Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Покупка на 320 бензин


  • Please log in to reply
3 мнения по тази тема

#1 T_Aleksandrov

T_Aleksandrov

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 4 Мнения:
  • Град:Провадия
  • Автомобил:
    w203 c200 Kompressor 2000

Публикувано 06 юли 2021 - 22:58

Здравейте, насочил съм се към w211 320 бензин, който ще се газифицира. Можете ли да споделите мнения колко е надежден мотора и дали има някакви дефекти? Запознат съм с течовете на масло и чукане на повдигачите. За какво да се оглеждам при проверка на автомобила.
Също така някой гледал ли е тази кола?
https://mobile.bg/11610737796462248
  • 0

#2 Bewolf

Bewolf

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 329 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:На Юг
  • Автомобил:
    W211 E320 on LPG
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 07 юли 2021 - 13:51

Колега, а като запознат с чукането на повдигачите, смяташ ли да правиш нещо по въпроса. И ако да, какво?
По темата карам над 4 години този мотор, само че 4матик. И още ме е яд че не взех 500.
Разхода е близък, а ускорението няма общо.
Ако имаш подобна чуденка, направо гледай 8 цилиндровия.
Аз попаднах на кола която преди мен не я бяха поддържали и съм дал в годините около 10к за ремонти и поддръжка, а не бе от най-евтините на пазара.
За тая кола мога вече да напиша ръководство :)

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
  • 0

#3 Subsonic

Subsonic

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 4526 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ex W124 230E, 91
    ex W124 260E, 89
    ex S211 E320, 03
    C219 CLS500, 06

Публикувано 07 юли 2021 - 14:32

За повдигачите не съм сигурен дали не е всъщност цъкането на системата за рециркулация на бензиновите пари. Понякога и на мен ми се е случвало да чуя повдигач, но не през цялото време. Важно е колко често е сменяно маслото от предния собстсвеник. Моята е италианка и има мръсотия по капаците на клапаните.

 

Иначе м112 се води по-здрав от наследника си м272. Както и кутията, 5g- се води по-здрава от 7g-tronic.

 

Готиното на тази, която си гледал е, че има спорт-пакет, но не ми изглежда много свежа, доколкото може да се прецени по снимки. Отделно, това с газта не знам доколко е удачно. Около газта рано или късно се появяват драми.

 

320 не е много пъргава защото е с дълъг диф - 3.07. Нейното естествено обитание е магистралата, за градски условия и движение по тесни пътища със завои и изпреварване е тромава.

Аз за моята търся по-къс диф, примерно 3.27 и ако намеря запазен такъв няма много да му мисля. После трябва да се прекодира ECM-a.


  • 1

#4 barty

barty

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W203 C180 Kompressor the Black bird

Публикувано 07 юли 2021 - 18:26

Тромава и харчи. На тези години излизат проблеми а ако случиш на проблеми с електрониката ще се видиш в чудо.
Аз лично не бях доволен от моята Е320.

Ако все пак си мераклия: Е500 и AMG. Поне да знаеш защо летят парите...
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни