Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Скорости / Мотор ??Дискусия относно неясен проблем


  • Please log in to reply
18 мнения по тази тема

#1 _mb_

_mb_

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 86 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Интереси:Mercedes-Benz
    Метафизика
    Борба
    Бокс
  • Автомобил:
    w202 M111.921 kW90 \1993г.
    w210 M113.940 kW205 \2002г.

Публикувано 21 август 2018 - 09:34

Здравейте колеги,

Нещо се случва с колата ми и сега ще се опитам да ви обясня подробно какво.

Паля колата, тръгвам чуствам я все едно се тормози (а е 279коня) не върви както преди не се форсира както преди... на 800метра колата все едно е на свободна, натискаш газта, но оборотите плавно се вдигат а скоротта намаля. Не мога да изреждам скорости.

Гася махам ключа, чакам 1-2 минути паля и пак същото. Сложих си OBD диагнозичката в буксата под волана и излезе : 

1. - Р0134 - powertrain 02 sensor circuit no activity detected bank1 sensor 1

2. - Р0135 - powertrain 02 sensor heater bank 1 sensor 1  - като купих колата имаше дерт с нагревателя на едната ландасонда  

3. - Р0730 - incorrect gear ratio

4. - R0715 - powertrain input/turbine speed sensor circuit

 

Вчера закарах колата на сервиз с оригинална диагноза да видим какво ще излезе и чакам резултати.

 

Пиша този пост защото ми се ще да дискутирам впроса с хора наясно с проблемите. Искам като отида на сервиз да не се учат на моята кола, а просто да я ремонтират. Не искам да разправям за случката " ... и накрая знаеш ли какво излезе?! ".


  • 0

#2 _mb_

_mb_

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 86 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Интереси:Mercedes-Benz
    Метафизика
    Борба
    Бокс
  • Автомобил:
    w202 M111.921 kW90 \1993г.
    w210 M113.940 kW205 \2002г.

Публикувано 05 септември 2018 - 13:17

Здравейте колеги!

Взех колата си от сервиза с оригинална диагноза(с огромна табела диагностичен център до кръговото на Скобелева майка в Пловдив) - КРАЙНО РАЗОЧАРОВАН!

НЕ СЪМ ВЯРВАЛ, ЧЕ ЩЕ СРЕЩНА ТОЛКОВА НЕПРОФЕСИОАНАЛНО ОТНОШЕНИЕ.

ТАМ РАЗБРАХ, ЧЕ ИМА НЕЩО НА СКОРОСТНАТА КУТИЯ, НО САМО ЕФТИНИТЕ КИТАЙСКИ ДИАГНОСТИКИ КАЗВАЛИ НОМЕРА НА ГРЕШКА, А ТЯХНАТА КАЗВАЛА ТОЧНО ПРОБЛЕМА, А ИМЕННО - " ИМА НЕЩО НА СКОРОСТНАТА КУТИЯ И ЛАНДАСОНДИТЕ БИЛИ ЗА СМЯНА, НАЙ-ЕФТИНО ГИ ПРАВЕЛИ ВЪВ ВАРНА " ТАЗИ БЕЗЦЕННА ИНФОРМАЦИЯ СТРУВА 40ЛВ, СЕРВИЗА Е : САЕ ДИАГНОСТИЧЕН ЦЕНТЪР гр.ПЛОВДИВ бул.ЦАРИГРАДСКО ШОСЕ 51А. 

Вечерта на същия ден взехме с братовчед ми ефтина китайска диагноза делфи(таван 100лв) и с нея установихме : 

1. Р20ВЕ - Lambda sensor heater circuit (bank1 sensor 1) : Voltage supply   ->  следователно ефтиното делфи не засича другата неработеща ланда сонда, както скъпата оригинална диагноза....

 

2. Р2069 - Fault stored in ETC Control module, actual gear ratio is implausible or transmission is sliding ( грешка записана в ЕТЦ контролен модул, действителната скорост е неестествена/неправдоподобна или трансмисията приплъзва/изменя честотата)

 

3. Р2502 - Gear is implausible or the transmission is slipping / permanent ( Скоростта е неправдоподобна/неестествена или скоростната кутия спи )

 

Моля ако някой колега е имал сходни изживявания да ми драсне един ред. 

В Пловдив има сервиз за автоматични скоростни кутии, в който мисля да закарам колата с платформа следващата седмица.

Какво е мнението ви за дърпане на автомобил с проблем в скоростната кутия ?


Този пост е редактиран от _mb_: 05 септември 2018 - 13:18

  • 0

#3 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 05 септември 2018 - 15:10

Значи да разбирам,че вече сондите се поправят,а не се сменят с нови!?

Само Манол рекламира че ги прави за сега.Не се сещам сервиза му какво име има.
Тел. ‭089 9968727‬
  • 0

#4 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 05 септември 2018 - 20:32

Здравейте колеги!

Взех колата си от сервиза с оригинална диагноза(с огромна табела диагностичен център до кръговото на Скобелева майка в Пловдив) - КРАЙНО РАЗОЧАРОВАН!

НЕ СЪМ ВЯРВАЛ, ЧЕ ЩЕ СРЕЩНА ТОЛКОВА НЕПРОФЕСИОАНАЛНО ОТНОШЕНИЕ.

ТАМ РАЗБРАХ, ЧЕ ИМА НЕЩО НА СКОРОСТНАТА КУТИЯ, НО САМО ЕФТИНИТЕ КИТАЙСКИ ДИАГНОСТИКИ КАЗВАЛИ НОМЕРА НА ГРЕШКА, А ТЯХНАТА КАЗВАЛА ТОЧНО ПРОБЛЕМА, А ИМЕННО - " ИМА НЕЩО НА СКОРОСТНАТА КУТИЯ И ЛАНДАСОНДИТЕ БИЛИ ЗА СМЯНА, НАЙ-ЕФТИНО ГИ ПРАВЕЛИ ВЪВ ВАРНА " ТАЗИ БЕЗЦЕННА ИНФОРМАЦИЯ СТРУВА 40ЛВ, СЕРВИЗА Е : САЕ ДИАГНОСТИЧЕН ЦЕНТЪР гр.ПЛОВДИВ бул.ЦАРИГРАДСКО ШОСЕ 51А. 

Вечерта на същия ден взехме с братовчед ми ефтина китайска диагноза делфи(таван 100лв) и с нея установихме : 

1. Р20ВЕ - Lambda sensor heater circuit (bank1 sensor 1) : Voltage supply   ->  следователно ефтиното делфи не засича другата неработеща ланда сонда, както скъпата оригинална диагноза....

 

2. Р2069 - Fault stored in ETC Control module, actual gear ratio is implausible or transmission is sliding ( грешка записана в ЕТЦ контролен модул, действителната скорост е неестествена/неправдоподобна или трансмисията приплъзва/изменя честотата)

 

3. Р2502 - Gear is implausible or the transmission is slipping / permanent ( Скоростта е неправдоподобна/неестествена или скоростната кутия спи )

 

Моля ако някой колега е имал сходни изживявания да ми драсне един ред. 

В Пловдив има сервиз за автоматични скоростни кутии, в който мисля да закарам колата с платформа следващата седмица.

Какво е мнението ви за дърпане на автомобил с проблем в скоростната кутия ?

По въпроса за дърпането на автоматик-не!

 

Добавка, имаш грешки при превода (долу в червено съм ти ги коригирал):

 

2. Р2069 - Fault stored in ETC Control module, actual gear ratio is implausible or transmission is sliding ( грешка записана в ЕТЦ контролен модул, действителното предавателно число е /неправдоподобно или трансмисията приплъзва (принципно се използва slipping, но може да е тайпо грешка на китайците)

 

 

3. Р2502 - Gear is implausible or the transmission is slipping / permanent ( Скоростта е неправдоподобна/неестествена или скоростната кутия приплъзва / постоянно)


  • 0
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)

#5 _mb_

_mb_

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 86 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Интереси:Mercedes-Benz
    Метафизика
    Борба
    Бокс
  • Автомобил:
    w202 M111.921 kW90 \1993г.
    w210 M113.940 kW205 \2002г.

Публикувано 07 септември 2018 - 20:01

Значи да разбирам,че вече сондите се поправят,а не се сменят с нови!?

Само Манол рекламира че ги прави за сега.Не се сещам сервиза му какво име има.
Тел. ‭089 9968727‬

Здравей колега, 

ще позвъня на Манол и ще пиша какво и къде става.

 

По въпроса за дърпането на автоматик-не!

 

Добавка, имаш грешки при превода (долу в червено съм ти ги коригирал):

 

2. Р2069 - Fault stored in ETC Control module, actual gear ratio is implausible or transmission is sliding ( грешка записана в ЕТЦ контролен модул, действителното предавателно число е /неправдоподобно или трансмисията приплъзва (принципно се използва slipping, но може да е тайпо грешка на китайците)

 

 

3. Р2502 - Gear is implausible or the transmission is slipping / permanent ( Скоростта е неправдоподобна/неестествена или скоростната кутия приплъзва / постоянно)

Ходих в сервиз за автоматични скоростни кутии, там приемчик ми каза, че според него не съм за тях, но иска да види колата и тогава да се коментира. Имат платформа и ще ме вземат и върнат за диагнозата. Буксата ми е омаслена и има яко нацапан силикон от преди. Ще пиша какво са казали хората дето работят само скоростни кутии.

 

 

Защо не се дърпа автоамат ? Принципно запален автомобил на N не би трябвало да има дерт??


  • 0

#6 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 08 септември 2018 - 22:32

Здравей колега, 

........

 

 

Защо не се дърпа автоамат ? Принципно запален автомобил на N не би трябвало да има дерт??

Защото е излишен риск колега :)

Някои скоростни кутии на МБ, позволяват теглене на Неутрална, за няколко километра (25 примерно), със скорост не по-голяма от 50 км/ч., но това е излишен риск, особено ако скоростите ти са проблема на колата. Когато се движи колата, движат се и частите в скоростната кутия, но не работи помпата за маслото в скоростите, ерго, не се охлажда кутията...


  • 2
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)

#7 wertion

wertion

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 762 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дупница
  • Автомобил:
    W203 C200 Kompressor 2004 - Sold
    W209 CLK 270 CDI 2005 -Sold
    W163 ML 280 2003 - Sold
    W211 E270 CDI 2004 - Sold
    E320 CDI EVO W211 2009
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 08 септември 2018 - 23:01

Точно както е казал колегата SAMURAIJACK , автомата при теглене не се охлажда , и дори да няма проблем се ускорява процеса по бързо да се стигне до там . 


  • 2

Auto-logo-New-contur1178.jpg


#8 _mb_

_mb_

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 86 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Интереси:Mercedes-Benz
    Метафизика
    Борба
    Бокс
  • Автомобил:
    w202 M111.921 kW90 \1993г.
    w210 M113.940 kW205 \2002г.

Публикувано 11 септември 2018 - 14:00

Здравейте колеги, сагата продължава...

Бях в сервиз за автоматични скоростни кутии, където:

1. Приемчика започна работа по колата моментално - Диагностика (колата не записва грешка в скоростнатакутия), Проверка на картера за стружки, Тест за антифриз в маслото - Всичко беше ОК след теста!

2. Буксата видно беше  омаслена   яко, и момчето изпръска флакон обезмаслител по конектора и навсякъде, после смени буксата. 

3. Извади компа за да провери за омасляване там - 1, 2 ..... изпръска друг флакон обезмаслител и там.

Колата се сглоби, но закъснявах за работа и нямаше как да направя тест. Днес сутринта бях там, взех колата, карах я около 2км имаше трафик, но усетих, че върви като болна(смятам, че е заради сондата). Скоростите се смяняха както преди и на един светофар неможах да тръгна. Загасих, запалих и пак няколко десетки метра, пак загасих и пак тръгнах...100тина метра и пак скоростната изчезна, пак загасих и пак.... и пак.... до сервиза, отново диагностика но нищо. Каза, че става нещо щом маслото се загрее и не се качва по секторите. За това на студена съм я карал повече време. Каза да си я закарам така до вкъщи, нямало да и стане нищо.

Момчето ми каза , че трябва да се сваля кутията защото не може да установи защо прави така и защо не влиза в авариен режим... ремонта на скоростната 2400лв с 1год. гаранция.

Говорих по телефона с друг човек занимаващ се със скоростни кутии(или изпращащ ги във Варна за ремонт), който ми каза, че бил запушен филтъра и той скапал кутията...за основен ремонт... / човека от Софт елктроникс Варна ми каза, че няма начин компа да не записва грешка и че трябва точно СТАР диагноза за да се каже какво е / 

РАзгледайте снимките и дайте едно мнение...


Този пост е редактиран от _mb_: 11 септември 2018 - 14:11

  • 0

#9 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 11 септември 2018 - 15:35

Добре бе човек,целия форум е изписан с препоръки,че Мерцедес се диагностицира правилно само и единствено със Стар Дас!
Какви опити си правиш и защо се самоизтезаваш?
И сондата ще ти изпише,ако има проблем с нея.
Живееш в Пловдив,не в Горнонанадолнище.Сервизи бол.Има посочени и във форума,че и С.Стар има.
Има един за който има добри отзиви тук.Започва с Гр и завършва на озданов.
Вземай я оправяй тая кола!
  • 1

#10 _mb_

_mb_

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 86 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Интереси:Mercedes-Benz
    Метафизика
    Борба
    Бокс
  • Автомобил:
    w202 M111.921 kW90 \1993г.
    w210 M113.940 kW205 \2002г.

Публикувано 11 септември 2018 - 17:07

Добре бе човек,целия форум е изписан с препоръки,че Мерцедес се диагностицира правилно само и единствено със Стар Дас!
Какви опити си правиш и защо се самоизтезаваш?
И сондата ще ти изпише,ако има проблем с нея.
Живееш в Пловдив,не в Горнонанадолнище.Сервизи бол.Има посочени и във форума,че и С.Стар има.
Има един за който има добри отзиви тук.Започва с Гр и завършва на озданов.
Вземай я оправяй тая кола!

оффф

Моля те прочети от начало. Виж, че от там съм почнал и какво получих от ДИАГНОСТИЧЕН ЦЕНТЪР- нищо. Само ми кажи, че искаш и ще ти снимам сервиза да видиш какво пише отпред и каква претенция заявява. Да не мислиш, че съм от хората дето си купува кола 300 коня и после мрънка, че еди коя си втулка струва Х пари. В сервиза, който бях последно(това е 2рия в който влизам, тъй като работя 7дни по около 10 часа) е единствения в Пловдив, в който правят само скоростни кутии, колите паркирани там са с регистрация от всякъде, днес на приемчика му звъня човек от Ихтиман. Да ти кажа ли под секрет, че в Силвър/Балканстар е нещо като обикновен сервиз с голяма претенция и оригинални части. Утре сутрин отивам отново в ултра прехвален сервиз(AMG SERVICE) с препоръка и с обаждане от приятел и т.н.

 

Пиша тази тема именно заради хора, които ще имат този проблем и такива, които ще тръгнат към ДИАГНОСТИЧЕН ЦЕНТЪР и ще искат диагноза като мен, а ще получат мрънкане и стискане на ключовете докато не си дадат таксата за нищото свършено+общи приказки.

 

Ще ти дам и пример с мой приятел. - Жена му звъни и казва" колата спря ко да прая"... прибират колата  ходят в сервиз похвален от познат(както аз) так казват еднократно- чупен мехатроник, дай 2000лв и си 6точки.... дават се парите колата тръгва всички щастливи. Логично ли е според теб да направя основен ремонт, без да знам какво има като проблем и без колата ми да влиза в авариен режим, което е задължително дето се вика...


  • 0

#11 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 11 септември 2018 - 18:51

Сега.Прочел съм я темата много добре.От началото до края.:)
Какво пише на табелката също прочетох.
И за това ти казвам,че не си намираш правилния сервиз,а ако мога да те перефразирам,когато човек си купува кола 300 коня,трябва да има под ръка доказан сервиз.То не че не се осират всички рано или късно,ама...
Другия сервиз дето "прави"само ск.кутии....Как аджеба ги прави,като ги праща във Варна и не може да прочете кутията!!!???Да не говорим,че ги праща на НЕправилното място!
Казах ти по-горе кой сервиз да потърсиш в Пловдив.За консултация и за четене на колата,а пък вече ти решаваш по-нататък.



И аз да ти дам един пример.Снощи ми звъни познат,че негов познат не може да си отключи багажника на колата...(краткия вариант)
Човека изобщо не знаел че в инфраред ключа има метален ключ и че има дупка за него в багажника!
Така че за@би примерите,ами си оправяй колата!:) Предизвиквам те!:)
Ако стигнете до пращане на кутия,пиши на лично и ще ти дам тел.и координати на правилния сервиз с правилната техника.
Поздрави!
  • 1

#12 _mb_

_mb_

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 86 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Интереси:Mercedes-Benz
    Метафизика
    Борба
    Бокс
  • Автомобил:
    w202 M111.921 kW90 \1993г.
    w210 M113.940 kW205 \2002г.

Публикувано 12 септември 2018 - 10:28

Сега.Прочел съм я темата много добре.От началото до края. :)
Какво пише на табелката също прочетох.
И за това ти казвам,че не си намираш правилния сервиз,а ако мога да те перефразирам,когато човек си купува кола 300 коня,трябва да има под ръка доказан сервиз.То не че не се осират всички рано или късно,ама...
Другия сервиз дето "прави"само ск.кутии....Как аджеба ги прави,като ги праща във Варна и не може да прочете кутията!!!???Да не говорим,че ги праща на НЕправилното място!
Казах ти по-горе кой сервиз да потърсиш в Пловдив.За консултация и за четене на колата,а пък вече ти решаваш по-нататък.



И аз да ти дам един пример.Снощи ми звъни познат,че негов познат не може да си отключи багажника на колата...(краткия вариант)
Човека изобщо не знаел че в инфраред ключа има метален ключ и че има дупка за него в багажника!
Така че за@би примерите,ами си оправяй колата! :) Предизвиквам те! :)
Ако стигнете до пращане на кутия,пиши на лично и ще ти дам тел.и координати на правилния сервиз с правилната техника.
Поздрави!

 

Днес, след като си взех колата от сервиза за автомати(платих 96лв за : Диагностика, Смяна букса, Обезмасляване на компоненти и компютър, Тест на масло за антифриз, Проверка на картер за стружки, 3 дни престой в охраняван двор - Калин 0888 388681) закарах колата в AMG SERVICE/при Георги Паунов/0899269966/.

Стар диагнозата потвърди онова, което каза делфито, китайското OBD и  LAUNCH казаха.

Георги ми препоръча човек от Пловдив(Данчо до стъкларския завод), който работи самостоятелно и прави скоростни кутии за други сервизи, тъй като според него проблема е механичен и за това не може точно да се каже какво е. Според него без да се свали кутията не би могло да се определи точно какво има(според него нещо се е счупило и за това така изведнъж се сбозяса, защото ако е фр.диск и си е отишъл щяло да почне първо на определена скорост да прави проблеми, но това е не диагноза, а само разговор по тема). Вероятности от 500лв-3500лв. Тръгнах си от там, не иска да ми взима пари за отделенто време. В този сервиз нямаше кола различна от Мерцедес.

Като мое заключение в двата сервиза имат сходно становище, в първия направиха много неща за кратко време и бяха ангажирани с мен без да се държат грубо при всички мои въпроси, преследване по помещенията, правене на снимки(именно заради форума и колегите тук). Аз съм доволен от тях и бих препоръчал сервиза както и AMG SERVICE, да те не ми решиха проблема(въпреки че маслената букса и комп. са проблем!), но имах нещо насреща и отношението беше професионално. В ДИАГНОСТИЧНИЯ ЦЕНТЪР се подиграха с мен и собственото си име, защото ми взеха пари за да ми кажат това, което аз им казах като ми приемаха колата за диагноза(влизаш и на лист описваш какво има и какво да гледат) дори ме излъгаха за това, че "едната ланда сонда е изключена, а другата е изгоряла"- това не потвърди никой след това!!! Това за мен е пример за непрофесионално и некоректно отношение.

Болен съм за колата и искам да си я карам, това е. Има хора, които просто нехаят може би моята грешка, е че се впускам в детайлите и искам отсрещния да си върши работата както аз моята. Просто не съм съгласен да направя основен ремонт, защото се е счупила прословутата пружинка за 8долара или някое бутало е сбозясано.. много ясно че ако се разглоби кутията всеки диск ще е с различни стойности от заводския защото все пак имат износване, но дали са за смяна или ще са засмяна следващите 150К. 

В сервиз Грозданов на кукленско шосе съм чувал същите отзиви както за AMG SERVICE и да си призная братовчед ми(w210 E320 4matik) ми каза да отидем или на едното или другото, заради диагностиците им. Така се случи, че отидох в AMG, но не пречи да отида за разговор и при Грозданов(дали те правят или препращат на някой кутиите, дали са имали случай като моя, дали ще искат да свалят първо мозъка и да проверят как са нещата или ще исакт и те основен ремонт за по-сигурно)

 

До колкото ми се изяснява картината от всички теми по форуми из нета може да се размина с платка и мозък, но в САЩ имаше момче дето след основен ремонт получава същия проблем както преди и се оказва късо съединение в някой пин на буксата....

 

Поздрави!


  • 0

#13 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 12 септември 2018 - 10:46

Въпреки всичко,заради механичния проблем бих предложил да се диагностицира кутията в движение.
Успех!
  • 1

#14 _mb_

_mb_

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 86 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Интереси:Mercedes-Benz
    Метафизика
    Борба
    Бокс
  • Автомобил:
    w202 M111.921 kW90 \1993г.
    w210 M113.940 kW205 \2002г.

Публикувано 12 септември 2018 - 14:17

Въпреки всичко,заради механичния проблем бих предложил да се диагностицира кутията в движение.
Успех!

Как в движение ? Не изкарва ли едни и същи записи диагнозата/не запаметява ли едно и също при прочит/ ?

Умирам от яд, че не се сетих, но същевременно се успокоявам, защото така или иначе модула на автомата не записва нищо, само компа на мотора казва, че автомата заспива...


  • 0

#15 bronc

bronc

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 679 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W211 E280 CDI 4Matic - ex
    Ford Focus 1.6 EcoBoost

Публикувано 12 септември 2018 - 15:55

В движение се гледат живи данни, а не грешки. По това може да се диагностицира даден проблем, за който колата не записва грешка.


  • 0




1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни