Към съдържанието

  •  

Снимка
* * * * * 1 гласа

DIY: Осветление на вътрешните дръжки на вратите тип S-класОсветление на вътрешните дръжки на вратите тип S-клас


  • Please log in to reply
10 мнения по тази тема

#1 robber

robber

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 404 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Златоград
  • Автомобил:
    Mercedes Benz E270 CDI (W211)

Публикувано 31 декември 2016 - 13:47

Здравейте колеги и весело посрещане на новата 2017г.!

 

Днес ще ви покажа как си направих осветление на вътрешните дръжки на вратите на моята Е-класа W210  като това на S-клас.

 

Като за начало ви трябва да си подготвите необходимите материали. В случая 4 бр. диода и 4 бр. резистора, които се запояват на плюса на диода. За мое улеснение аз си запоих и кабели към диода за да мога по лесно да ги свържа в последствие.

Ето как се получи при менПрикачен файл  IMG_0380.jpeg   58,32K   22 Брой сваляния

 

Диода, който съм използвал е жълт, 5мм. като главата му е около 3мм., което в случая е идеално, защото след монтажа почти не се подава над повърхността на пластмасата.

 

След това демонтирах корите на вратите и се заех с монтажа на диодите. Диодите монтирах в задния край в близост до самата дръжка, като по този начин не се виждат, а светлината е идеална. Просто ги залепих с лепило.

 

Прикачен файл  IMG_0384.jpeg   214,4K   17 Брой свалянияПрикачен файл  IMG_0385.jpeg   155,08K   16 Брой сваляния

 

След това пуснах кабелите за самите диоди. 12v. взех от конзолата за управлението на прозорците. Това го направих за да светят само когато фаровете са пуснати. Кабела е син+бял. Можех да взема и от бутоните на задните врати, но понеже преди няколко дни се наложи да сменя бутончето за родителски контрол на задните стъкла защото беше дефектирало и задните прозорци не работеха, прецених, че от там е най-сигурно.

Прикачен файл  IMG_0386.jpeg   130,48K   15 Брой сваляния

 

Окабеляването до вратите е личен избор, а моя начин е този:

 

Прикачен файл  IMG_0387.jpeg   111,49K   16 Брой свалянияПрикачен файл  IMG_0388.jpeg   97,74K   17 Брой сваляния

 

На самите кори на вратите също се пробиват дупки, като съвета ми е да ги направите по-големи за да ви е по-лесно при монтажа. Дупките ги направих почти перпендикулярно на тези на самите капачки.

Прикачен файл  IMG_0382.jpeg   157,47K   17 Брой свалянияПрикачен файл  IMG_0383.jpeg   117,43K   15 Брой сваляния

 

След като сте проверили, свързали и изолирали всичко връщате корите по обратния ред и ето резултата.

 

Прикачен файл  IMG_0389.jpeg   152,55K   23 Брой свалянияПрикачен файл  IMG_0390.jpeg   75,3K   16 Брой свалянияПрикачен файл  IMG_0392.jpeg   90,51K   21 Брой свалянияПрикачен файл  IMG_0393.jpeg   106,56K   18 Брой свалянияПрикачен файл  IMG_0394.jpeg   89,83K   24 Брой сваляния

 

Снимките са правени в гараж при дневна светлина. Нощем ще изглежда по-добре.

 

Още веднъж весело посрещане на 2017г. Здраве и късмет на всички.


  • 5

#2 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 31 декември 2016 - 16:09

Много добра тема и чудесно изпълнение.

Имам само една забележка, много натрапчиво силно светят, ако успееш да ги намалиш ще има по-добър ефект.


  • 1

logo-600-1002.png


#3 dimitrovivdi

dimitrovivdi

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 231 Мнения:
  • Пол:не е посочено
  • Град:Морето
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 31 декември 2016 - 16:13

Браво ! много полезно за хората които имат време желание и им се отдава :) 


  • 0
OMFG

#4 robber

robber

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 404 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Златоград
  • Автомобил:
    Mercedes Benz E270 CDI (W211)

Публикувано 31 декември 2016 - 16:21

Когато седиш на седалката в нормално положение на тялото не се вижда точно по този начин. Ако започне да ме дразни ще търся варианти.


  • 0

#5 DEOdriver

DEOdriver

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 983 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Смолян
  • Автомобил:
    VW Passat B7 4motion
    Mercedes Sprinter 311CDi 07г.
    Mercedes 308 Diesel 90г.
    Mercedes 1317 TurboDiesel 90г.

Публикувано 31 декември 2016 - 17:18

Всичко е много добре станало,но както каза колегата малко силно светят.Другото,което не се връзва е цвета на километража с тези диоди.Ако си беше оставил оригиналните крушки на него,всичко щеше да е еднакво.Не се опитвам да ти намирам косури,просто изказвам мнение.


  • 0

#6 robber

robber

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 404 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Златоград
  • Автомобил:
    Mercedes Benz E270 CDI (W211)

Публикувано 31 декември 2016 - 17:26

Не го приемам като критика, защото всеки сам си решава. Умишлено ги сложих жълти поради следните причини:

1. ако ги сложа бели трябва да направя всичко бяло за да изглежда добре, но няма как да го направя, защото осветлението на бутоните е почти невъзможно да се смени. Поради тази причина на задните врати щях да има, бяла светлина на дръжките и до тях жълто осветени бутони.

 

2. Таблото ми е с бели светлини и защото съм с хром рингове и жълтите светлини не изглеждаха добре с тях.

 

Нищо не пречи да пробвам и с бели, защото в момента с прекараната инсталация трябва само да сваля капачките до дръжките и да сменя диода.


Този пост е редактиран от robber: 31 декември 2016 - 17:28

  • 1

#7 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 31 декември 2016 - 18:15

Може да направиш подсветката като на бутоните, стига да намелиш от някъде такива счупени и да им вземеш диода/крушката (нямам вече спомени с какво бяха). По този начин светлината  ще е еднаква в купето.

 

Даже ако се разровиш в алито, може да продават само диодите/крушките на бутоните.


Този пост е редактиран от grosmaster: 31 декември 2016 - 18:16

  • 1

logo-600-1002.png


#8 sv_trener

sv_trener

    Стъпващ тежко

  • Потребители на форума
  • 477 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Плевен
  • Автомобил:
    C 220 D 1994г. ГНП Bosch

Публикувано 31 декември 2016 - 22:21

Супер се е получило, колега!

И аз си направих заигравка с осветлението. Диодите в дръжките на вратите са свързани за осветлението на таблото и така се регулира силата на светене. Тези на вратите са свързани към плафона и съответно бутоните на вратите. Всичко е на букси, за да може да се сваля кората безпроблемно.

Диодите нарочно са червени, защото съм сменил цялата подсветка на копчетата в червено. Не дразни и свети доста добре. 

Ето го и моя резултат. Снимките са правени миналата година.

Прикачени файлове


Този пост е редактиран от sv_trener: 31 декември 2016 - 22:23

  • 1

Шофьорски стаж от 23.07.1987г.Категория B, C, D, E, Т-тб ,Т-кт

 

Шофирай разумно - стигни жив! Пази останалите на пътя!

 

Понякога ми идват такива идеи, че бръмбарите в главата ми стават на крака и ръкопляскат...

 


#9 DEOdriver

DEOdriver

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 983 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Смолян
  • Автомобил:
    VW Passat B7 4motion
    Mercedes Sprinter 311CDi 07г.
    Mercedes 308 Diesel 90г.
    Mercedes 1317 TurboDiesel 90г.

Публикувано 01 януари 2017 - 11:49

Някой май е с фейслифтови кори на вратите,а Тренер :tongue


  • 0

#10 sv_trener

sv_trener

    Стъпващ тежко

  • Потребители на форума
  • 477 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Плевен
  • Автомобил:
    C 220 D 1994г. ГНП Bosch

Публикувано 01 януари 2017 - 13:05

Отдавна съм с тези кори. Някои казват, че не може да се сложат фейслифтови на кола от преди фейслифта, но това не е така. Всичко си пасва идеално.

Малко има заигравка, но става идеално.

Целия салон го имам, но все не остава време да го сложа. Направил съм и осветление за краката на пътниците отзад, което е монтирано в предните седалки. Само да намеря свободно време за моята кола, че нещо е кът.

Един приятел е прав, че съм прекарал в тази кола повече кабели, отколкото има в АЕЦ "Козлодуй".


Този пост е редактиран от sv_trener: 01 януари 2017 - 13:08

  • 0

Шофьорски стаж от 23.07.1987г.Категория B, C, D, E, Т-тб ,Т-кт

 

Шофирай разумно - стигни жив! Пази останалите на пътя!

 

Понякога ми идват такива идеи, че бръмбарите в главата ми стават на крака и ръкопляскат...

 


#11 robber

robber

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 404 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Златоград
  • Автомобил:
    Mercedes Benz E270 CDI (W211)

Публикувано 01 януари 2017 - 17:28

Малко движение по темата.

 

С това свързване което съм направил и вземането на 12v от кабела за бутоните, сега когато намаля осветлението на километража, се намаля и силата на светлината и на самите диоди в дръжките. По този начин мога да си ги усилвам и намалявам когато си поискам. Сега съм ги настроил на някакво средно положение.


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни