Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Помощ при избор на двигател на Мерцедес 320 дизел или 350 бензин.


  • Please log in to reply
3 мнения по тази тема

#1 diliankolev

diliankolev

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 1 Мнения:
  • Град:Sofia

Публикувано 01 март 2020 - 11:40

Здравейте фенове на най-великата автомобилна марка,

 

Сериозно обмислям покупката на Мерцедес през идните месеци. Става дума за Мерцедес CLS (2007-2010). Колебая се между двигателите 320 CDI  и 350 бензин.

 

Досега винаги съм карал бензинови мотори. Знам, че закупуването на 10+-годишен дизел крие по-големи рискове от 10-годишен бензинов мотор. Може ли обаче някой да даде конкретно мнение за тези два мотора - кой е по-здрав, кой е по-скъп за поддръжка и обслужване и кой от двата може да донесе повече потенциални неприятни "изненади"?

Важи ли и тук правилото, че на голям бензинов атмосферен двигател няма какво толкова да му се счупи?

 

Знам, че ще ми отговорите, че дизела върви повече, но за моите критерии и изисквания и 350-ката ще ми е достатъчно пъргав. Разхода на гориво почти не ме бърка - колата няма да се кара всеки ден, така че дали ще ми гори 11/100 или 17/100 не е голяма драма.

 

Интересува ме какви са им основните "болки" на точно тези два мотора и какво трябва да гледам основно преди покупката.

 

Надявам се да видя обективни и безпристрастни мнения, а не на "бензинови" и "дизелови" фенове

 

Много Ви благодаря за отговорите!

 


  • 0

#2 Ivan W210

Ivan W210

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 2835 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    E320 4MATIC
    E 250 TD
    150hp,1999
    ОГИН БЕШЕ!!!

Публикувано 03 март 2020 - 08:17

Здравей, потърси във форума. Има поне десетки теми за тези два мотора.
  • 0

#3 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 03 март 2020 - 10:41

Точно при М272 това правило не важи.

Може да се наложи да се отвори за ревизия, не е болка за умиране чак толкова... Просто струва пари.

Щом няма да я караш много, проблемът с газта не е на дневен ред.

Дизелът върви по друг начин, не непременно повече. 350 бензин не е бавен двигател.

Ако не ти пука за регулациите, можеш да търсиш 350 дизел на малко километри.

Ако ти пука и те притеснява, че няма да можеш да я караш извън околните държави след няколко години, то бензинът е решението.

И в двата случая, подминала ли е 200х.км. се приготвяш психически за потенциалната нужда да отвориш мотора.

Прави се и има хора, които могат да го възстановят, стига да не е осакатена колата от "ентусиасти" преди това.

 

Златно правило: търсиш музеен експонат, натоварен до тавана с екстри и... каквото намериш.

Успех.


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#4 Vminev1997

Vminev1997

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 10 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes e220 w211 и cls 320 w219
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 14 април 2020 - 17:23

Мога да ти дам мнение за 320 CDI, понеже съм собственик на такъв от близо 1 година. Когато я взех на табло беше на 195к км, а при закачане и проверка в Daimler показа 270к и последно сервизиране в Мерцедес през октомври 2018 г. Колата е от Люксембург декември 2007г. на въздушно окачване. Като цяло ремонтите, които съм правил към момента са няколко, рециклиране на турбо ( поради калпав майстор), смяна на компресор на окачването и смяна на уплътнения на така проблемия маслен охладител при тях. Като изключим ненужния първи ремонт, освен тези друго не съм правил по нея. Сега ми предстои смяна на масло на скоростната кутия, но като общо мнение мога да кажа, че съм много доволен от колата. Преди да я взема имах възможността да карам за известно време и 350 бензин и реално избрах дизела понеже в момента на купуване той беше най-читавия ексемпляр, понеже държах и на много неща.. да е с почти всички екстри   :)  След като я взех решихме да ги "тестваме" двете коли в до колкото е възможно еднакви условия и се забеляза, че в старта до към 50-60 бензина имаше малка преднина, но след 110 забавяше.  


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни