Към съдържанието

  •  

Снимка

Издирване на автомобил във Варна


  • Please log in to reply
18 мнения по тази тема

#1 Lambo_Rambo

Lambo_Rambo

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1647 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна/София
  • Автомобил:
    W201 190 '88 3.2 daily
    W201 190 '88 5.0 project car

Публикувано 21 май 2015 - 17:01

Здравейте, днес са изблъскали един приятел с колата му извън пътя, напълно умишлено, след което извършителя е избягал. Щетите са сериозни - криви джанти, спукани гуми, смляна пасажерска врата и стъкло, размазан праг, вероятно и купето е мръднало тъй като прага е много крив, цялата дясна страна на колата е ожулена  и огъната от бронята до предния калник. Извършителя е бил със BMW X3, сребристо/светло сиво, с варненска регистрация, за съжаление моя приятел не е успял да запомни номера, само че има две 9-тки и 5-ца в него. Според описанието става въпрос първа генерация X3 преди фейслифта, тоест 2004-2006 година, но предвид ситуацията може да има неточности, приоритет на човека е било да не се блъсне в някоя кола в насрещното, а не да гледа номера или колата, но е автомонтьор така че поне за марката, модела и цвета сме сигурни. Чакал е 2 часа полицаите които са му написали протокол и са му казали да пие една студена вода. Без точен номер не можели да направят нищо. Човека няма каско. Нямаше да ви моля за помощ ако щетите бяха незначителни, но положението е че ремонта ще струва значителна сума, а ако е имало някой на пасажерската седалка сега най-вероятно нямаше да е жив. Та ако някой може да помогне да издирим извършителя ще съм много благодарен. Местопроизшествието е станало днес около 11:20 по пътя между последното кръгово на крайезерния път и кръговото под метро, посока към метро (по баира нагоре), на около 100м след кръговото на крайезерния.


  • 0
Follow your own star...

#2 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 21 май 2015 - 17:08

Проверете за сгради с охранителни камери в района и ако има - помолете най-любезно да ви дадат да прегледате записа. Ако има - има голям шанс да видите точния номер.

Между другото - ако имаш точния номер и го дадеш на КАТ го издирват точно за нула време. Имал съм случай така, да ме ударят и да избягат, но първата реакция беше да снимам колата с GSM и имах точни марка, модел, цвят и рег. номер. Освен това се обадих веднага на познат, който знаех, че се движи километър пред мен, да спре и да изчака, да види, дали съответната кола ще мине покрай него и да потвърди, че правилно съм записал и снимал всичко. Късмет... След 1 седмица ми написаха документ, в който пишеше в коя застрахователна му е гражданската и заедно с акта си взех парите от неговата гражданска. Отделно него са го глобили доста солено (така казаха катаджиите).
  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#3 osmandjikov

osmandjikov

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 77 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна

Публикувано 21 май 2015 - 17:40

Здравей колега по-улицата нагоре има доста сгради,магазини и сервизи,а и още на самото кръгово от дясно има май някъв сервиз предполагам има  и  камери.Аз бих се разходил до там и ако има все някоя трябва да го е хванала.Успех със търсенето.


  • 0

#4 Lambo_Rambo

Lambo_Rambo

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1647 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна/София
  • Автомобил:
    W201 190 '88 3.2 daily
    W201 190 '88 5.0 project car

Публикувано 21 май 2015 - 18:07

Минахме после от там, не видяхме камера насочена надлъжно по пътя, от каквато би се видял номера, на сградите на които видяхме камери си бяха насочени към техните си парцели а не към пътя. По-скоро се надявах някой ако има познат в кат или извън кат който има някакъв достъп до базата данни за регистрираните коли, варна не е толкова голям град, едва ли ще има кой знае колко X3-ки които да отговарят на това описание.. Едва ли има повече от 10-20 такъв цвят, а дори и 100 да са, ако го има списъка е въпрос на минути да се прегледа за номер съдържащ споменатите цифри.


  • 0
Follow your own star...

#5 Marto BS

Marto BS

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 649 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    Opel Omega 2.5 V6 Aut.
    ex. 1996 W210 E 300D Avantgarde
    ex. 1993 MB 200 CE

Публикувано 21 май 2015 - 18:48

Валка, тая кола ми звучи позната и мисля, че съм засичал една такава в нашия район, върти ми се в главата 9955 или 9595, мишо сива, межди евксиноград и траката мисля съм я виждал да се движи, един път ми беше направило впечатление, че се бута много една такава... по х3-ката трябва ли да има следи от удара? и от коя страна?

 

пусни тема в бмв форума


  • 0

#6 Marto BS

Marto BS

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 649 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    Opel Omega 2.5 V6 Aut.
    ex. 1996 W210 E 300D Avantgarde
    ex. 1993 MB 200 CE

Публикувано 21 май 2015 - 19:00

вижте и обявите в мобилето, има х3-ки във варна, едната е и с замаскиран номер... и там може да има много камери, дето да не се виждат, също така и нагоре към метро примерно - и да не се види номера, може да има отличителни белези - примерно специфични джанти и т.н.


  • 0

#7 Lambo_Rambo

Lambo_Rambo

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1647 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна/София
  • Автомобил:
    W201 190 '88 3.2 daily
    W201 190 '88 5.0 project car

Публикувано 21 май 2015 - 21:03

Ами ако съдя по удара по колата на моя човек, трябва даже да има и счупено по нея, цвят бордо е блъснатата кола, но предполагам тая X3-ка са я прибрали вече да я правят. Видяхме из обявите 3-4 които отговарят на описанието но едната не беше регистрирана и нямаше номера, другата май нямаше 9-тки в номера, гледахме я и тая със скритите номера но тя май беше фейслифт до колкото си спомням. От шофьорската страна трябва да са и белезите - по гумите, джантите, броните, на моя човек колата е леща, пасажерската врата където е бил удара е поне 20см навътре изкривена. И моя човек каза че завършва на 59 или 95 и има две 9-тки в номера, и уж последните две букви на номера са различни, а тая със скритите номера в карса е ВВ, която серия мисля че върви в момента в кат.


  • 0
Follow your own star...

#8 Marto BS

Marto BS

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 649 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    Opel Omega 2.5 V6 Aut.
    ex. 1996 W210 E 300D Avantgarde
    ex. 1993 MB 200 CE

Публикувано 22 май 2015 - 14:04

Тая, която си мисля аз и ми се върти рег. номер 9595 в главата, мисля че беше такъв цвят 

 

http://dkh3bvxevjo0y...d_img_watermark

 

 

запомнил съм такава кола, щото караше като олигофрен от траката към пикадили парк надолу по главния път...


  • 0

#9 Lambo_Rambo

Lambo_Rambo

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1647 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна/София
  • Автомобил:
    W201 190 '88 3.2 daily
    W201 190 '88 5.0 project car

Публикувано 22 май 2015 - 14:09

Баш ей такава се търси, със полукръговете във стоповете, на фейслифта вече са други.
  • 0
Follow your own star...

#10 Chavalinov

Chavalinov

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 323 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Автомобил:
    C124 e200 1996
    S203 C220 CDI 2006
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 22 май 2015 - 18:16

Днес говорих с приятел, който са го търсили до тях с патрулка и е писал обяснения при подобен случай. Само че описанието е било само цвят и марка ! Така че или полицаите не им се занимава или вече знаят на кого е колата и потулват случая. Каза че са му обяснили за какво става дума и са му показали лист (или страница) с евентуално заподозрени които обхождат. Така че най-добре е познатия начин в БГ с връзки или с парички.... Намира някои по "началнЯк" в КАТ или полицията, не ги знам кои са компетентните органи в случая и да се задействат нещата.Ако искат да го намерят могат.


  • 0

#11 miro0

miro0

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 647 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    Стартира с Мазда 121 75Hp '91,
    след това продължи с C220D 95Hp '96 classic
    и сега се вози на E230 150Hp '96 Avantgarde.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 26 май 2015 - 11:34

Нагоре на някой светофар няма ли камера, от която да се види? Все ще се забележи, че въпросната кола е претърпяла удар, а от там номера и тн. Ако не защо не пробвате да отидете до КАТ за съдействие ако кажат, че няма какво да направят без номер, консултация с адвокат и евентуално господари на ефира? Давам го просто като идея. Най-много да загубите време и нерви, но с бездействие няма да се намери джигита.  :)

 

 

П.п. https://scontent-vie...986&oe=55F6F8F7започвам да се съмнявам, че наистина е така!


Този пост е редактиран от miro0: 26 май 2015 - 11:37

  • 0

The best or nothink.


#12 osmandjikov

osmandjikov

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 77 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна

Публикувано 27 май 2015 - 16:39

Да защо не проверите камерите на Кат.Имат на всички кръстовища и от личен опит знам че поне работят :D


  • 0

#13 cyberpig1

cyberpig1

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 2027 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    PK3333PK
    BT1111KK
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 28 май 2015 - 13:29

ето как го правят в София: 

 

29-ГОДИШЕН СТОЛИЧАНИН Е ЗАДЪРЖАН В ПЕТО РАЙОННО УПРАВЛЕНИЕ ЗА ХУЛИГАНСТВО 
Вечерта на 23 май, в районното управление постъпил сигнал за водач, шофирал рисково лек автомобил „Ауди А-8”. Установено било, че в часовете между 22.30 до 1.25 на 24 май, в отсечката от отбивката от бул. „Вл. Вазов” към бул. „Ботевградско шосе” , водача на аудито умишлено ударил в задната част „Фолксваген Кади”, влачил го 7- 8 метра, отново го ударил и го обърнал по таван, след което ударил челно и лек автомобил „Сеат Алтеа”, а после избягал в неизвестна посока. Оказало се, че преди това в с. Казичене, същият автомобил причинил друго пътно-транспортно произшествие с два паркирани автомобила и отново избягал. По случая в Пето РУ било образувано досъдебно производство. В хода на проведените издирвателни действия полицаите установили, че извършител на деянието е криминално проявеният Р.К. /29г./ от София. След доклад на събраните материали в Софийска районна прокуратура, Р.К. бил привлечен като обвиняем за престъпление. Наложена му била мярка за неотклонение „задържане под стража” за срок до 72 часа.


  • 0

#14 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 28 май 2015 - 15:46

Toя маняк е гледал Транспортер.

М/у другото няколко пъти попадам на едно много окаяно А8 черен мат, което кара доста неадекватно, може да е бил същия.


  • 1

Audi_A4_avatar.gif


#15 SpLiT

SpLiT

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 65 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    2008 - w211 E300 4Matic Avantgarde;
    2002 - w203 C180 SportCoupe;
    2004 - w211 E270CDI Avantgarde - продаден.

Публикувано 05 юни 2015 - 15:19

Колега, аз съм член на БМВ Клуб България (карам Мерцедес, защото не ги крадат толкова :yeah и преживявам все още кражбата на БМВ) и мисля че наистина е добра идея да се пусне тема и в www.bmwpower-bg.net, тъй като такова поведение на пътя е позор - без значение марката на автомобила. Колегата kdl има регистрация, както и аз и ако има нужда ще съдействам и в регионалните структури на БМВ клуба.
Може да се смята че БМВистите са изроди на пътя, но замислете се че колата няма вина за това че водача и е кретен... във всяко стадо има мърша. Искам да Ви кажа, че и с БМВто и Мерцедеса като пусна някой пешеходец или заблуден водач на МПС очудването винаги е голямо... сиреч "купИл съм си Мерцедес/БМВ и моем си праим ко си сакам" е мисленето на повечето притежатели на двете марки, но не всички сме такива, нали?

Този пост е редактиран от SpLiT: 05 юни 2015 - 19:00

  • 7




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни