Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

CLK W208 Convertible проблеми със стъкла, бутони, гюрук

w208 cabrio convertible

  • Please log in to reply
Няма други мнения в тази тема

#1 p.todorov

p.todorov

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 9 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes W208 CLK320 Convertible

Публикувано 24 февруари 2021 - 14:18

Здравейте,

 

От скоро съм собственик на W208 320 Convertible. Попаднах на доста джиджан екземпляр - фейслифт елеганс.

 

След първоначалното обслужване на двигател, скоростна кутия, окачване и т.н, дойде време да обърна внимание на другите (характерни) проблеми:

 

  • стъклото на пасажерската врата не се мърда нито нагоре, нито далолу (поне стои в крайно дигнато положение), но при натискане на бутона се чува цъкане на модула/релето във вратата.
  • стъклото на шофьорската врата като цяло работи добре, но ми се струва, че частичното сваляне/вдигане на стъклото при отваряне/затваряне на вратата не работи съвсем добре - някак накриво се случва цялата работа. Може би е въпрос на някаква настройка.
  • вратите не се затварят особено лесно. Искат си повече засилка. (Не съм сигурен, дали не е нормално за модела, но ме съмнява)
  • бутонът за прибиране/отваряне на страничните огледала не работи (напръсках буксата с контактен спрей и проверих всички бушони)
  • бутонът за централно заключване/отключване не работи (проверих бушоните, но не можах да напръскам буксата, защото нямам нужните инструменти за сваляне на мултимедията и след това декоративната "махагонова" лайсна)
  • характерните (до колкото разбрах) болежки на гюрука. При затваряне се удря в горния край на рамката на челното стъкло. И при по-висока скорост (над 60-70 км от някъде свисти много дразнещо). Може би, би била добра идея, да се направи един цялостен оглед и диагностика на системата.

 

Адмирации на колегите, които са описали DIY решения на много от проблемите, но аз не искам да пипам механизми, които не са ми ясни и бих бил благодарен да ме насочите към сервиз в София, който доказано може да се справи с такива проблеми. А пък дори и това да е някой колега от форума, услугата ще бъде заплатена, а и ще се развам да се запознаем.

 

П.С Качвам някоя друга снимка :)

 

 

Прикачени файлове


  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: w208, cabrio, convertible

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни