Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Въпрос относно технически преглед.


  • Please log in to reply
24 мнения по тази тема

#16 Mitakat

Mitakat

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 234 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Програмиране, криптовалути, онлайн инвестиране, Mercedes
  • Автомобил:
    W203, C220CDI, 2006, 110kW
    VW Golf 4, 1.6AKL, 1999, 74kW
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 август 2021 - 09:22

От това, което виждам тук, ми изглежда така, сякаш се има предвид, че ако колата няма вписана EURO категория, тя ще бъде третирана според датата на първа регистрация. Моята няма категория, но първата регистрация е 1999 година... Това как да го тълкуваме, след като е в годините между 1998 и 2009, но пък няма категория и от тази гледна точка, влиза в най-ниската група? Би било доста парадоксално се търсят нормите на EURO III, предвид факта, че плащам данък за кола, която няма вписана категория. Разбира се, може да има двусмислие, просто аз гледам най-лошия вариант на нещата. Дано не съм прав. :)

 

В КАТ си ги пишат без ЕВРО-категория по-старичките автомобили. Моят Голф беше 99год, като беше ЕВРО2 според VW, но в талона беше без категория :) Ако си бензин и нямаш катализатор, то няма да ти излезе CO на истински преглед... Ако си дизел, то тр да е мега окаян и да го караш с нафта от WWII, за да не излезе димност. 

 

Къде ще попаднеш като ЕКО-категория?!? Виж таблицата в по-горен пост, но според нея 99год бензин ---> ЕКО-3, 99год. дизел ---> ЕКО-1 :)

 

Най-ощетени са тези със "заводските" газови, понеже пак не ги отчитат като по-еко :) Тия КИА и Хюндай, дето идват в БГ от Корея с течна газ, то те нямат бензин само заради екология и за да могат корейците да ползват зони и да влизат в града с колата :)


  • 0

Мнението е като задника - всеки го има, но не бива да го показваш навсякъде. :lolsign
mercedes-benz-c-klasse-c220cdi_medium.pn


#17 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 август 2021 - 12:55

Павката ли визираш :)
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#18 EseAmor

EseAmor

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 199 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Yambol
  • Автомобил:
    Mercedes w124
    CLK c208

Публикувано 11 август 2021 - 19:15

Къде ще попаднеш като ЕКО-категория?!? Виж таблицата в по-горен пост, но според нея 99год бензин ---> ЕКО-3, 99год. дизел ---> ЕКО-1 :)

Точно това имах предвид - плащам данък за кола, която няма категория според талона, но пък на преглед, тя трябва да отговаря на Евро 3. Парадокс и безхаберие... :)


  • 0

#19 Mitakat

Mitakat

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 234 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Програмиране, криптовалути, онлайн инвестиране, Mercedes
  • Автомобил:
    W203, C220CDI, 2006, 110kW
    VW Golf 4, 1.6AKL, 1999, 74kW
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 12 август 2021 - 08:43

Точно това имах предвид - плащам данък за кола, която няма категория според талона, но пък на преглед, тя трябва да отговаря на Евро 3. Парадокс и безхаберие... :)

Не бъркай ЕВРО с ЕКО ;) ЕВРО 1/2/3/4/5/6/6а  и т.н. са по стандарт, където се отчитат NOx и т.н. ЕКО 1/2/3/4 е българска глупост, където се мери CO и димност при дизелите, което е нищо друго освен прах в очите на Европейски съюз, че сме взели мерки, за да станем по-екологични. 


  • 3

Мнението е като задника - всеки го има, но не бива да го показваш навсякъде. :lolsign
mercedes-benz-c-klasse-c220cdi_medium.pn


#20 barty

barty

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W203 C180 Kompressor the Black bird

Публикувано 12 август 2021 - 20:16

Mercedes CLK '99 2.0К: Еко 3 ми дадоха. Според специалиста от пункта за ГТП колата ми е в отлична форма и затова ми дадоха Еко 3.
Обикновено давали Еко 2.
Колко е истина не знам?!
  • 0

#21 v1111

v1111

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 79 Мнения:
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    W203 sport coupe 2006г

Публикувано 12 август 2021 - 20:23

Изобщо не е истина, на дизел без DРF евро 4-еко 3…Смешници


Sent from my iPhone using Tapatalk

Този пост е редактиран от v1111: 12 август 2021 - 20:23

  • 0

#22 EseAmor

EseAmor

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 199 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Yambol
  • Автомобил:
    Mercedes w124
    CLK c208

Публикувано 13 август 2021 - 16:49

Не бъркай ЕВРО с ЕКО ;) ЕВРО 1/2/3/4/5/6/6а  и т.н. са по стандарт, където се отчитат NOx и т.н. ЕКО 1/2/3/4 е българска глупост, където се мери CO и димност при дизелите, което е нищо друго освен прах в очите на Европейски съюз, че сме взели мерки, за да станем по-екологични. 

Да де, но нали така или иначе ще ми замерят CO? Доста е вероятно да не успея да премина, защото ако гледаме годината, колата ще попадне в ЕКО3.


  • 0

#23 aspet

aspet

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 118 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK 200 Kompressor, 2000
    S500 W220, 2003

Публикувано 13 август 2021 - 17:23

Да де, но нали така или иначе ще ми замерят CO? Доста е вероятно да не успея да премина, защото ако гледаме годината, колата ще попадне в ЕКО3.

Какво разбираш под това, че няма да преминеш?
Ако нямаш ЕВРО категория вписана в талона, се приема, че си с най-ниската и съответно може да излезе до ЕКО 2 (ако си спомням точно).
Моето CLK с ЕВРО 2 излезе с ЕКО 2, газовата няма значение. Въпреки, че показателите са като за най-високата ЕКО категория бензинови. Приемат, че си я карам на бензин :)

Изпратено от моят MI 8 Pro с помощта на Tapatalk
  • 0

#24 EseAmor

EseAmor

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 199 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Yambol
  • Автомобил:
    Mercedes w124
    CLK c208

Публикувано 13 август 2021 - 20:46

Какво разбираш под това, че няма да преминеш?
Ако нямаш ЕВРО категория вписана в талона, се приема, че си с най-ниската и съответно може да излезе до ЕКО 2 (ако си спомням точно).
Моето CLK с ЕВРО 2 излезе с ЕКО 2, газовата няма значение. Въпреки, че показателите са като за най-високата ЕКО категория бензинови. Приемат, че си я карам на бензин :)

Изпратено от моят MI 8 Pro с помощта на Tapatalk

Останах с впечатлението, че ако нямам ЕВРО в талона, ще гледат регистрацията на колата, която е 1999 година и автоматично ще трябва да премине изискванията, които са вписани за коли в тази категория. Аз поне така го разбрах. :) Ако пък е така, както ти казваш, след като нямам категория в талона, да отива в най-ниската, значи би трябвало да е по-лесно.


  • 0

#25 ildivvy

ildivvy

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 54 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    Lexus GS430 07' ... и мотоциклети!

Публикувано 19 август 2021 - 13:10

Аз също щях да питам за колите, които са само на газ от Корея... Имам приятел, който си купи такава преди 1-2 месеца! Иначе схемата е ясна! В данъчното плащаш дебело по техните таблици, на прегледите пак тояга, и пак дебело, но по новите еко-таблици! Държавата ни е пълен смях! И стикера кому е нужен, освен наш човек да вземе кинти за неговото отпечатване! Нали всичко си пише в талона? Качва се информацията в дигитален вид на някой сървър и милиционерите да си я проверяват онлайн, когато решат да проверяват някого!


  • 4

Ex: BMW E36 318ti Compact 95'





0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни