Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Проблем с климатика на А170духа топло


  • Please log in to reply
4 мнения по тази тема

#1 hristov008

hristov008

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 6 Мнения:
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    А160

Публикувано 26 юни 2019 - 18:49

Здравейте, вчера климатика ме изненада неприятно. Предишният ден си работеше съвсем нормално, духаше студено. Днес го пуснах, както обикновено, работи 5-10 минути, но веч духа топло. Все едно фреона е свършил отведнъж, което няма как да стане. Съмнява ме, че може да е от ролката на компресора, не съм я сменял. Скоро имаше поройни дъждове в Пловдив и ремъка посвирваше. Сега вече не свири.


  • 0

#2 asenov_m

asenov_m

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 99 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    MB S203 C270 CDI 2001г.

Публикувано 27 юни 2019 - 00:12

Здрасти, колега,

Ако трябва да съм честен, фреона да свърши отведнъж ИМА как да стане. Дето се вика, до преди малко всичко е било ок и я се е спукал маркуч, я радиатора и т.н. Та зависи колко голяма е дупката, дето се е отворила, тая пущина може да изфиряса за секунди. И като няма фреон, няма да ти пусне компресора, което значи, че усилието върхужремъка ще е по-малко, та може затова да не свири вече. Ама малко се отклоних. Ама може и да не е това. Причини да не работи климатика бол. Може самия компресор да е умрял (недай си боже), може някъде кабел да имаш прекъснат, пресостат прецакан и т.н.

Прост пример: Преди около седмица тръгваме да зареждаме на един приятел W203, понеже той мислеше че няма фреон. Е да, ама фреон колкото искаш, пък компресора не тръгва. Трябваше да я закачим на диагностика, където се видя че защитния пресостат дава невъзможни стойности и не разрешава пускане на системата. Поразровихме се и видяхме че има прекъснат кабел за пресостата и след възстановяването му, всичко заспа.

Моят съвет е да отидеш някъде, където правят климатици, да ти закачат едни манометри и ако има фреон, тогава диагностика, за да се види какво не му дава да работи.

Гледам, че си от Пловдив, ако беше в София можех да ти ударя едно рамо.

Изпратено от моят SNE-LX1 с помощта на Tapatalk
  • 0

m19269.gif


#3 hristov008

hristov008

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 6 Мнения:
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    А160

Публикувано 27 юни 2019 - 13:43

Благодаря за помощта! Утре отивам да проверят има ли фреон. 


  • 0

#4 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 27 юни 2019 - 14:53

Перката за охлаждане.


  • 0

logo-600-1002.png


#5 hristov008

hristov008

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 6 Мнения:
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    А160

Публикувано 28 юни 2019 - 17:39

Оказа се, че има фреон. Допълниха само 170 грама. Компресорът не включва. В понеделник съм на друг майстор - за компресора.


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни