Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Нов генерален представител на Мерцедес в България


  • Please log in to reply
58 мнения по тази тема

#16 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 03 април 2017 - 13:27

Това не го знаех. Сега като им видях сайта вярно са станали само сервиз. Иначе помня предишните години когато BMW организираха BMW Premium Selection изложението. Имаха доста различни вносители според различните региони в страната.


  • 0

#17 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 03 април 2017 - 13:46

Е то за Мерцедеси и Ратола внасят и Евро Стар също... като съм питал в Германия кой какъв е, ми отговориха, че Daimler имат два вида представителство, като в България няма ексклузивитет и могет да бъдат колкото желаят, стига да поискат и да покрият изискванията. Със сигурност знам, че коли купени от Балкан Стар са били обслужвани гаранционно в Евро Стар и обратното - т.е. и двете компании бяха официални представители и поемаха гаранционни ремонти независимо от къде е купен автомобила. Ратола май работят само с Брабуси... но имат доста свестен сервиз и предлагат не по-малко оригинални части за Мерцедес. От там съм купувал дискове и накладки и съм правил диагностика.


  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#18 mr Big

mr Big

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 1953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 03 април 2017 - 14:29

на база информацията от илииката предлагам мб клуб бг да стане дилърство на мерцедес бенц :)


  • 0

#19 gelevp

gelevp

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 856 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124,'91 300D - Sold
    W211,'03 270CDI - Sold
    S204,'08 320CDI - Sold
    S202,'99 220CDI
    G21,'20 320xd

Публикувано 03 април 2017 - 15:09

Ratola, не знам как работят сега, но преди години карах един служебен Rexton 2.9тд с добрите и лошите му страни, няма да коментирам колата... Но сервиза беше доста зле! Влиза за гаранционно обслужване на масла, пускат ти фактура по спомен за 600+ лева, при което нещо не се усещаше добре. На една от поредните смени се разписах с перманентен маркер на филтрите, когато колата излезе "готова" викнах приемчика да погледнем заедно под капака и филтрите си бяха старите (- Ама, ние сега ги нямахме, ела след 2 дни ще ти ги сменим...). Друг случай в техния сервиз, след второто обслужване почнаха трудно да влизат скоростите, след мрънкане от моя страна известно време и дори някакви връзки ми казаха докарай колата... Чакам си аз в чакалнята, при което свалиха скоростната кутия от друга джипка, сложиха я на служебката и ми я върнаха (предполагам така и моята кутия е започнала да сменя лошо, защото симптомите се появиха след обслужване).


  • 0


#20 Наско

Наско

    Джантата

  • Потребители на форума
  • 4931 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz w202 C180
    Mercedes Benz w245 B150
    Mercedes Benz w164 AMG
    All Sold
    Now W163 M113

Публикувано 03 април 2017 - 15:59

Ratola, не знам как работят сега, но преди години карах един служебен Rexton 2.9тд с добрите и лошите му страни, няма да коментирам колата... Но сервиза беше доста зле! Влиза за гаранционно обслужване на масла, пускат ти фактура по спомен за 600+ лева, при което нещо не се усещаше добре. На една от поредните смени се разписах с перманентен маркер на филтрите, когато колата излезе "готова" викнах приемчика да погледнем заедно под капака и филтрите си бяха старите (- Ама, ние сега ги нямахме, ела след 2 дни ще ти ги сменим...). Друг случай в техния сервиз, след второто обслужване почнаха трудно да влизат скоростите, след мрънкане от моя страна известно време и дори някакви връзки ми казаха докарай колата... Чакам си аз в чакалнята, при което свалиха скоростната кутия от друга джипка, сложиха я на служебката и ми я върнаха (предполагам така и моята кутия е започнала да сменя лошо, защото симптомите се появиха след обслужване).

 

Рециклирана ск.кутия с гаранция се оказа кутия втора ръка от морга с гаранция .... какво плащаш - какво ти продават - без коментар


  • 0
Градушка бие - слънце пече , аз съм си братче курназ момче

#21 mr Big

mr Big

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 1953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 03 април 2017 - 16:24

кой ти го каза това? дай да проверим.


  • 0

#22 gelevp

gelevp

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 856 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124,'91 300D - Sold
    W211,'03 270CDI - Sold
    S204,'08 320CDI - Sold
    S202,'99 220CDI
    G21,'20 320xd

Публикувано 03 април 2017 - 16:50

Не говорим за рециклирана, а гаранционна смяна (пари не съм давал нито лични нито фирмени, за разлика от обслужванията които така и не се правеха както трябва а се плащаше като за масло за AMG...), скоростите бяха ръчни, не автоматик. 

Няма какво да проверяваме, действието се развива 2006-2009 година когато карах колата (в даден момент прекъснахме гаранцията), правеха се брутални измами на гърба на клиента, дали вътрешно в сервиза или беше фирмена политика не знам и не мога да коментирам. Тогава познавах бащата на шефката, та това ме спря от доста скандали и оправяха свинщините си когато ги хвана в крачка, да де обаче не трябва да стават така нещата когато си купиш нова кола независимо дали е за 18-30-50 или 200 хил. лева.


  • 0


#23 Bokouser

Bokouser

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 637 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    E350 CDI BlueEFF Avantgarde
    CL203 SportCoupé

Публикувано 03 април 2017 - 21:17

В повечето големи сервизи е така. Причините са много, дали заради трудния контрол на много персонал, дали заради това, че не се плаща добре или друго не знам. Дефицит на кадри има навсякъде, но темата е дълга и в друга посока.
Скоро имах близка среща и със сервиза на Мото Пфое за една служебна кола и останах жестоко разочарован.
За това като правя нещо по моята предпочитам сервиз, където виждам какво се случва.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

#24 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1717 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Публикувано 03 април 2017 - 23:03

Не помня кой се похвали, че в Балкан стар на мергела не му монтирали правилно решетката.

 

Та това е една причина независимо от банковата си сметка никога да не си купя чисто нова кола. По-скоро ще взема 3-4 годишна да си я правя при моя майстор, дето всичките супер механици на Балкан Стар ще ги сложи в малкия си джоб.

 

И в София има поне 10 такива "гаражни" майстори както обичат да ги наричат от БС или малки сервизчета, които работят в пъти по-професионално от тях.


  • 0

#25 Flameff

Flameff

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 81 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    S211, E270, 2005
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 03 април 2017 - 23:34

Основният проблем със сервизите е доверието, а по една или друга причина много хора са загубили такова към фирмените сервизи. Голяма част от хората предпочитат​ да ползват "гаражния" майстор, на когото вярват, отколкото "професионалните" услуги на "истинските сервизи" където всъщност единственото професионално нещо са цените и техниката, с коята половината персонал не може да работи адекватно.

Така че чакаме да видим новият генерален представител как ще се представи :-)
  • 0

#26 mr Big

mr Big

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 1953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 04 април 2017 - 07:51

не забравяй и обученията на техниците и опитът който имат


  • 0

#27 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1717 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Публикувано 04 април 2017 - 08:05

Точно, най-важно е доверието първо дали ще те излъжат или сложат някой ментак и по-вжното дали въобще са компетентни.


  • 0

#28 Bokouser

Bokouser

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 637 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    E350 CDI BlueEFF Avantgarde
    CL203 SportCoupé

Публикувано 04 април 2017 - 08:16

Не е толкова просто, иска ми се да ползвам преимуществата на официалния сервиз, най-малкото като техника, но практиката ми показва, че там всеки е скрит зад анонимноста на големия сервиз и така лесно се злоупотребява и се губи доверието.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 1

#29 mr Big

mr Big

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 1953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 04 април 2017 - 08:50

по принцип си прав, но не съвсем.

 

не мога да коментирам бс като цяло защото не съм ги ползвал, но имам опит с много голям оторизиран сервиз, който си спазва гаранции и качество и бих могъл да кажа че има случаи в които да ползваш официален/оторизиран сервиз излиза по евтино от колкото гаражния майстор.


  • 0

#30 Bokouser

Bokouser

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 637 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    E350 CDI BlueEFF Avantgarde
    CL203 SportCoupé

Публикувано 04 април 2017 - 09:18

Оо, далеч съм от избора евтино или скъпо. Например отдавна искам да сменя спирачната течност (колата е с SBC), в БС имат необходимата техника, но как да я закарам там, като не знам на кой ще попадна и дали изобщо ще я смени - трудно се разбира.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни