Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Засилен шум преди смяна на скорост


  • Please log in to reply
6 мнения по тази тема

#1 kristiyan92

kristiyan92

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 23 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Мерцедес Е270ЦДИ

Публикувано 22 януари 2021 - 21:36

Здравейте. От 4 месеца съм собственик на МЛ270цди 2004г Спешъл Едишън. Появи се страннен шум при тръгване от 1700 до към 2300 оборота, като е под товар колата, като е надолу нищо не се чува. Шума е придружен с леко усещане за задържане. Бученето е трудно за описване, но най-вече наподобява  "пробита генерация".  След като се смени предавката шума изчезва, прави го само при ниска скорост. Иначе сменя перфектно, направо не се усеща. Като сменям ръчно пак е същото в същия диапазон на оборотите. Не светят лампи, не влиза в авариен режим. Само в неделя съм свободен и нямам възможнос да отида при проверен механник, онзи ден отскочих в един близък в обедната почивка - гледа, чуди се, вика - нищо и няма сигурно катализатора е запушен.. Колата си върви перфектно, работи адски тихо но този шум в тези обороти ме дразни.


Този пост е редактиран от kristiyan92: 22 януари 2021 - 21:38

  • 0

#2 kristiyan92

kristiyan92

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 23 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Мерцедес Е270ЦДИ

Публикувано 09 февруари 2021 - 18:01

Смених маслото на скоростите - на вид не изглеждаше добре, а и му беше дошло времето. Промяна обаче няма. Кутията и преди и сега си включва перфектно. Но си остава бученето при тръгване на първа и втора, над 40-50км не бучи. Като загрее пак не бучи. Бучене и вибрация се усеща и чува докато е студена 20-тина минути, след това тишина и спокойствие? Изобщо в кутията ли е проблема?


  • 0

#3 Dimitar_AMG

Dimitar_AMG

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 113 Мнения:
  • Град:Sofia

Публикувано 09 февруари 2021 - 18:08

Според написаното от теб само мога да предположа, че хидротрансформатора не ти е наред. Пусни й на колата една СТАР диагностика, би могло да се види.


  • 2

#4 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 09 февруари 2021 - 19:58

На раздатката сменихте ли маслото?Тя гледана ли е?
  • 0

#5 kristiyan92

kristiyan92

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 23 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Мерцедес Е270ЦДИ

Публикувано 13 февруари 2021 - 20:32

На Стар я закачваха, нищо нередено не откриха. На раздатката не е сменявано маслото, поне не и при мен, но според майстора не може да е там проблема. Сега като стана студ, най-много се усеща вибрацията и бученето. И пак само на ниска скорост след 40км сменя предавки и не се усеща. Диагнозата е "хидротрансформатор", но при перфектно сменяща и неритаща кутия няма да тръгна да я правя за сега...


  • 0

#6 mimo160

mimo160

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2203 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes w221 s320 cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 14 февруари 2021 - 18:27

Провери тампоните на мотор,скорости диференциал,висящ лагер.Там може би ще ти е проблема,и чак след това сваляй скорости,поне според мен.
  • 0

#7 kristiyan92

kristiyan92

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 23 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Мерцедес Е270ЦДИ

Публикувано 15 февруари 2021 - 21:27

Провери тампоните на мотор,скорости диференциал,висящ лагер.Там може би ще ти е проблема,и чак след това сваляй скорости,поне според мен.

Така ще стане. Ще потърся второ мнение, най-вероятно при Бай Васо в Лозен. Като загрее хубаво колата няма шум, вибрацията изчезва на 97% става супер приятна за каране, но първите 20 мин си е шумна, а особено в началото е ужас сега в студа.


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни