Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Проблем с пушене (W210, 2.2 CDI)


  • Please log in to reply
1 отговор на тази тема

#1 lilweezy

lilweezy

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 5 Мнения:
  • Град:Sliven

Публикувано 08 ноември 2019 - 18:30

Здравейте!

 

Взех колата (W210, 2.2 CDI, 143, автомат) наскоро и съм и навъртял около 5000 км. Всичко е 6 с изключние на това, че понякога пуши и прави малко черно петно на бронята точно над ауспуха, а е сив металик и това черното много ме дразни, като се появи. Когато я закарах за обслужване ги помолих да го погледнат това пушене, но отговора беше, че не е опасно и да я карам така за сега. Черен пушек в огледалото забелязвам в 2 ситуации: малко по-рязко тръгване от светофар, като се отделя малък облак черен дим и понякога (не винаги) при превключване на задна колата прави нещо като леко форсиране/придръпване/прескачане/приплъзване и започва доволно да пуши. Колата изглежда доста запазена и гледана, предишният собственик ме уверяваше, че откъм пари и ремонти не се е пестил. Каза, че всички дюзи са сменени. Видимо количество пушек хвърля и при силно и рязко ускорение, но не след дълго спира. Недостатъчна или загуба на мощност не забелязвам, двигателят пали и работи добре и равномерно. Имам подозрение, че пушенето се появява само при загрял мотор.

 

Ще съм много благодарен, ако може да ми дадете някакви насоки или препоръка за майстор в Сливен или София, който няма да ме отсвири, защото колата вече била стара или пък всички така пушели, защото не е така, преди това карах същата и нямаше нищо такова.


  • 0

#2 lilweezy

lilweezy

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 5 Мнения:
  • Град:Sliven

Публикувано 12 юни 2020 - 09:53

Проблемът беше в ЕГР. Сега е изолиран, стои винаги затворен и горе описаните симптоми изчезнаха.


Този пост е редактиран от lilweezy: 12 юни 2020 - 09:54

  • 2




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни