Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Не се отваря / затваря ел. вратата на багажника - w164


  • Please log in to reply
13 мнения по тази тема

#1 0000A6

0000A6

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 62 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Плевен
  • Автомобил:
    Mercedes ML350

Публикувано 24 декември 2020 - 21:25

Здравейте, имам следния проблем и бих се радвал да получа отговор. Ел. вратата на багажника ми спря да се отваря / затваря от бутона на шофьорската врата и бутоните на вратата за багажника. Налага се да я бутам или дърпам за да я отворя/затворя. Двугото, което не работи е, че не иска да се закопчае плътно (да се придъппа от машинката). Закачва само, колкото да не се отвори, но клапче. Така "затворена" не се отключва нито от копчето на шофьорската врата, нито от копчето на багажната врата. Като задържа бутона на ключа за отваряне на багажника и отключва вратата, но трянва да я вдигам на ръка.....
Някой идей за този проблем? Колата е 2009 година.
  • 0

#2 Madness75

Madness75

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 65 Мнения:
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    Mercedes GL 500 2007

Публикувано 25 декември 2020 - 17:05

Нуждае се от Нова брава, дано гледай да е с късото жило
  • 0

#3 0000A6

0000A6

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 62 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Плевен
  • Автомобил:
    Mercedes ML350

Публикувано 25 декември 2020 - 18:46

Нуждае се от Нова брава, дано гледай да е с късото жило

Прочетох всичките теми във форума със сходни проблеми и видях, че има вариант да се "рециклира" или вземе от w211 комби.
Днес свалих капаците от вдете странинв багажника и установих, че дунапрените, които са пиставени, като изолация вероятно са влажни. Около стоповете, САМ и дъното нянаше влага...
  • 0

#4 0000A6

0000A6

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 62 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Плевен
  • Автомобил:
    Mercedes ML350

Публикувано 01 януари 2021 - 19:20

Днес при задържане на бутона на ключа за отваряне на багажника, вратата се вдигна сама нагоре и до там... Не иска да се затвори от бутона, който е на вратата. Пак я притворих на ръка. Някой със Стар диагностика, който разбира можете ли да ми препоръчате да видим, какво е записала.
  • 0

#5 ned_bs

ned_bs

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 4 Мнения:
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    ML320CDI W164

Публикувано 03 януари 2021 - 20:43

Рециклирането на тези брави излизаше около 240 лв и 6 месеца гаранция. Имам чисто нова брава за тази цена. Моята я смених преди 2 години.


  • 0

#6 Vankomkm

Vankomkm

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 154 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Ямбол
  • Автомобил:
    Mercedes С 180 kompressor W204 2007г.

Публикувано 04 януари 2021 - 14:34

Здравей, 

На мен ми намирисва на проблем със сам модула. Имах същия проблем при W164 и при тестване със Стар диагностика ми излена повреден сам модул.


  • 0

#7 Vankomkm

Vankomkm

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 154 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Ямбол
  • Автомобил:
    Mercedes С 180 kompressor W204 2007г.

Публикувано 04 януари 2021 - 14:36

Махни си долната кора на багажниика и виж дали има влага. Сам модула е ниско в багажника, а честия проблем е че влиза вода през задния стоп и се събира в дъното на багажника и от там се уврежда сам модула. 


  • 0

#8 0000A6

0000A6

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 62 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Плевен
  • Автомобил:
    Mercedes ML350

Публикувано 05 януари 2021 - 22:45

Махни си долната кора на багажниика и виж дали има влага. Сам модула е ниско в багажника, а честия проблем е че влиза вода през задния стоп и се събира в дъното на багажника и от там се уврежда сам модула.


Това беше първото, което направих. Разколачих всичко в багажника и стоповете сваллях и нищо. Няма и следа отвода да е влизала някога. Ламарината е като нова. Единствената влага, която има е на дунапрена върху хуфера от дясно и дунапрена на калника от ляво, ное много малко. И не знам от къде влиза?...Може би просто бравата си е заминала. Ще я закача на Стар да вдя, какво ще излезе и ще пиша.
  • 0

#9 0000A6

0000A6

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 62 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Плевен
  • Автомобил:
    Mercedes ML350

Публикувано 05 януари 2021 - 22:52

Рециклирането на тези брави излизаше около 240 лв и 6 месеца гаранция. Имам чисто нова брава за тази цена. Моята я смених преди 2 години.


Ако излезе, че е толкова пари в София рециклирането,ако проблема е от нея ще я отворя и сам ще я рециклирам. Все пак са два мотора вътре и най-вероятно този, който играе ролята на софт клоуз е заминал, защото вратата не се придърпва и не го чувам да работи. Тези моторчета са по 25 лв. Ще пиша, като реша проблема.
  • 0

#10 0000A6

0000A6

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 62 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Плевен
  • Автомобил:
    Mercedes ML350

Публикувано 05 януари 2021 - 22:54

Дали ел. вдгането и ел. затварянето на вратата се влияе от бравата по някакъв начин? Защото и то не функционира. Понякога само се вдига сама след, като отключа с ключа.
  • 0

#11 prokopi69

prokopi69

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 786 Мнения:
  • Град:с. Бъта
  • Автомобил:
    С220 CDI

Публикувано 05 януари 2021 - 23:48

Ами рециклирай го и него - то един мотор, една помпа и една шепа интеграли.
  • 1

#12 Vankomkm

Vankomkm

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 154 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Ямбол
  • Автомобил:
    Mercedes С 180 kompressor W204 2007г.

Публикувано 06 януари 2021 - 09:09

Тоно това има  предвид, че щом вдигането и свалянето на багажника не работи, проблема идва от сам модула и от там идва и проблема със придърпването и закопчаването на багажника.

Аз, съм имал същия проблем, и след смяна на сам модула всичко си заработи както трябва. Но, преди да направиш каквото и да било, моят съвет да я закачиш на Стар диагностика.

 

Поздрави.


  • 0

#13 0000A6

0000A6

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 62 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Плевен
  • Автомобил:
    Mercedes ML350

Публикувано 20 януари 2021 - 19:35

Днес оправих врата да се затваря /отваря и бравата да затваря напълно. Закарах я про мой познат и той я оправи. Нещо по САМ модула е било. Преди седмица си поръчах нова брава от Германия, че тук много скъпи (700 лв.),тъй, като си мислех, че тя е проблема... Сложих я и нищо... Пак същото - не придърпва... Свалих я, в кутията и сега имам и резервна :)

Този пост е редактиран от 0000A6: 20 януари 2021 - 19:36

  • 1

#14 Vankomkm

Vankomkm

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 154 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Ямбол
  • Автомобил:
    Mercedes С 180 kompressor W204 2007г.

Публикувано 21 януари 2021 - 10:11

Колега, аз ти казах, че съм го играл този филм със същия проблем, но за съжаление не ме послуша  :happy

Нищо....важното е, че си оправил проблема и сега ще имаш брава в резерва или за продаване.

 

Поздрави.


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни