Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Прекъсване на цилиндър Цлк


  • Please log in to reply
18 мнения по тази тема

#1 ivojelev156

ivojelev156

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 20 Мнения:
  • Град:раднево

Публикувано 07 януари 2021 - 15:47

Здравейте колеги. Имам пробел с цлк-то. W208 2.0 компресор 163. Преди известно време ми се получи проблем. На газ ми гасеше единия цилиндър. Отначало го правеше рядко и в повечето време сутрин при 1во палене. После започна много по-често като не можеше да се кара изобщо на газ. На бензин си е добре. Хванах го че ми гаси 2ри цилиндър. Ходих при газаджии, казаха най-добре смени свещите ако не са сменяни скоро. Смених свещите с такива на Бош които са за модела и са за газ. Смених и бубината на 2ри цилиндър. Проблема си остана. Смених и газовата рейка защото беше стара. Един ден нямаше проблем и след това пак започна. Обаче сега го прави само при първо палене след като прехвърли на газ. И някои дни въобще не го прави. Но ме дразни и искам да разбера какво става. Газовата ми е наред и за това търся проблема нещо по двигателя. Ходих днес на диагностика. Гледат, вдигат раменете от какво може да е. А само да не забравя, днес сутринта ми изгаси 4ри цилиндър. Прикачам снимки от диагностиката с грешките. 8c3aba7af9043583bd8478caf66b7455.jpgbde5b20dc652781dcb669cdeae776e1e.jpg3ce8f5e1f4dba700cce02a900cb8ca7f.jpg

Изпратено от моят YAL-L21 с помощта на Tapatalk
  • 0

#2 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 07 януари 2021 - 16:32

На бензин се държи добре, но казваш че газовата ти е наред и търсиш проблем в мотора...?

Наистина ли?


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#3 ivojelev156

ivojelev156

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 20 Мнения:
  • Град:раднево

Публикувано 07 януари 2021 - 16:41

Колега, ходих при 2ма газаджии които ми казах че всичко е наред. Компютъра не дава грешки, с нови дюзи съм. Ако някой колега знае добър газаджия в Стара Загора (защото ми е най-близо) да каже, да паля колата и да отивам. Явно в моя град никакви ги няма. Питам за да разбера някой с подобен проблем дали има.

Изпратено от моят YAL-L21 с помощта на Tapatalk
  • 0

#4 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 07 януари 2021 - 17:58

Каква ти е газовата?
Както каза kdl няма начин проблема да е в мотора или каквото и да е стоково.
Проблема ти е в настройките на газовата,грешно подбрани компоненти,лошо поставяне или компютъра и.
  • 0

#5 Klimfilt

Klimfilt

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 650 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz W213 - E220D 4matic
    Mercedes Benz W164 - ML 350 4matic - SOLD :(
    Mercedes Benz W201- 190D
    BMW F39 - X2 sDrive18d
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 07 януари 2021 - 18:11

Както ти казват колегите по-горе, проблема е в газовата, не в мотора. На жена ми тъпото ренде (Лайно Клио 1.2 16в. 2003 г.) с много кофти газова уредба (ЕМЕР), слагана в Италия в час по трудово правеше същото нещо. Смених му рейката, инжекторите и редуктора и нищо. Накрая сложих нов МАП сензор за газ и воала... Спря да го прави. Виж да пробваш с друг мап сензор или подобен.


  • 0

#6 ivojelev156

ivojelev156

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 20 Мнения:
  • Град:раднево

Публикувано 07 януари 2021 - 18:19

Ще търся други газаджии то е ясно. Мерси за отговорите.

Изпратено от моят YAL-L21 с помощта на Tapatalk
  • 0

#7 barty

barty

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W203 C180 Kompressor the Black bird

Публикувано 07 януари 2021 - 19:03

Имах същия проблем с Е200К, след като смених свещи, бобини......накрая вдигнаха налягането на газта и всичко заспа.
  • 0

#8 Subsonic

Subsonic

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 4527 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ex W124 230E, 91
    ex W124 260E, 89
    ex S211 E320, 03
    C219 CLS500, 06

Публикувано 08 януари 2021 - 15:33

Аз залагам на газовата дюза на 2-ри цилиндър заради грешката(P201D)


  • 0

#9 ivojelev156

ivojelev156

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 20 Мнения:
  • Град:раднево

Публикувано 08 януари 2021 - 15:37

Аз залагам на газовата дюза на 2-ри цилиндър заради грешката(P201D)

Дюзите са нови и пак прекъсва. Интересното е, че ми изгаси 4ти целиндър вместо 2ри. Тези дни ще я карам някаде на диагностика.

Изпратено от моят YAL-L21 с помощта на Tapatalk
  • 0

#10 Subsonic

Subsonic

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 4527 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ex W124 230E, 91
    ex W124 260E, 89
    ex S211 E320, 03
    C219 CLS500, 06

Публикувано 08 януари 2021 - 15:47

Газовата каква е и как впръсква - заедно ли пръска (batch) или последователно редува дюзите (sequential)?

 

Кога ти гаси цилиндър? Като я караш под товари в обороти или на празен ход?


  • 0

#11 ivojelev156

ivojelev156

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 20 Мнения:
  • Град:раднево

Публикувано 08 януари 2021 - 15:52

Газовата каква е и как впръсква - заедно ли пръска (batch) или последователно редува дюзите (sequential)?

Кога ти гаси цилиндър? Като я караш под товари в обороти или на празен ход?

Газовата ми е Газ Итали. Не я знам как впръсква не ги разбирам,но много скоро ще разбера. Най-вече ми прекъсва на 1во палене след като прехвърли на газ. В движение ми го правеше като отпусна газта. Иначе сега го прави само като прехвърли. Гася, паля и всичко си е наред. Върви си без проблем, набира както трябва. Снощи забелязах повишен разход на газ. Абе иска си хубава настройка. 1 година карах без да каже гък.

Изпратено от моят YAL-L21 с помощта на Tapatalk
  • 0

#12 Subsonic

Subsonic

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 4527 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ex W124 230E, 91
    ex W124 260E, 89
    ex S211 E320, 03
    C219 CLS500, 06

Публикувано 08 януари 2021 - 16:02

Най-вероятно впръсква групово или по двойки цилиндрите.

Ако обаче преди е работела без проблеми и сега е почнала да дава грешки, а вече си сменил дюзи, може да е редуктора или нещо по самото управление на газовата.

Колегата Mitkofitnes ги разбира газовите уредби, може да даде акъл.


  • 0

#13 ivojelev156

ivojelev156

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 20 Мнения:
  • Град:раднево

Публикувано 08 януари 2021 - 16:10

Най-вероятно впръсква групово или по двойки цилиндрите.
Ако обаче преди е работела без проблеми и сега е почнала да дава грешки, а вече си сменил дюзи, може да е редуктора или нещо по самото управление на газовата.
Колегата Mitkofitnes ги разбира газовите уредби, може да даде акъл.

Колегата mitkofitnes го знам от форума и много искам да отида при него. Обаче ми идва мааалко далече. От Благоев град ли беше той?

Изпратено от моят YAL-L21 с помощта на Tapatalk
  • 0

#14 EseAmor

EseAmor

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 199 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Yambol
  • Автомобил:
    Mercedes w124
    CLK c208

Публикувано 13 януари 2021 - 23:16

Колега, моята газова е същата (така купих колата) и до момента съм имал само един проблем с нея, който не беше сериозен и ми струваше 20 лева. (40 с филтрите). Като чета описанието, сякаш твоя проблем изглежда идентичен с моя, а при мен проблема беше, че когато запаля колата сутринта, вдигаше температура за прехвърляне на газ и когато прехвърли, започваше да писука и да тресе, а понякога и гаснеше, но не винаги. Случваше се най-вече тогава, когато времето е по-студено. Почти винаги проблема изчезваше, когато изгася колата и я запаля отново или пък когато я изчакам да вдигне повече градуси и тогава я прехвърля на газ. Долу слагам клипче, на което може да се види какво точно правеше моята кола. При мен се оказа някакво 3-4см щифтче/чопче, което доколкото разбрах стои в изпарителя и отговаря за налягането. Газаджията смени това нещо и всичко се оправи. mitkofitnes може да сподели какво точно представлява това малко цилиндрично нещо, ако разбира се съм успял да обясня добре и се е сетил за какво говоря. :)

 


Този пост е редактиран от EseAmor: 13 януари 2021 - 23:18

  • 0

#15 mitkofitnes

mitkofitnes

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1134 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Благоевград
  • Автомобил:
    CLK230TURBO/LPG

Публикувано 14 януари 2021 - 12:40

Как да отговоря по някакъв клип на който се вижда едно копче с диоди които показват нивото и зумер,видно е че има проблем но те могат да идват от безброй неща.Но за да не си мислите че ви игнорирам ще споделя някои мои виждания.Напоследък газта в Бг е под всякаква критика и много чест проблем е наслояване на смола по компонентите на газовата.Най-вероятно под цилиндърче в редуктора(изпарителя)колегата визира вградения клапан и по-точно стерженът му който често слепва но преобладаващо при редукторите свграден такъв.Когато е отделен попти не среща този проблем и също така е много удобно да се позиционира реьуктора на едно място а самия клапан на който има филтър да се монтира на удобно място, но пък цената на такъв е по-висока откъдето се и качва стойността на газовата уретба.Филтрите също са много важни, почти никой не се заглеждав натписа на като има хартиени, полиестерни и смесени също така и вид утаителни които са и най скъпи но както се и досещате вършат най-много работа.Та хубавите филтри пазят инжекторите от тази проклета и гадна бг газ като системите които ние монтираме,може да ви се струва реклама но поне ще ви изясни защо евтиното е евтино, та има диагностична програма която за околу 10мин тества 4 инжектора по отделно и засича много прецизно отклонението на всеки такъв, като може да се въведе като корекция и газовия контролер да го съобрази при работа.Ха сега как да отговоря по нета като съм сигурен че тази система която е на автомобила на коюегата не може да се самодиагностира и газаджията почва да гадае аджеба кое се е развалило. Може би при един е клапан задръстен и инжекторите са изкривили но няма как да разбереш понеже не се е влошила толкова много да клати но все пак държа да се знае какво се случва.Много напреднаха някои газови системи а други останаха на едно място вече с години и потребителите все още имат ниски очаквания и мнение че газта е само за икономия и е компромис от към вървене и проблемна.Нека всеки сам преценява но вече ми е много трудно да давам съвети по нета че съм се сблъсквал с купища проблеми от един симптом и като се наложи да изкажа мнение трябва да са 10 а не 1.Успех и скоросно решаване на проблемите ви

Изпратено от моят Huawei Nova 5T с помощта на Tapatalk
  • 4




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни