Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Mercedes Weekend 2019


  • Please log in to reply
27 мнения по тази тема

#16 Bogi

Bogi

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 460 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дупница- 60169
  • Интереси:стари двуврати
  • Автомобил:
    US 1972 280SE 4.5
    US 1972 250C
    US 1972 280C
    EU 1984 500SEC
    US 1989 560SEC
    US 1998 CL500
    EU 1999 CLK320
    US 2008 S550

Публикувано 27 юли 2019 - 05:44

След като Георги70 каза че иска събора да е в по централната част на страната, ми идва следната идея: 

Ежегодния събор може да гастролира из страната, например може да теглим томбола в коя от четрите части на страната да бъде, и в кой град. По този начин вместо вие да правите огромни разходи да отидете на събора, той може да дойде при теб, в твоя град.


  • 1

сесшисе ?


#17 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 27 юли 2019 - 06:58

След като Георги70 каза че иска събора да е в по централната част на страната, ми идва следната идея: 

Ежегодния събор може да гастролира из страната, например може да теглим томбола в коя от четрите части на страната да бъде, и в кой град. По този начин вместо вие да правите огромни разходи да отидете на събора, той може да дойде при теб, в твоя град.

Здрасти колега, идеята не е лоша. Единствено бих предложил в томболата да участват градове, където има потвърдил екип, който ще организира събитието на място.

Иначе как да надоброволчим някого от спечелилия град да организира?


  • 3

#18 vencislav

vencislav

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1547 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    インフィニティ

Публикувано 27 юли 2019 - 13:07

Едно време ... беше друго време......В Пловдив се правеха всяка седмица сбирки и се събирахме доволно автомобили.

...не знам какъв е проблема ....

 

Проблема си е във вас, когато има желание има и начин. Най малко Клуба ви е виновен че 

нямате сили, средства, възможност и най вече желание да се събирате когато, където и под 

каквато си форма желаете,


  • 1

#19 vencislav

vencislav

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1547 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    インフィニティ

Публикувано 27 юли 2019 - 13:18

... ми идва следната идея: ...

 

 

Bogi,  на мен ми идвала идеята веднага след Роженския събор да напълним поляните 

с Мерцедеси и да си празнуваме както си знаем ама някой друг да ми го организира а 

аз да давам само насоки и директиви и накрая да съм длъжен само да го охуля и критикувам.


  • 1

#20 Георги70

Георги70

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 43 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Интереси:Ретро автомобили
  • Автомобил:
    w123,1981,2.4D
    В миналото:
    w123,1983,2.4D
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 28 юли 2019 - 09:20

След като Георги70 каза че иска събора да е в по централната част на страната, ми идва следната идея: 

Ежегодния събор може да гастролира из страната, например може да теглим томбола в коя от четрите части на страната да бъде, и в кой град. По този начин вместо вие да правите огромни разходи да отидете на събора, той може да дойде при теб, в твоя град.

Идеята ми е да удобно за всички, а не само за хората, в който град ще е събирането. И да е в Бургас или Варна,няма да е приемливо за другите градове от западна България,затова коментирах за централна България или някъде в този район. Плюс това лятото да се прави национална сбирка на море,колкото и да звучи приятно е крайно неудобно от гледна точка на трафик,места за спане и паркиране. Определено в планинските райони ще е много по-спокойно. Колегите от Субару клуба се събират всяка година /2019 бяха около 200 човека/ през зимата на планина в местността Узана край Габрово или на Белмекен. Казвам го като пример,че има достатъчно място за хората. Зависи дали искаме да има и писта за желаещите за каране.


  • 2

#21 vencislav

vencislav

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1547 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    インフィニティ

Публикувано 28 юли 2019 - 13:01

Като ще си говорим само за идеи, ще споделя още една. 

Що да не взаимстваме нещо от мотосъборите във BG и едва ли не от F1. 

Който има желание и прецени че има достатъчно сили и средства нека да организира 

Mercedes Weekend. Така може да има празници всеки уикенд или през уикенд в различен 

град от България и всеки ще бъде добре дошъл. Разбира се организатора си поема отговорноста за

всички разходи, грижи се и подсигурява доброто настроение и приятното изкарване на Гостите си и 

нарая Всички приходи от организираното от него мероприятие си остават единствено и само за него. 

Клуба да спуска само ежегоден списък с одобрени дати и места къде ще се проведе поредния Mercedes Weekend и

кой ще е организатора. 

 

Ще има ли желаещи да организират нещо подобно от името  и след одобрението на

Мерцедес-бенц клуб Булгария, за собствена сметка и на своя отговорност.? 


Този пост е редактиран от vencislav: 28 юли 2019 - 13:03

  • 1

#22 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 28 юли 2019 - 21:56

С тези изказвания току що навихте 100 човека да участват в мероприятие и още поне 100 да се присъединят към клуба ви.
Трагикомедия
  • 2

#23 Георги70

Георги70

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 43 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Интереси:Ретро автомобили
  • Автомобил:
    w123,1981,2.4D
    В миналото:
    w123,1983,2.4D
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 29 юли 2019 - 08:34

Като ще си говорим само за идеи, ще споделя още една. 

Що да не взаимстваме нещо от мотосъборите във BG и едва ли не от F1. 

Който има желание и прецени че има достатъчно сили и средства нека да организира 

Mercedes Weekend. Така може да има празници всеки уикенд или през уикенд в различен 

град от България и всеки ще бъде добре дошъл. Разбира се организатора си поема отговорноста за

всички разходи, грижи се и подсигурява доброто настроение и приятното изкарване на Гостите си и 

нарая Всички приходи от организираното от него мероприятие си остават единствено и само за него. 

Клуба да спуска само ежегоден списък с одобрени дати и места къде ще се проведе поредния Mercedes Weekend и

кой ще е организатора. 

 

Ще има ли желаещи да организират нещо подобно от името  и след одобрението на

Мерцедес-бенц клуб Булгария, за собствена сметка и на своя отговорност.? 

Винаги съм готов да помогна и съдействам с каквото мога. За мен е по-важно да се съберем повече хора,да си изкараме приятно и всички да са доволни. А това,което предлагате обезсмисля съществуването на клуба.Няма как всеки да реши и да си организира такова събитие, а и самите приказки за печалба........несериозно е. И говорим за национална среща,не за месечни сбирки,нали така?


Този пост е редактиран от Георги70: 29 юли 2019 - 08:36

  • 2

#24 Dimitar_AMG

Dimitar_AMG

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 113 Мнения:
  • Град:Sofia

Публикувано 29 юли 2019 - 09:35

vencislav, мненията ти са абсолютно неадекватни. Никой няма за цел да ПЕЧЕЛИ от събитието, идеята е да се съберем и да си изкараме добре, та дори и само за един ден. Какво мислите за Кондофрей, свободно ли е, удачно ли е там ? Писта Сапарева баня също. За "Дракон" знаем, че е заета до края на лятото и няма да може да се вместим. 


  • 4

#25 Marukian

Marukian

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 609 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W126 - 260SE 1989
    S210 - E320T 4MATIC 2001
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 29 юли 2019 - 10:56

 Какво мислите за Кондофрей, свободно ли е, удачно ли е там ? Писта Сапарева баня също. За "Дракон" знаем, че е заета до края на лятото и няма да може да се вместим. 

Кондофрей не става, скъпа е доста и е запълнен графика. Сапарева баня е скъпа, освен това, за да се осигури безопасността, трябва да се наемат ограждения, поне 5-6К за два дни. Търсихме опции за самолетната писта в Стара Загора, но без резултат. Остава вариант за статичен събор и преглед и оценяване на колите. Както сме писали по-горе, не е лесно да се организира мащабно събитие, не е като да гледаш отстрани, лично аз съм участвал в организацията и на двата събора на Дракон.


  • 0

#26 vencislav

vencislav

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1547 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    インフィニティ

Публикувано 29 юли 2019 - 13:09

За мен е по-важно да се съберем повече хора,да си изкараме приятно и всички да са доволни. 

 

За всички е важно, но всеки иска някой друг незнаен вълшебник да поеме отговорност за такова мероприятие. 

 

 

Никой няма за цел да ПЕЧЕЛИ от събитието, идеята е да се съберем и да си изкараме добре

 

Целта на клуба не е да ПЕЧЕЛИ, целта на клуба е да популиализира.

Идеята да се съберем и да си изкараме добре е чудесна но винаги преди и след това 

има някакво напрежение и недоволство и едва ли не изиквания и заплахи към организаторите. 


  • 0

#27 vencislav

vencislav

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1547 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    インフィニティ

Публикувано 29 юли 2019 - 13:29

 Какво мислите за Кондофрей, Писта Сапарева баня, Дракон

 

 

Ето и ти имаш "блестящи" идеи като мен. 

Остава да намерим някой който е длъжен да ни ги осъществи. 

Колко му е.


  • 0

#28 Dimitar_AMG

Dimitar_AMG

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 113 Мнения:
  • Град:Sofia

Публикувано 29 юли 2019 - 13:47

Умееш ги редакциите Венци, както и грешното интерпретиране на мненията. По-добре замълчи. Долкотото до управителния съвет и организаторите - ако има с какво да съм полезен - пишете едно съобщение, ще помогна с удоволствие.


  • 6




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни