Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Няколко въпроса за W204


  • Please log in to reply
Няма други мнения в тази тема

#1 alex943

alex943

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 12 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    W204 - C320 CDI - 2009

Публикувано 06 декември 2020 - 13:58

Добър ден колеги , имам няколко въпроса относно W204 - C200 CDI - 2009 година , OM 646 , 722.6 автомат.

1. Понеже няма да карам колата около 4 месеца , понеже заминавам по работа в чужбина , как е най добре да се процедира с акумулатора ?
- Моето предположение е да се свали ,или да остане на автомобила , просто после като се пали е въпроса да не се прецака нещо компютъра.


2. От скоро имам едно цвилене , като навия пълен ляв или пълен десен, буквално ремъка все едно почва да свири..  Предполагам е от ремъка на хидравликата , или може би ролката и ремъка.. Ако има други предложения ще бъда благодарен.

3. От скоро се появи едно като тресене , или по точно по странна работа на мотора , но само на обороти в покой. (няма значение дали е студена или топла колата, щом е в покой работи странно) , оборотите не играят.. просто се едно тресе. В момента в който подам леко газ до 900 - 1000 оборота и колата работи нормално.. Или просто ако включа компресора на климатика , оборотите се вдигат малко автоматично и пак си работи без това тресене , ако може така да се каже..
Някой ми казаха обтегач на веригата... други директно верига...  И пак казвам , работи странно със това тресене , само като е в покой на около 800 оборота.. щом подам газ съвсем леко и заработва нормално.
Колата е на реални 240 000км закупена от балкан стар България... Мотора е ОМ 646 със здравата двуредова верига... но обтегача може и да е заминал... затова питам за мнения..


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни