Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Насоки за SLK R170


  • Please log in to reply
2 мнения по тази тема

#1 pink_floyd

pink_floyd

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 11 Мнения:
  • Град:Ст.Загора

Публикувано 27 февруари 2016 - 21:19

Здравейте, 

 

някак си внезапно реших да сменя/разнообразя марката и да се сдобия с едно SLK, тъй като вече са на доста приемлива / за мен/ цена. Няколко уточнения - колата е за кеф, возия, места, багажник и т.н не ме интересува имам си ежедневка.

Горе-долу технически съм в час, така че приемам и по-професионални отговори.

 

Избор на двигател:

Не ме притеснява мощността, въпреки че избягвам да взимам най-малкия мотор в модела, но пък смятам, че атмосферния ще е по-надежден и евтин за поддръжка и обслужване откъм компресора.

Има ли двигател, който трябва да избягвам, нещо като най-несполучливия?

Мнение за 3.2 - 218 к.с най-вече разлика в разход в сравнение с 2.0, ясно е,че ще повече въпроса е да не е 2-3 пъти повече.

 

Таван:

Не съм имал кабрио, както и Мерцедес досега, при оглед на модел, как е лесния начин да се ориентирам за тавана дали всичко е ок, освен това че работи? Слаби места, къде е задължително да се видят?

 

Други неща, които са специфични за модела и трябва да се проверят извън стандартните при оглед на всяка кола?

 

Благодаря на всички и дано скоро влезна истински в клуба.


  • 0

#2 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 29 февруари 2016 - 00:44

атмосферната... само ако е като чисто нова.

320 разбира се, въпреки че 200К ще те радва много.

Покривът е достатъчно да работи добре, няма как да знаеш дали тече или не. Моята беше перфектна и така не разбрах от къде прокапва докато карам много бавно като вали. На паркирана кола не течеше, в движение с по-висока скорост също.

Няма кофти двигател, освен атмосферният, който е просто слаб.

 

Колата е супер, колкото повече екстри, толкова по-добре. Наистина е готин модел и ми липсва. 

 

Предполагам говориш за 170, а не за 171, който също е готин, но в началото не го харесвах... :)

 

... и според мен се цели във фейслифта. Няма особена разлика с версията преди, но е по-красива най-малкото...


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#3 pink_floyd

pink_floyd

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 11 Мнения:
  • Град:Ст.Загора

Публикувано 01 март 2016 - 00:31

Благодаря за отговора kdi, говоря за 170,да. 

Като гледам ще се насоча към вариантите с компресор, тъй като 3.2 явно не изпада често.

 

Има ли слаби места самия модел, т.нар детски болести :)  

Колебая се също дали да е автомат или ръчка,но май ще е според състоянието на колата.


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни