Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Губене на мощност Vito 120 2006


  • Please log in to reply
19 мнения по тази тема

#16 taker

taker

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 12 Мнения:
  • Град:Den Haag
  • Автомобил:
    Vito 120 2006

Публикувано 08 юли 2017 - 22:13

Да драсна тук относно това къде се казва неоткриваемия проблем за това вито,от вече не знам колко месеца няма откриване на този проблем, то не бе смяна на турбина после скорстната целия автомат кожуха само къде не смених.Проблемите същите трепери на място когато подам газ се губи леко вибрацията и се получава отново мевду 40-60 км както и от толкова време никой неможе да каже даде съвет отностно състоянието.Знам в бг не се карат но от толкова минаване по гаражите не ми се кара верече отделно че стана непродаваема култович момент се крие някъде между 3-4 предавка на автомата, старта е звяр кърти от всякъде,но ако се кара нормално без да се настъпва пример:3-та на 50 настъпвам я и нещо забива чува се ръмжащ звук и няма тягата,на 5-та върви да кажем 110 до 130 ме кърти но и на високи има прекъсване та последната диагноза бе комареала и кардана... ако някой нещо да има да каже или да се е сблъсквал мерсаж предварително!!!


  • 0

#17 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 09 юли 2017 - 08:12

На място кардана не се върти.След като забива значи записва грешка.Трябва да се прочете и конкретизира.Комънрейла е много общо.
  • 0

#18 taker

taker

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 12 Мнения:
  • Град:Den Haag
  • Автомобил:
    Vito 120 2006

Публикувано 12 юли 2017 - 21:12

Мъжки имам зор че ми писна,кое как се върти къде и как знаем.Грешки дава само защото имам скъсана свещ на 5-ти цилиндър и от там неможе да прочете правилни ,както и да е проблема е или недостиг на въздух или един от наяите монтиори ми каза че може да е проблем с нареждачите на скорости понеже карахме на типтроника и там имаше същото заглъхване на 3-4-та и сега се чудим от недостиг на въздух или на гориво при наличието на много гаден задушаващ трептящ звук.Ако някой наистина е запознат  ще си платя за инфото  не е проблем. Мерси


  • 0

#19 taker

taker

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 12 Мнения:
  • Град:Den Haag
  • Автомобил:
    Vito 120 2006

Публикувано 24 януари 2018 - 00:27

Добра вечер гледам си темата и от тогава сменям си масла и каквото там  а колата си не върви..нали говорим за това което трябва да е разбрах че на мерца е мойта кола само да не попадаш на случайни хора като се има предвид че и дилъра е зле поне в моя случай не желая да обиждам.Колата си върви не ме е оставила въпреки проблема който излезе явен от кутията смених и турбинка и как се казва хидроусилвател и там тъпотии ама се тая нестава пак е от котията просто не превлючва когато и както трябва и да се обоснова на ниски обороти да кажем от движение намлчям около 1000-1200 оборота заглъхва чува се ръмжене и теперене доста явно често го прави особено при градски условия като често сменя оборитите в завои и прочие а на магистрала движи се да кажем добре но след 4-5 предавка.Не знам не разбирам но явно и тези които трябва да разбират не знаят и ужас :).Не го споделям да си мислите че колата е скапана .. не уникална е  и за бенца v6 е супер масло не мърда мотора е чук само къде преди мен някой някак си е счупил кутията някъде при това че на мерца кутиите са едни от най-добрите и некъдерноста на предишния ме кара да страдам за елементарни грешки...Благодаря ви малко се знае за вито големия мотор е закеф ако искате по-по нисък разход и кола е 115 цди малко харчи обслужването е супер не се  чупи както и 113 всичко надолу е буклук не върви и е ужас.Ако някой би ми казал за моя проблем че не превключва има вибрации и най вече на малки обороти и висока предавка над 3-та  нека се обади ще си платя за консултацията.Благодаря ви леко каране :)


  • 0

#20 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 24 януари 2018 - 10:06

От това което чета си мисля,че проблема е в мотора,а не в кутията.
Това,ако е вярно че си сменил по нея всичко без кожуха.Турбина,мозък.електроника,соленоид,проверени пакети.Принципно кутията се сваля и се оглежда всичко и се сменя каквото трябва,а не едно по едно да се пробва.
По-скоро си търси майстор който наистина разбира и има апаратура за да тества колата в движение.Не се ли прибираш към Бг.с нея?Тук доста хора могат да помогнат си мисля.
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни