Към съдържанието

  •  

Снимка
* * * * * 1 гласа

Моята красавица - W246 - B200CDI


  • Please log in to reply
55 мнения по тази тема

#16 mitadoc

mitadoc

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 45 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Brighton, East Sussex, UK
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz GLC300d AMG line Premium Plus

Публикувано 26 март 2017 - 20:32

Малко допълнение след близо 11 000 км , навъртяни досега. Колата се кара приблизително 45-50 % в града и 50-55% извън града. Обикновено е натоварена с 2-3 -ма човека, достатъчно багаж и детска количка. 

 

Плюсове: 

- удобни размери - колата е дълга 4,40 м и е доста маневрена, гумите се накланят навън при завой ( типично за марката) и се паркира лесно и удобно

- големи стъкла, много осветена,дори и без опционалния стъклен таван

- огромни огледала за обратно виждане, сложени са тези о предишните Ц/Е класа и са с голямо зрително покритие

- висок таван и много мсто в купето- аз съм висок 186 см , имам около 10 см над главата разстояние до тавана, седалката ми е в сравнително ниска позиция,но не и най-долната

- удобни преди седалки, стават за дълги пътувания, независимо,че нямат лумбална подпора, са доста добри, задържат по завоите добре тялото

- достаъчно място за краката на втория ред, дори и при сравнително изпъната назад шофьорска седалка

- лесен за въртене ( мек ) волан, който се втърдява при по-висока скорост

- сравнително твърдо ( за мен това е плюс ) возене ,което не е присъщо за по-големите модели, добро пътно поведение при бързи завои,леко потропване при уцепване на дупка ( мдам, тук също има дупки ) 

- много добро базово серийно оборудване - колата е в най-ниското ниво SE ,което се предлага тук , а именно - кожена тапицерия ( изкуствена кожа,но става), кожен мултифункционален волан, 7 въздушни възглавници, камера за задно виждане , Garmin навигация, DAB радио,  електронна спирачка ( ръчна, държаща колата при потегляне на наклон също), халки за закрепяне на багаж в багажника, 16 инча лети джанти, система за следене на концентрацията на водача ( умора), система за следене ( радар) на предната кола с автоматична спирачка при рязко спиране на тези пред теб ( дано не ми се налага да я използвам,но често ме предупреждава в градски условия и писука предупредително,което е в помощ ако си се заблял някъде), климатроник ( еднозонов), 6 инчов ( мисля,че беше толкова) екран ,който отговаря за радио, навигация, климатик и всичко останало, 2x USB порта в жабката, сгъваеми масички за задните пътници,които са на гърба на предните седалки, LED дневни светлини, 6-степенна ръчна скоростна кутия, тъмен таван ( един от 50-те нюанса сиво,но е много практично,защото по-трудно се цапа), гуми 205/55-16, всички обичайни системи за сигурност като ABS/EBD/ESP и т.н., система за следене на налягането на гумите , система за самодиагностика и известяване при изгорели крушки, ниско ниво течности и всякакви подобни щуротии към бордовия компютър, двоен под на багажника, разделно падане на седалките 40/60 със отвор за ски, автоматични светлини,bluetooth

- учудващо голям багажник - 500 литра, с метална вложка на задната броня , за да предпазва боята при одиране, лесно събира детска количка Stokke v4 с 2 коша, 2 чанти към нея и още място остава

- добри материали по видимите части на таблото, вратите дори са с шита кожа,което е приятен елемент

- добре напасната ръчна скоростна кутия

- силни фарове

- като паднат седалките образуват равна повърхност

- цена като употребяван ( 1 година, под 10 000 мили) еднаква или близка  с Голф и компания( Леон, Октавия , Версо, Ц-Макс, Голф Плюс- при положение, че вземете кола със същите екстри и доста по-евтина от аналогичната 2-ра серия на БМВ,което за мен остава загадка )

- разкошен двигател 2.1 литра със 134 коня,няма ги новите глупости с добавяне на течности, изключително икономичен - среден разход досега 5.1, със средна скорост 44 км/ч и 260 моточаса ( за 11 000 км ,както споменах в началото)

 

Някои минуси:

- конкурентите от този клас имат по-добра разделителна способност на екрана

- една идея бавна навигация с трудно боравене с въртящия се бутон

- гласовото командване е само за навигацията, не става за други функции в колата

- няма пълноразмерна резервна гума,дори патерица, има компресор с пяна,но пък вечеми се наложи да го използвам веднъж,няма нищо общо с евтините анемични компресорчета,които се продават,този пълни бодро и бързо,нищо,че изглежда нелепо малък

- няма преди фарове за мъгла,но гледам,че това е някаква дизайнерска приумица - няма ги в Ц/Е класите също, поне тук във Великобритания

- леко хлъзгав волан

- малко шумен двигател

- леко трудно откриване на местата за закрепяне на изофикс седалката на детето( не са изкарани отвън с пластмасови рамки и капачета, а трябва да ги търсиш в процепа между двете части на седалката)

- понякога има проскърцвания от таблото ( май оттам идват),но то качеството не беше ,както преди , а и тази кола е сглобявана в Южна Африка, а не в Германия, както ми се искаше

 

Като цяло,опитах се да бъда максимално обективен,надявам се да не съм ви отегчил. Отново бих я купил, прекрасна кола :)


  • 4

#17 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 26 март 2017 - 22:04

Мдаа и гласовото управление на навигацията е "почти" на Български...

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#18 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 26 март 2017 - 22:19

Наистина са отлични А и Б-класата. Аз съм страшен фен на бензиновите турбо А и CLA модели. Драмата ми е единствено с возията им. Но... абе перфектни са.


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#19 mitadoc

mitadoc

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 45 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Brighton, East Sussex, UK
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz GLC300d AMG line Premium Plus

Публикувано 30 март 2017 - 10:44

Мдаа и гласовото управление на навигацията е "почти" на Български...

Sent from my SM-N910C using Tapatalk


Нещо ми убягна шегата май...
  • 0

#20 Antoni_

Antoni_

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 212 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Plovdiv
  • Автомобил:
    C180 S204 Kompressor BlueEFFICIENCY Avantgarde 2010 - ex
    C250 S204 Facelift BlueEFFICIENCY Avantgarde 2012

Публикувано 26 май 2018 - 12:51

Каишката я прави един колега от часовникарския форум. Може и на теб да спретне нещо :)

Привет,

 

кой е часовникарският форум и конкретен колега? :)


  • 0

"Ръката Му отдава всекиму - дължимото"


#21 mitadoc

mitadoc

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 45 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Brighton, East Sussex, UK
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz GLC300d AMG line Premium Plus

Публикувано 18 април 2020 - 21:55

Да изровим темата от праха. Колата продължава да се кара постоянно, вече е на 120 000 км ( общо съм навъртял 105 000 ).

Продължавам да я харесвам, липсва ми само автоматика.Среден разход 5 /100 за всичките км.

Започват да се прокрадват някакви поскърцвания в купето от таблото и вратите, около говорителите. Кожата е здрава,няма дори драскотини,а не е като да не нося дънки.

Багажникът е постоянно пълен с детски играчки, чадъри, сгъваеми столчета, детска количка. Направихме 3 пътувания Великобритания-Англия, както и няколко Великобритания-Холандия, Великобритания-Белгия, Велиобритания - Монако, Великобритания - Франция.

 

Малко снимков материал:

 

20170802-195955.jpg

Тук сме под връх Монблан в Алпите.

 

 

20180227-074050.jpg
Тежка зима във Великобритания , карам с летни гуми. Други няма.
 
 
20180309-204406-2.jpg
Кифленска снимка в мола.
 
 
20180507-231537.jpg
След едно от поредните връщания, прекосяваме Ламанша,това е касапницата от насекоми, речултат от 4 дни шофиране и изминати 2900 км.
 
 
20180724-175056.jpg
Пак под Ламанша, дребният умира от скука.
 
 
20180901-115623.jpg
Одрана на паркинг от 80-год. джентълмен. Мерцедес сервизът си оставиха ръцете и все още си личи ремонтът. Или поне аз го виждам.
 
 
 
20181122-082241.jpg
Да не кажете,че си измислям разход.
 
 
Оставила ме е само веднъж на пътя и ме качи платформа. Абсолютно тъпа ситуация - валеше проливен дъжд и се развали моторчето на чистачките и спряха да се движат. Понеже нямаше как да продължа, беше 23ч и ние бяхме на магистралата, трябваше колата да я репатрират и да ми дадат друга за 10-ина дни,докато я оправят. 
 
Всичко друго е наред, обожавам я.

  • 3

#22 az_be

az_be

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 390 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    Honda Legend 3.7 VTEC

Публикувано 18 април 2020 - 23:23

Колега, двигателя 1.8 ли е?

п.п Да ти служи все така вярно!

Този пост е редактиран от az_be: 18 април 2020 - 23:24

  • 0

#23 mitadoc

mitadoc

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 45 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Brighton, East Sussex, UK
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz GLC300d AMG line Premium Plus

Публикувано 19 април 2020 - 00:04

Колега, двигателя 1.8 ли е?

п.п Да ти служи все така вярно!

Благодаря.

2143 cm3


  • 0

#24 i_kolarov

i_kolarov

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 3 Мнения:
  • Град:Ямбол

Публикувано 19 октомври 2020 - 22:00

Сладурана. Безаварийно каране!

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
  • 0

#25 Alien Smile

Alien Smile

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 7 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна - Севлиево
  • Автомобил:
    Mercedes B class W246 facelift

Публикувано 24 ноември 2020 - 12:39

Привет и от мен. 

Имам я същата само с 1.5 д . 7G-DCT.

Потвърждавам впечатленията ви,много добро автомобилче.

За въпроси съм насреща.

Спорен ден!


  • 1

#26 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 24 ноември 2020 - 17:23

Привет и от мен. 
Имам я същата само с 1.5 д . 7G-DCT.[/size]
Потвърждавам впечатленията ви,много добро автомобилче.
За въпроси съм насреща.
Спорен ден!

Мотора на Рено ли е?Как се държи на В-клас като динамика и вибрация?
  • 0

#27 Alien Smile

Alien Smile

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 7 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна - Севлиево
  • Автомобил:
    Mercedes B class W246 facelift

Публикувано 25 ноември 2020 - 10:35

Да на Рено е.Отначало бях скептично настроен,но след 1 г. и 8000км. съм без забележки. Да струва ми се ,че има много леки вибрации но не са дразнещи,в норма за дизел според мое усещане. Има прилична тяга за 1400кг.кола до към 170км. си набира нормално и оттам до 200км.е по тегаво но ги стига.Повече няма въздух :) (да не четат полицаи) :) :) :)

За семеен градски автомобил е екстра,а като видиш разхода ....става страхотен :)


  • 0

#28 Antoni_

Antoni_

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 212 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Plovdiv
  • Автомобил:
    C180 S204 Kompressor BlueEFFICIENCY Avantgarde 2010 - ex
    C250 S204 Facelift BlueEFFICIENCY Avantgarde 2012

Публикувано 25 ноември 2020 - 18:48

Досадно досаден въпрос - поддръжката или ремонтите как изглеждат? (ако ги е имало). Визирам накладки, дискове, ремонти по двигател и тнт. Имат ли някакви по-специфични болежки? Принципно повече се вглеждам в бензиновите двигатели.

Цялостното усещане при управление на колата и по време на път, надградено ли е сравнено с предишния модел, който стартира от 2006г.?

 

В момента във фамилията се кара такава (по-старата) и се чудя дали си струва един ъпгрейд в обозримо бъдеще.


Този пост е редактиран от Antoni_: 25 ноември 2020 - 18:49

  • 0

"Ръката Му отдава всекиму - дължимото"


#29 mitadoc

mitadoc

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 45 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Brighton, East Sussex, UK
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz GLC300d AMG line Premium Plus

Публикувано 25 ноември 2020 - 21:42

Не мога да ти помогна,за съжаление,със сравнение с предишната генерация,защото това е първият ми Мерцедес и преди това съм карал няколко пъти стара Ц-Класа и А-Класа на един приятел,но това беше за няколко км и реално не бяха в някакво добро състояние,та да преценя. Колата е сравнително висока ,очаквай да се накланя по завоите,когато си със стандартното окачване. При АМГ е доста твърдо.

За щастие ,досега не съм правил ремонтни на двигател, но колата е на 5г и само 130 000 км(83 700 мили) и не би трябвало още да има проблеми. А и е с удължена гаранция,така че и да стане нещо,вероятно няма да платя за него и няма да знам реалната цена.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
  • 0

#30 Antoni_

Antoni_

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 212 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Plovdiv
  • Автомобил:
    C180 S204 Kompressor BlueEFFICIENCY Avantgarde 2010 - ex
    C250 S204 Facelift BlueEFFICIENCY Avantgarde 2012

Публикувано 26 ноември 2020 - 10:49

Радвам се да прочета това, щом го има удоволствието в комбинация с дребни обслужвания нещата са повече от добре. Безаварийно от мен! :)


  • 0

"Ръката Му отдава всекиму - дължимото"





0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни