapatalk
  • 0

#104 Subsonic

Subsonic

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 4527 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ex W124 230E, 91
    ex W124 260E, 89
    ex S211 E320, 03
    C219 CLS500, 06

Публикувано 11 август 2022 - 13:07

Може би трябва един стратегически отвор да се направи допълнително в този модул за обратно гориво, но въпросът е къде и колко голям smile.png

 

Така няма да си дупчиш резервоара, а ако искаш да се върнеш обратно, просто сменяш модула


Този пост е редактиран от Subsonic: 11 август 2022 - 13:07

  • 0

#105 mitkofitnes

mitkofitnes

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1134 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Благоевград
  • Автомобил:
    CLK230TURBO/LPG

Публикувано 11 август 2022 - 15:32

Прав си иначе

Изпратено от моят NTN-LX1 с помощта на Tapatalk
Loading.... 97%2293e538e4909c89420fae960aa15daf.jpg

Изпратено от моят NTN-LX1 с помощта на Tapatalk
  • 1




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни