Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Проблем с километража и одометъра


  • Please log in to reply
5 мнения по тази тема

#1 Alex88

Alex88

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 4 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    Мерцедес-Бенц 190Е 1.8

Публикувано 23 юли 2019 - 03:21

Здравейте колеги! Хванал съм се на коня и аз да реставрирам до пълен заводски вид моята 190-ка и тъкмо бях почти я докарал до самият край, когато възникна нещо, с което няма да мога да се справя сам. Тук бих се радвал на каквато и да е помощ от ваша страна и бих оценил всяко мнение по казуса.

 

Той е следният: Километражът и одометърът си работиха отлично, накуп с другите измервателни уреди до преди онзи ден, докато изведнъж спряха да отчитат каквото и да е било и спряха да дават показания. Изчетох доста из чуждестранни форуми относно какъв би могъл да бъде потенциалния проблем и стигнах до извода, че докато не се отвори, няма как да се разбере със сигурност. Именно понеже техничарските умения са ми на минимум и лично аз не бих се справил бих се радвал някой да изкаже компетентно мнение по въпроса, или в краен случай ако може да ми даде съвет/упъти за майстор (става въпрос за регионът на Варна) понеже на доста места срещнах откази по сервизи за ремонтиране на километража на близо 30 годишна кола.

 

Отново, ще се радвам на каквато и да е помощ и ви благодаря предварително. Поздрави - Александър от Варна :)

Прикачени файлове


  • 0

#2 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 23 юли 2019 - 07:20

При тази реставрация която си правил,най-вероятно е имало доста разглобяване,нали?
А случайно да не си затегнал правилно жилото което влиза в километража?
Често се случва и да се скъсат от към ск.кутия или от към километража.
  • 0

#3 Alex88

Alex88

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 4 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    Мерцедес-Бенц 190Е 1.8

Публикувано 25 юли 2019 - 00:48

Здравей колега!

 

Благодаря за споделеното и точно както написа - именно първото нещо, което ми дойде наум беше да бръкна през въздуховода и да проверя дали е затегнато жилото правилно и да го опипам и всичко си беше наред там (поне доколкото усетих). Относно разглабянето, ремонтите по колата са били предимно козметични, понеже си беше в изправно техническо състояние (освен стандартните ремонти) и в салона не се налагат модификации и по мое знание не е разглабяна щателно, както визира. За съжаление съм повече по естетичните модификации, а познания техничарски ми липсват и предпочитам да го възложа на компетентно лице.

Ще се радвам, ако се сетиш нещо друго, или случайно си запознат с човек, който да се занимава с такива наболели проблеми като моят ?

 

Благодаря за съдействието !


  • 0

#4 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 25 юли 2019 - 08:25

А втората част от предходният ми пост?
Долната част на жилото което влиза в кожуха на скоростната кутия?

Развива се жилото от километража и се гледа дали се върти при скорост.
Общо взето първо се убеди че жилото завърта километража и после търси причината в самия прибор.
  • 0

#5 Subsonic

Subsonic

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 4513 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ex W124 230E, 91
    ex W124 260E, 89
    ex S211 E320, 03
    C219 CLS500, 06

Публикувано 26 юли 2019 - 00:03

Ако и скоростомерът и одометърът не работят, най-вероятно е прекъснато жилото.

 

Ако само одометърът не работи, този за изминат общ и настоящ пробег, но скоростомерът функционира, проблемът е със зъбните колела в самия механизъм на одометъра.


  • 0

#6 Alex88

Alex88

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 4 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    Мерцедес-Бенц 190Е 1.8

Публикувано 10 август 2019 - 00:01

Сега се връщам от отпуска колега и благодаря отново за компетентото мнение по въпроса и ще се захвана като ми остане време спрямо твоите директиви да го разглобя щателно и да се заиграя. В крайна сметка ако не се получи желания ефект, ще го захвана с майстор техничар, та да видим какво ще излезе :) !


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни