Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

C270 CDI W203 голям проблем!


  • Please log in to reply
5 мнения по тази тема

#1 didkoffs

didkoffs

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 2 Мнения:
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    Mercedes C270 CDI w203

Публикувано 21 юли 2021 - 21:20

Здравейте,имам нужда от помощ, понеже живея в Добрич, а тук очевидно майсторите си правят ташак с работата или не са компетентни. Моята кола е Mercedes w203 C270 CDI 2003 avantgarde и историята е такава , че преди 3-4 месеца, колата риташе, кутията е автомат и влезе в авариен режим и не сменяше предавки, ако не е вързана с диагностика. Един "майстор" я взе, смени три тампона на двигателя ( каза, че са били скъсани и ДВГ паднал на кутията и от там авариен режим, но и смени маслото на кутията с букса и филтър и колата беше добре за няколко седмици и сменяше предавки нормално. след това, докато маневрирам няколко пъти на пред и назад, колата не можеше да превключи от D и N към P и R, трябваше да гася и пак да паля по пътя за да се оправи, та друг "майстор" я закачи на Стар диагностика и видя грешки в селектор и АБС рецеклираха селектор и САМ модул в багажника "уж всичко беше наред", но забелязах че след това, при студен двигател, оборотите играят, при ниска скорост и потегляния, има лек лаг при смяна на скоростите и един зук като "Хръттт" само при потегляне. Трети майстор ми каза сега, че това се дължи на хидротрансформатор, а предният майстор на Дюза... До сега съм им дал над 1000лв за селектор, сам модул, обслужване на автоматичната скоростна кутия и пак има проблем и след всеки решен проблем има следващ. Бихте ли ми дали съвет за актуалният проблем с тези обороти, които играят от 600 до 800 при студен двигател на празен ход и този гаден звук като потеглям или спирам с ниски предавки. Ще бъда много благодарен!
  • 0

#2 Mitakat

Mitakat

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 234 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Програмиране, криптовалути, онлайн инвестиране, Mercedes
  • Автомобил:
    W203, C220CDI, 2006, 110kW
    VW Golf 4, 1.6AKL, 1999, 74kW
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 23 юли 2021 - 08:27

Здравейте,имам нужда от помощ, понеже живея в Добрич, а тук очевидно майсторите си правят ташак с работата или не са компетентни. Моята кола е Mercedes w203 C270 CDI 2003 avantgarde и историята е такава , че преди 3-4 месеца, колата риташе, кутията е автомат и влезе в авариен режим и не сменяше предавки, ако не е вързана с диагностика. Един "майстор" я взе, смени три тампона на двигателя ( каза, че са били скъсани и ДВГ паднал на кутията и от там авариен режим, но и смени маслото на кутията с букса и филтър и колата беше добре за няколко седмици и сменяше предавки нормално. след това, докато маневрирам няколко пъти на пред и назад, колата не можеше да превключи от D и N към P и R, трябваше да гася и пак да паля по пътя за да се оправи, та друг "майстор" я закачи на Стар диагностика и видя грешки в селектор и АБС рецеклираха селектор и САМ модул в багажника "уж всичко беше наред", но забелязах че след това, при студен двигател, оборотите играят, при ниска скорост и потегляния, има лек лаг при смяна на скоростите и един зук като "Хръттт" само при потегляне. Трети майстор ми каза сега, че това се дължи на хидротрансформатор, а предният майстор на Дюза... До сега съм им дал над 1000лв за селектор, сам модул, обслужване на автоматичната скоростна кутия и пак има проблем и след всеки решен проблем има следващ. Бихте ли ми дали съвет за актуалният проблем с тези обороти, които играят от 600 до 800 при студен двигател на празен ход и този гаден звук като потеглям или спирам с ниски предавки. Ще бъда много благодарен!

Привет! Щом си в Добрич, то може да отскочиш до Варна и да се обадиш на бат Ачо за една истинска диагностика със СТАР и живи данни. Цялото масло ли ти смениха на кутията, т.е. с машина и промивка или пуснаха там каквото изтече и така? :) 

 

Дюзата се вижда на диагностика, ако има прекомерно отклонение, то може да се пробва да се reset-не. Ако пак има проблем, то рециклиране или дюза от донор. Липсвата на индикация за скорост на таблото, както и заставането в авариен режим и оправянето след гасене и ново палане си е типичен проблем за тия C-класи и това е 90%  - селектор, така че това е правилно рециклирано. Тампоните са доста важни и от тях идват много грижи...

 

Като цяло аз бих те посъветвал да идеш на читава диагностика. В краен случай, то пак може да идеш до Варна - Softelectronic, би тр да могат да ти решат проблема с кутията :)

 

ПС: Навсякъде под диагностика визирам - STAR, а не Launch, Delphi и разните там други. Искай живи данни да видят.


  • 0

Мнението е като задника - всеки го има, но не бива да го показваш навсякъде. :lolsign
mercedes-benz-c-klasse-c220cdi_medium.pn


#3 Subsonic

Subsonic

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 4526 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ex W124 230E, 91
    ex W124 260E, 89
    ex S211 E320, 03
    C219 CLS500, 06

Публикувано 23 юли 2021 - 09:09

Да те попитам - с какъв размер гуми си? Нещо по-нестандартно? Това за първоначалния ти проблем.

 

За появилите се по-нататък, нестабилни обороти и притрисане трябва да питаш майстор номер 2 и номер 3 какво са правили. Според мен, трябва да се адаптират наново моторното ECU и кутията.


  • 0

#4 Silver BENZ

Silver BENZ

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 136 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Интереси:Mercedes AMG Petronas F1 Team
  • Автомобил:
    ex-W201 190E 2.0
    ex-W210 E290TD Elegance
    W211 E270CDI Elegance

Публикувано 23 юли 2021 - 09:20

Митак, дай няк'ва връзка с "бат Ачо", моля?


  • 0

#5 Mitakat

Mitakat

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 234 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Програмиране, криптовалути, онлайн инвестиране, Mercedes
  • Автомобил:
    W203, C220CDI, 2006, 110kW
    VW Golf 4, 1.6AKL, 1999, 74kW
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 23 юли 2021 - 10:49

Митак, дай няк'ва връзка с "бат Ачо", моля?

0888701251

 

Офисът му е близо до Централна гара. Ако се разбереш с него в работни дни, то в тая зона може да се видите и да ти прочете колата. Иначе през уикендите ползва на брат му сервиза (доколкото знам), който нямам представа къде се намира :) 


  • 1

Мнението е като задника - всеки го има, но не бива да го показваш навсякъде. :lolsign
mercedes-benz-c-klasse-c220cdi_medium.pn


#6 Silver BENZ

Silver BENZ

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 136 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Интереси:Mercedes AMG Petronas F1 Team
  • Автомобил:
    ex-W201 190E 2.0
    ex-W210 E290TD Elegance
    W211 E270CDI Elegance

Публикувано 23 юли 2021 - 11:16

0888701251

 

Офисът му е близо до Централна гара. Ако се разбереш с него в работни дни, то в тая зона може да се видите и да ти прочете колата. Иначе през уикендите ползва на брат му сервиза (доколкото знам), който нямам представа къде се намира 

Благодаря ти, златен си!  :)


  • 1




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни