Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Проблем с SBC, Mercedes E200/W211


  • Please log in to reply
31 мнения по тази тема

#1 ETERNITY

ETERNITY

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 14 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes E200, W211

Публикувано 13 януари 2017 - 13:07

Здравей, колеги по волан!

 

За много години!

 

Прощавайте за досадата, защото виждам доста подобни (не точно същите) теми, но ми се ще да се обърна към хора, които са го играли този филм". Колата е Мерцедес Е200, 2004 г., 204 000 км, дизел, нов внос. Закарах я в сервиз при покупката през юли, 2016 и оттам казаха, че колата е в уникално състояние. Карах си я доста и началото на декември за пръв път ми изписа "Reduced brake effect, visit workshop". На другия ден подкарах колата и нямаше и помен от това съобщение. И така до 23.12., когато при потегляне изведнъж започна да пищи в червено като коледна елха - "Break defective, stop vehicle". Съответно нямаше никаква спирачка. Оправих се със спирането, макар да бях на нокти. Закарах я в сервиз и оттам ми казаха, че е изгорял датчик в SBC модула, който не може да бъде сменен (датчикът), защото модулът е "излят". Минахме през драмата с БалканСтар, които отговориха, че смяна безплатно е невъзможна, защото през 2006 г "по този модул е работено и не подлежи на безплатна подмяна поради фабричен дефект".

 

Историята е това. Въпросите ми са следните. Нов е към 2 800 лв, което с труда ще дойде почти 3 000 лв. Очевидно е голяма сумата, но пък не ми се кара кола с част втора употреба. Казаха ми, че няма гаранция при втората употреба кога ще сдаде багажа. Някой от вас кара ли с такава подменена част втора употреба и възможно ли е при висока скорост спирачките да откажат? При мен се случваше винаги скоро след потегляне. Възможно ли е датчикът (а не целият модул) да бъде подменен по някакъв начин или проблемът да е друг? Колата много ми харесва и хич не искам да я сменям, още й се радвам и върви страхотно. Имате ли някаква идея как да постъпя?

 

Предварително се извинявам, че точно такова е първото ми мнение във форума, но ще съм много благодарен, ако някой може да помогне.

 

Поздрави!


  • 0

#2 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1717 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Публикувано 13 януари 2017 - 14:44

Виж рециклиране в Бош, 1500лв излиза с труда и мисля това е най-оптималния безопасен вариант. Другото е риск.


  • 0

#3 ETERNITY

ETERNITY

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 14 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes E200, W211

Публикувано 13 януари 2017 - 15:42

Виж рециклиране в Бош, 1500лв излиза с труда и мисля това е най-оптималния безопасен вариант. Другото е риск.

 

Благодаря за съвета. Сега ще им пиша един мейл и да видим какво ще отговорят. И мен не ми се слага втора ръка, че е опасно. Все ми се щеше някой да каже "Ооо, има как да се отвори SBC-то и да се ремонтира", но явно няма да имам този късмет.


  • 0

#4 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1717 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Публикувано 13 януари 2017 - 15:51

Звънни по телефона на Елит Кар, мисля че те я организираха тази схема. Един познат точно от там си го направи.


  • 0

#5 ETERNITY

ETERNITY

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 14 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes E200, W211

Публикувано 13 януари 2017 - 15:59

Ще ги чуя малко по-късно. Не ми се рискува точно със спирачки. Дано тези рециклираните имат някаква гаранция. Благодаря ти много!


  • 0

#6 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1717 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Публикувано 13 януари 2017 - 16:02

Имаше една година.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
  • 0

#7 ETERNITY

ETERNITY

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 14 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes E200, W211

Публикувано 13 януари 2017 - 16:07

Това е добре. Поне да имам година спокойствие след като там тази сума, която не е малка. Ще пиша какво са казали от Бош.


  • 0

#8 ETERNITY

ETERNITY

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 14 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes E200, W211

Публикувано 18 януари 2017 - 10:00

Звънни по телефона на Елит Кар, мисля че те я организираха тази схема. Един познат точно от там си го направи.

 

Привет,

 

Ако е било от там явно доста пари е платил, цитирам отговора на ЕлитКар:

 

"Здравейте ние предлагаме само продажба на нови части не предлагаме
сервиз или втора употреба . Mодула за SBC струва нов 4048.60 лв с
ддс."


  • 0

#9 gelevp

gelevp

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 856 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124,'91 300D - Sold
    W211,'03 270CDI - Sold
    S204,'08 320CDI - Sold
    S202,'99 220CDI
    G21,'20 320xd

Публикувано 18 януари 2017 - 11:28

Здрасти колега, поствал съм го и преди това, има и много други фирми в немско които го предлагат... това е просто примерен линк и първи резултат в търсачката. Все пак е хубаво да се сравни за твоето шаси дали отговаря този номер на частта.

 

https://www.autoteil...-0-986-483-002/

 

Тук точно има кауцион за старата част 124 евро, ако я върнеш ти връщат парите.


  • 0


#10 ETERNITY

ETERNITY

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 14 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes E200, W211

Публикувано 18 януари 2017 - 12:59

Здрасти колега, поствал съм го и преди това, има и много други фирми в немско които го предлагат... това е просто примерен линк и първи резултат в търсачката. Все пак е хубаво да се сравни за твоето шаси дали отговаря този номер на частта.

 

https://www.autoteil...-0-986-483-002/

 

Тук точно има кауцион за старата част 124 евро, ако я върнеш ти връщат парите.

 

Аз съм отчаян и веднага се хващам като удавник за всяка възможност. Влязох в този сайт и видях, че имат live chat. Питах ги, предложиха ми част за 758 евро. Ако върна моята, получавам обратно 125 евро. Важна информация. Частта е рециклирана, но от самия производител - Бош. С труда на сервиза ще ми излезе към 1 400 лв. Май това е най-доброто решение до момента. Много ти благодаря. Ще пиша какво съм предприел в крайна сметка.


  • 0

#11 gelevp

gelevp

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 856 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124,'91 300D - Sold
    W211,'03 270CDI - Sold
    S204,'08 320CDI - Sold
    S202,'99 220CDI
    G21,'20 320xd

Публикувано 18 януари 2017 - 13:17

Аз съм отчаян и веднага се хващам като удавник за всяка възможност. Влязох в този сайт и видях, че имат live chat. Питах ги, предложиха ми част за 758 евро. Ако върна моята, получавам обратно 125 евро. Важна информация. Частта е рециклирана, но от самия производител - Бош. С труда на сервиза ще ми излезе към 1 400 лв. Май това е най-доброто решение до момента. Много ти благодаря. Ще пиша какво съм предприел в крайна сметка.

 

Няма проблеми, нали сме тук да си помагаме. Бях ги гледал и аз докато още имах 211ка, има я тази оферта по няколко немски сайта но цената варира около 690-800 евро. Истината е че много често дори да си го поръчаш от магазина пак може да дойде рециклирано в завода на производителя, така поне си знаеш и не си излъган. 1400лв. на фона на 4-5к мисля че е добре.

 

Живота на модула е грубо 10 години (без да броим първите с които колите са излезли от завода и са имали доста по-кратък живот).


  • 0


#12 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1717 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Публикувано 18 януари 2017 - 13:20

Аз съм отчаян и веднага се хващам като удавник за всяка възможност. Влязох в този сайт и видях, че имат live chat. Питах ги, предложиха ми част за 758 евро. Ако върна моята, получавам обратно 125 евро. Важна информация. Частта е рециклирана, но от самия производител - Бош. С труда на сервиза ще ми излезе към 1 400 лв. Май това е най-доброто решение до момента. Много ти благодаря. Ще пиша какво съм предприел в крайна сметка.

Май това наистина ти е най-добрата възможност. Иначе ще намериш някой гаражен ентусиаст да ти го оправи за по-малко с риск да се утрепиш някъде...


  • 0

#13 ETERNITY

ETERNITY

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 14 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes E200, W211

Публикувано 18 януари 2017 - 13:29

Няма проблеми, нали сме тук да си помагаме. Бях ги гледал и аз докато още имах 211ка, има я тази оферта по няколко немски сайта но цената варира около 690-800 евро. Истината е че много често дори да си го поръчаш от магазина пак може да дойде рециклирано в завода на производителя, така поне си знаеш и не си излъган. 1400лв. на фона на 4-5к мисля че е добре.

 

Живота на модула е грубо 10 години (без да броим първите с които колите са излезли от завода и са имали доста по-кратък живот).

 

Да, аз предпочитам цената да е изгодна, но както каза и vonko, по-добре да има сигурност преди всичко. Колеги, обаче допуснах лека грешка, цената 758 евро е с приспаднати 125 за стария модул. Така че цената си е 758. С ремонта ще е към 1 600 лв.


Последно уточнение! Цена за доставка - 20 евро. Гаранция - 2 години.


  • 0

#14 gelevp

gelevp

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 856 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124,'91 300D - Sold
    W211,'03 270CDI - Sold
    S204,'08 320CDI - Sold
    S202,'99 220CDI
    G21,'20 320xd

Публикувано 18 януари 2017 - 13:34

Да, аз предпочитам цената да е изгодна, но както каза и vonko, по-добре да има сигурност преди всичко. Колеги, обаче допуснах лека грешка, цената 758 евро е с приспаднати 125 за стария модул. Така че цената си е 758. С ремонта ще е към 1 600 лв.


Последно уточнение! Цена за доставка - 20 евро. Гаранция - 2 години.

 

Уговори да е направо с техен транспорт замяната на частта, вероятно имат договорени далеч по-ниски цени от това което ще ти кажат на теб DHL когато тръгнеш да им връщаш старата част, може и 80лв. да ти обяви куриера затова ги попитай какво могат да ти предложат. За да не даваш излишни пари, за гаранцията... според мен е повече от добре!  Съмнявам се да получиш повече от 2-3 години ако закупиш SBC-то от магазин или БС.


  • 0


#15 ETERNITY

ETERNITY

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 14 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes E200, W211

Публикувано 18 януари 2017 - 15:54

Уговори да е направо с техен транспорт замяната на частта, вероятно имат договорени далеч по-ниски цени от това което ще ти кажат на теб DHL когато тръгнеш да им връщаш старата част, може и 80лв. да ти обяви куриера затова ги попитай какво могат да ти предложат. За да не даваш излишни пари, за гаранцията... според мен е повече от добре!  Съмнявам се да получиш повече от 2-3 години ако закупиш SBC-то от магазин или БС.

Да, прав си, не се бях замислял. Ще ги питам и ако сервизът каже, че е ок да осигури само труда, ще я сменям. И аз мисля, че 2 години гаранция е страхотно предложение. Не знам каква е при БС, но да, каквито са изедници, не бих се учудил и да е пак толкова. Много благодаря за помощта!


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни