Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Диаметър на спирачни дискове285 или 331 мм

дискове спирачки

  • Please log in to reply
4 мнения по тази тема

#1 Plamen

Plamen

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 236 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W 168 (A170 CDI), 2002, Long-wheelbase
    W 163 (ML 270 CDI), 2005, SE

Публикувано 11 септември 2015 - 18:07

Колеги,

 

Тъй като трябва да сменям задните дискове и накладки, направих известно проучване за различните марки. Това, което ме учудва, обаче, е че при един и същ VIN в различни каталози и при различни търговци излизат два различни размера дискове: 285 мм и 331 мм. Разликата не е малка и не е за пренебрегване. Трудно ми е да измеря сегашните дискове, защото са много дълбоко и не мога да бръкна през джантата без специален уред с дълги рамена, но доколкото успях да ги премеря с подръчни средства са около 330 мм. Къде бих могъл да намеря точна и достоверна информация? Ако някой е сменял, би ли споделил? За марка няма да питам, защото колкото поста прочетох, все различни мнения. :)

 

Предварително благодаря!


  • 0
Публикувано изображение

#2 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 12 септември 2015 - 00:06

330 е доста голям диск, минимум за 17" джанта. Вероятно размерите са за преден и заден диск.

Има коли, които в различните версии на един и същ модел (примерно BMW E90 320i, има 2 различни типа спирачки: increased payload и standard, които са за версиите с теглич, специалните модели: напр. полицейски автомобил и т.н.), може и при МЛ-а да го има.

 

Търся в Web Catalogue-а на АТЕ и на Brembo, понеже наскоро пуснаха нова версия на АТЕ, която е доста кофти...

http://www.bremboaft...gue_Search.aspx

http://www.ate-brake...talogue_en.html

 

Виж дали ще ти свършат работа.


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#3 gipsa

gipsa

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 352 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Смолян
  • Автомобил:
    w201 dtm реплика,жълто такси 211-КоНпресор с 476 магарета под капака и едно зад волана....

Публикувано 12 септември 2015 - 07:32

Отиваш в Елит кар на пример,даваш вин номера на автомобила и ти казват точно твоя автомобил с кой размер дискове е.

  Всеки що годе уважаващ  себе си магазин за части трябва да работи с мерцедес програма за части.


  • 0

#4 Grozdanov

Grozdanov

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 251 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив

Публикувано 12 септември 2015 - 12:59

Или пускаш шасито тук и ние ти даваме точния размер и оригинален номер 


  • 0

#5 Plamen

Plamen

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 236 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W 168 (A170 CDI), 2002, Long-wheelbase
    W 163 (ML 270 CDI), 2005, SE

Публикувано 12 септември 2015 - 15:56

Благодаря на всички за инфото!

Мисля, че успях да се ориентирам. Проблемът беше, че повечето каталози дават и двата размера дискове, дори и като се впише VIN номерът. Става дума само за задни, при предните алтернативите са съвсем други - 303 и 345 мм. Джантите са си 17'' фабрични. Линкът на Брембо, който KDL ми даде, има една последна колонка с бележки, които ме ориентираха в ситуацията. Явно размерът се определя от производственият номер на автомобила. До определен номер са по-малките, от определен нагоре (какъвто е моят случай) - по-големите. Явно дори и годината на производство на автомобила не е ориентир. Странно, обаче, че при въвеждането на VIN-а, откъдето е ясно кой е производственият номер, навсякъде излизаха и двата размера.

Още веднъж благодаря за помощта!


  • 0
Публикувано изображение





0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни