Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Странно почукване отдред


  • Please log in to reply
19 мнения по тази тема

#16 Subsonic

Subsonic

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 4530 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ex W124 230E, 91
    ex W124 260E, 89
    ex S211 E320, 03
    C219 CLS500, 06

Публикувано 27 април 2018 - 13:26

И аз да дам един глас за шокови тампони :)


  • 0

#17 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 27 април 2018 - 13:42

Под ударни тампони, имате предвид държача на прашника ли?

При 203/204/209 има още един демпферен тампон, на бомбето, но има друга цел.


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#18 Paco GSI

Paco GSI

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 5 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    E 220 D 1998г.

Публикувано 06 май 2018 - 18:48

Колеги, явно като има тропане отпред, за което не се вижда ясна причина, лечението е нови амортисьори ! Вчера ги сменихме и колата е друга ! За сега проблема е отстранен...


  • 0

#19 Gangsta Man

Gangsta Man

    Рапeр

  • Членове на клуба
  • 3671 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:5Rich-California
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W 140 S500 L
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 06 май 2018 - 19:33

Колеги, явно като има тропане отпред, за което не се вижда ясна причина, лечението е нови амортисьори ! Вчера ги сменихме и колата е друга ! За сега проблема е отстранен...

Очакваше се.....сега и ако съзадателя на темата се появи да каже и при него какво е било няма да е лошо ама............


  • 0
Публикувано изображение

By Batev

#20 Sasho88

Sasho88

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 6 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz E 200K (W211)

Публикувано 22 август 2022 - 09:33

От такова чукане на амортисьори ми идваше да продам колата. Смених двата предни а след 500 км. смених един десен от вече от сменените амортисьори, защото там остана чукането и мислих, че са ми продали дефектен. Колко клатене я клатихме по каналите на хората тая кола и поне 7-8 пъти сваляхме пружината с амортесьора. Като се слуша със слушалки, няма съмнение, че чукането идва от амортисьор. Бях в Ивайджет, Балкан-стар при Петко и още 2-ма 3-ма знайни и незнайни майстори. Накрая Данчо от Княжево /кв. Карпузица само Мерцедес работи/ го хвана какво е. Под прашника на амортисьора има тефлонов ударен тампон който е закрепен стационарно. При свиване на пружината тя освен, че се свива и се усуква радиално. При усукването си пружината завърта няколко градуса и стеблото на амортисьора. При завъртането на стеблото там където контактува с ударния тампон се чува кратко остро изскърцване, което вътре а и не само вътре в колата се предава, като чукане. Ремонта се състоеше в намазване с грес на стеблото на амортисьора. Четири години я карах колата така без никакви шумове и чукане и я продадох. Скоро новия собственик ми каза, че нещо чука на легнали полицаи и не могат да го хванат какво е. Разказах му историята, намаза наново стеблото с грес и след три дена почерпи за информацията... Всичко това звучи доста невероятно но само аз си знам колко ядове имах и какъв беше кефа от решението на въпроса.

Благодарности за този пост!
В няколко сервиза казаха, че по колата всичко е здраво, а при преминаване на легнал полицай, само аз си знам, какво беше :)

Да се счита за ъп!


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни