Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

A140 Труден студен старт


  • Please log in to reply
3 мнения по тази тема

#1 yavor9910

yavor9910

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 1 Мнения:
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    Mercedes w168 A140 2001

Публикувано 23 май 2017 - 21:29

Здравейте! Имам проблем с А140 W168 2001 година става въпрос за първия студен старт пали от 20-я път.Знам че има доста теми и много изписано,но не намерих решение.Когато колата запали започва сама да се форсира и тресе и много мирише на бензин.След като поработи 10-15 секунди после цял ден пали от четвърт,но сутрин е приключение.Досега е правено следното: сменени свещи,горивен филтър,бензинова помпа,чистени дюзи и дросел след това адаптиране,всички датчици мерени чистени и пробвани стар диагнозата не показва грешки всички маркучи и вакуми проверени и ефект няма.Извадихме свещите нови свещи целите черни дави се.Моля помагайте вече съм безсилен.Има ли решение това чудо?


  • 0

#2 Иван Атанасов

Иван Атанасов

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 14 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Криводол
  • Автомобил:
    A160

Публикувано 20 юни 2017 - 19:50

Напоследък рядко посещавам форума, та не съм видял темата по- рано, и понеже никой не е отговорил, рекох да дам мнение. Нашата А- класа имаше подобен проблем, но все пак не палеше от повече от три пъти и при голем студ. Обаче имаше това, че свещите бяха все черни. Не намерих къде дс я тествам със Стар Диаг., но реших да проверя и почистя т. наречените пластини на дебитомера. Вида им беше доста лош и поръчах от китайците някакви. След смяната почна да пали от раз. Така,че ако не е отстранен проблема, и ако не сте гледали състоянието на тия два сензора, прегледайте и преценете да не е от тях.
  • 1

#3 speka

speka

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 36 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Горна Оряховица
  • Автомобил:
    Mescedes-Benz A-classe w168 (75Kw) 99г.

Публикувано 20 август 2018 - 15:16

А кой ти ги сменя тия пластини аз мога ли сам да си ги сменя??видях ги в Алиекспрес
  • 0

#4 ivanov_reisen

ivanov_reisen

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 4 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Велико Търново
  • Автомобил:
    мерцедес А160 98 г. бензин w168
    мерцедес 230 Е 80 г. бензин W123

Публикувано 08 юли 2019 - 08:21

Здравей колега, тук чета за един твой проблем - какво стана в крайна сметка отстрани ли го, че и при мен се случи нещо такова - трудно пали при студен двигател.


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни