Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

SLK 350, R171, door child lock & disabling airbag


  • Please log in to reply
8 мнения по тази тема

#1 Marten

Marten

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 9 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    MB SLK 350 R171 AMG Style, 3.5i, 7G Tronic
    MB A180 CDI W169 Automatic

Публикувано 07 септември 2016 - 09:49

Здравейте колеги,

 

Налага се да возя малката в SLK-то в детско столче, разбира се. Потърсих доста в нета за изкючване на airbag-а и child lock на пасажерската врата. Това, което открих е, че колата трябва да е оборудвана с екстра "child seat recognition" и когато засече детско столче или тегло, което не може да е на възрастен човек - трябва автоматично да спре пасажерската въздужна възглавница. 

 

Моля, ако някой има повече информация, да потвърди това твърдение или да го опровергае, че ми е леко притеснено.

 

Също така ме интересува как, и въобще дали е възможно, да включа child lock за пасажерската врата. Четох, че след определена скорост не би трябвало да е възможно да се отвори пасажерската врата в движение, но още малката не го е пробвала и не знам дали е вярно. Но дори да е вярно, остава проблема с прозореца, който тя може да сваля в движение, т.е. интересува ме дали мога да го заключа да се отваря само от шофьорската врата.

 

Благодаря предварително на всички отзовали се.

 

Поздрави.


  • 0

#2 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 07 септември 2016 - 11:47

Airbag'a се деактивира когато имаш детско столче на Mercedes. Тези столчета си имат един транспондер вътре, а на седалката имаш приемник. Така колата знае че има детско столче. Това със засичането на тегло не е гаранция. Когато е изключен airbag'a трябва да ти свети лампата под копчето на аварийките където пише passanger airbag off.

 

За отварянето на вратата не знам. Пробва ли да активираш опцията за автоматично заключване на вратите при движение?


Този пост е редактиран от madwifi: 07 септември 2016 - 11:54

  • 0

#3 Marten

Marten

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 9 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    MB SLK 350 R171 AMG Style, 3.5i, 7G Tronic
    MB A180 CDI W169 Automatic

Публикувано 07 септември 2016 - 12:01

Airbag'a се деактивира когато имаш детско столче на Mercedes. Тези столчета си имат един транспондер вътре, а на седалката имаш приемник. Така колата знае че има детско столче. Това със засичането на тегло не е гаранция. Когато е изключен airbag'a трябва да ти свети лампата под копчето на аварийките където пише passanger airbag off.

 

За отварянето на вратата не знам. Пробва ли да активираш опцията за автоматично заключване на вратите при движение?

 

Столчето не е на Mercedes и притеснителното е, че лампата за изключен airbag не свети, т.е. приемам, че е включен. Едва ли единствената опция за изключване на airbag-а е да се ползва столче на Mercedes. 

 

Функцията за автоматично заключване на вратите е активна от години и може би наистина вратата не може да се отвори в движение, не съм опитвал все още. Но дори да е така, все пак остава въпроса за прозореца. На A-класата имам бутон, с който деактивирам всички ключове за прозорци освен този на шофьорската врата, но на SLK-то не намирам такъв ключ. 


  • 0

#4 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 07 септември 2016 - 12:32

Ако лампата не свети значи airbag'a e активен.


  • 0

#5 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 07 септември 2016 - 12:56

Airbag'a се деактивира когато имаш детско столче на Mercedes. Тези столчета си имат един транспондер вътре, а на седалката имаш приемник. Така колата знае че има детско столче.

Това е така, АКО колата има и съответния приемник за този предавател. Моята няма и го пише на стикера отстрани на жабката.

Т.е. оригиналното столче на Мерцедес не е гаранция, че еърбегът няма да се активира.

Светещата индикация на таблото за изключен еърбег е много добър ориентир.

 

Автоматичното заключване на вратите не значи, че не можеш да ги отвориш в движение. Погледни около ключалката на дясната врата за допълнителен механизъм с малък бутон, лостче, плъзгач. Ако го имаш и го активираш, то вратата ще се отваря само отвън.

 

Ако нямаш бутон за блокиране на прозорците, ще трябва да пипаш софтуерно / хардуерно (махане на бушон?) колата.


  • 0

#6 Marten

Marten

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 9 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    MB SLK 350 R171 AMG Style, 3.5i, 7G Tronic
    MB A180 CDI W169 Automatic

Публикувано 07 септември 2016 - 13:32

След още ровене стигнах до извода, че няма друг стандартен начин да се деактивира пасажерския airbag освен със столче на Mercedes. 

 

Намерих една тема, в която една мома е деактивирала airbag-а просто като е изключила жълтата букса под пасажерската седалка. Може би това ми е решението. Въпреки, че това май ще изключи всички въздушни възглавници. 

 

Иначе за door child lock - няма нищо на вратата. Прикачвам снимка.

 

Някакви идеи?

 

Очевидно все пак е предвиден някакъв начин за изключване на airbag-а, макар и със столче на Mercedes, следователно трябва да има някакъв начин да се направи door child lock, но не го намирам..

Прикачени файлове


  • 0

#7 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 07 септември 2016 - 14:54

Изчетох почти всичко в упътването на R171 обаче така и не намерих нещо за door lock. Просто тези коли явно не са предвидени за хора с деца :D. Изключването на буксата както си писал изключва всички въздушни възглавници. Както и последващото им включване изисква ходене до сервиз и триене на грешката от airbag модула. Не става само с включване на буксата обратно.


  • 0

#8 Marten

Marten

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 9 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    MB SLK 350 R171 AMG Style, 3.5i, 7G Tronic
    MB A180 CDI W169 Automatic

Публикувано 07 септември 2016 - 15:19

Изчетох почти всичко в упътването на R171 обаче така и не намерих нещо за door lock. Просто тези коли явно не са предвидени за хора с деца :D. Изключването на буксата както си писал изключва всички въздушни възглавници. Както и последващото им включване изисква ходене до сервиз и триене на грешката от airbag модула. Не става само с включване на буксата обратно.

 

Еми значи това ще е. Някой ден ще ходя да ми изчистят грешката когато потрябва. Благодаря за отделеното време. 

 

Поздрави.


  • 0

#9 Marten

Marten

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 9 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    MB SLK 350 R171 AMG Style, 3.5i, 7G Tronic
    MB A180 CDI W169 Automatic

Публикувано 07 септември 2016 - 15:43

Току що тествах. Изключих буксата и запалих колата. Изписа, разбира се, "SRS Malfunction Visit the Workshop", светна червено SRS на таблото и светна лампата за изключен airbag на пасажера.

 

Изгасих колата, включих буксата и пак я запалих. Грешката си я има, както и свети червения SRS на таблото, но лампата за изключен airbag на пасажера не свети, следователно би трявабло пасажерския airbag да работи.

 

Отново изключих буксата и пак светна лампата за изключен airbag на пасажера.

 

Изглежда, че все пак airbag-а си работи когато е включена буксата, защото лампата не свети. Просто показва грешката, която се е натрупала, понеже тези грешки не се трият когато се изгаси колата. Т.е. когато не возя детето мога да включвам буксата, просто ще имам досадна грешка.


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни