Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Датчик за задна скорост светлиникак се монтира


  • Please log in to reply
2 мнения по тази тема

#1 V.KalpazanoV

V.KalpazanoV

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 2 Мнения:
  • Град:Габрово
  • Автомобил:
    M.B. 124 88г. 2.5 D Седан

Публикувано 10 април 2017 - 18:41

Здравейте колеги,

Казусът ми е следния:
Как да монтирам пустия му датчик като да ми отчита т. е. Да ми светят светлините когато включа задната предавка, а не когато съм и на 2-ра или 4-та скорост ?
Пробвах с така наречената свинска опашка, но ми светят светлините за заден ход и когато скоростния лост е назад няма значение на коя скорост ??
Ще съм много благодарен за съветите ви.
Бенц до живот !!!


  • 0

#2 Гост_falshiv10Гост_

Гост_falshiv10Гост_
  • Гости

Публикувано 24 септември 2018 - 18:00

Аз също имам подобен проблем. Поне така показват документите от годишния преглед - не ми светела светлината при включване на задна скорост. Моят шофьор, който мина прегледа ме успокои, че имало някакво копче, което скоростния лост натиска, когато се включва задна. Може ли да ми обясните как да го ремонтирам или наместя?


  • 0

#3 mironov_s

mironov_s

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 309 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Мерцедес-Бенц W124 230 Kompressor 1992

Публикувано 28 септември 2018 - 00:30

Махаш централния махагон (този при скоростния лост) и трябва да има букса с 2 кабела. По спомен кабелите са сив и червен. При откачена букса и запален автомобил (мисля че може и на контакт) пробвай да дадеш на късо тази букса. Само при даване на късо трябва да светят светлините за заден ход. Ако работи значи най-вероятно ти трябва ново ключе. По спомен лесно ме маха и не е скъпо.

Ето как трябва да изглежда...

Прикачен файл  0026zf-008-621-051-1.jpg   6,96K   7 Брой сваляния

Дано да съм бил полезен.
  • 1




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни