Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

закупуване МБ cls320


  • Please log in to reply
33 мнения по тази тема

#16 Mareca

Mareca

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 6 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:варна
  • Интереси:футбол
  • Автомобил:
    CLS 2007

Публикувано 17 март 2014 - 00:48

До kardigan Виждам че темата си я започнал, доста преди да се включа, но ако те инетресува прочети моето мнение. Бях в твоето положение преди 6 месеца. 15 години съм карал само Аудита, но от последното което имах (А6 2005) ги намразих - не излизах от бокса. Октомври 2013 си взех CLS 320 2007 oт Германия, вече имам 25т.км и съм супер впечатлен. Окачването му (airmatic) е уникално. Имаш три вида настройки на амортисьорите (komfort,sport и най-твърдото super sport) както и повдигане на клиренса. Така че като купуваш гледай да е Airmatic (защото някои не са с въздушно). Обърни внимание на навигацията (има с малък и по-голям екран NTG1 и NTG2). Относно разходите по подръжката: разход на гориво при мен е 10,5 градско и от 7,5 до 9 извън градско (зависи от карането); смяната на масло е малко по-скъпо защото двигателя събира 7,5л и е с 2 въздушни филтъра, но не са скъпи по 30тина лева; гумите - при мен са 18цола, 1600 EUR дадох за 4 зимни гуми (заболя ме сърцето). Накладки и дискове още не съм сменял (бяха сменени малко преди да я купя). Относно връщането на километрите: когото си търсих кола на "българския пазар" 6 от общо 7 проверени коли бяха с върнати километри. Особено фрапиращ беше един случай когато ходих да гледам един CLS в Шумен, който беше на 160 000 км на километраж, а при проверка в Балканстар по рама се оказа че 2011 година е бил в сервиз в Рим на 422 000 км. Така че поне според мен трудно може да попаднеш на нещо читаво в България, но това е обща болка за всички марки. Така че бъди внимателен.      
  • 0

#17 kardigan

kardigan

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 6 Мнения:
  • Град:варна

Публикувано 19 март 2014 - 16:10

Колега, Mareca благодаря ти за поста ,такава информация ми трябва,пълна и точна.Изключително полезна.До колегите от предните постове ,километрите ще ги минавам почти всеки месец ,защото наистина пътувам много ,Варна ,София ,Бургас ,повечето е извън градски преход ,но все пак  е доста.Аудито което карам в момента е бензин 2.0i ръчка 2002 ,затова ми се иска да пробвам с автоматик ,явно нямам късмет с тези аудита ,щото както това ,така и предното не спират да се чупят.Предници през 2 месеца дроп, двигателя, все ще откаже някой датчик и така.С две думи писна ми.Та сега се насочих към CLS-са .А и возията си е друга и класата също.Обаче аз да си кажа това за въздушните възглавници малко ме плаши .поради изключителните пътища по които караме ,чувал съм че ако ти се спука такъв ,airmatic'' работата става дебела .,до колкото знам се сменят комплект .


  • 0

#18 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 20 март 2014 - 07:35

Изминаването на километрите, които ти предвиждаш, по нашите пътища биха разрушили окачването на луноход, камо ли на Ауди или Мерцес, та било то и въздушно.
Вече посъбра информация, така че успех с покупката и да се похвалиш!

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk 2
  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#19 kardigan

kardigan

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 6 Мнения:
  • Град:варна

Публикувано 20 март 2014 - 13:15

още един въпрос ,който ме вълнува ,а и може да е полезен както на мен ,така и на останалите.Може ли ,някой запознат да сподели как точно става проверката по рама в Балкан стар.Към кого да се обърнем  ,колко струва и въобще каква е процедурата.


  • 0

#20 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 20 март 2014 - 17:34

Отиваш при приемчика и казваш какво искаш.Към 90лв.чух че станало.


  • 0

#21 kardigan

kardigan

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 6 Мнения:
  • Град:варна

Публикувано 21 март 2014 - 00:31

ОК, благодаря ,Малко ъпдейт на инфото ,харесах един цлс ,2007 дилъра  призна че преди около 1000 км.е правен ремонт на скоростната кутия ,7G троник е ,каза че имал фактура за което ,забравих името на сервиза ,Дайте мнения дали да я взема с този ремонт или да пропусна ,по принцип знам че автоматиците на мерцедес дават проблеми ,и си мисля че този щом вече е отремонтиран ще ме изкара поне едно 200к.Как мислите?


  • 0

#22 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 21 март 2014 - 06:02

А ти кара ли колата или по телефона си е признал?
Аз не бих се доверил на продавач на автомобили втора ръка.

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk 2

Този пост е редактиран от mradulov: 21 март 2014 - 06:02

  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#23 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 21 март 2014 - 09:24

Аз смятам.че щом е ремонтирана скоростната кутия това е +.Като има фактура винаги може да се провери какво е сменяно и къде е извършено и дали е извършено всъщност.Търговец ли продава колата или собственик?


  • 0

#24 kardigan

kardigan

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 6 Мнения:
  • Град:варна

Публикувано 21 март 2014 - 22:56

Не съм карал колата,разговора беше по телефона,но нали знаете всеки с касмета си .Проверих я по рама в мерцедес -излезе че до 2008 юни колата е навъртяла 64к. километра , а иначе е 2007 г.   .Търговеца твърди че е ,на реални 193 к.След 2008 няма инфо за нея в мерцедес (кола фантом ),та незнам за сега.Имам един приятел кара Е -класата 2009 г. много е доволен само че си я купи нова и въпреки всичко прави ремонт на скоростната кутия около 4500 му излезна.Та за това един евентуален ремонт на скоростната  да е правен и аз смятам че е плюс ,но ще продължа да търся за сега .


  • 0

#25 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 22 март 2014 - 07:22

Да, ама ремонт не е правен, а те подготвя, защото трансмисията само е закрепена за пред купувач и сигурно прави някои магарии, които продавача ще се опита да ти обясни със скорошния ремонт и че още не се е напаснала кутията. Ходи и я поробвай и кажи дали предположението ми е правилно.

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk 2

Този пост е редактиран от mradulov: 22 март 2014 - 07:23

  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#26 Mareca

Mareca

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 6 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:варна
  • Интереси:футбол
  • Автомобил:
    CLS 2007

Публикувано 22 март 2014 - 17:18

Всеки новозакупен автомобил е с някаква гаранция 3,5,7год....., през който период дилара те задължава да сервизираш автомобила си в негов сервиз. Така че CLSa 2007 трябва да има история (смяна на масла , филтри , ремонти) поне до 2010 год. Диларите на мерцедес работят в цяла Европа с обща база данни и това лесно се проверява. В твоя случай след 2008 няма инфо.... склонен съм да вярвам че инфото е изтрито. А и като пресметнеш че за 1 година е минал 65к, то за 6 години с това темпо този CLS трябва да мине поне 300к...


  • 0

#27 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 22 март 2014 - 19:58

Всеки новозакупен автомобил е с някаква гаранция 3,5,7год....., през който период дилара те задължава да сервизираш автомобила си в негов сервиз. Така че CLSa 2007 трябва да има история (смяна на масла , филтри , ремонти) поне до 2010 год. Диларите на мерцедес работят в цяла Европа с обща база данни и това лесно се проверява. В твоя случай след 2008 няма инфо.... склонен съм да вярвам че инфото е изтрито. А и като пресметнеш че за 1 година е минал 65к, то за 6 години с това темпо този CLS трябва да мине поне 300к...

+1


  • 0

#28 Lambo_Rambo

Lambo_Rambo

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1647 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна/София
  • Автомобил:
    W201 190 '88 3.2 daily
    W201 190 '88 5.0 project car

Публикувано 29 март 2014 - 22:37

явно нямам късмет с тези аудита

 

Както и всеки който се е объркал да си вземе ауди :)  

 

Пътищата варна - софия и бургас- софия/варна не мисля че са толкова лоши че да те притесняват. Даже от тези пътища (основните артерии не междуселските) бих казал че най зле е началото на магистралата софия - пловдив, пътя варна-софия също не е супер добър но ще става все по-добре, дори незначителните заобиколки на шумен и горни и долни богров страшно много облекчиха пътя, и ако продължават така пътя ще стане доста приятен.

 

Според мен такъв пазен и гледан CLS какъвто си търсиш ще ти стъпи толкова пари, колкото основната вноска за една прилична нова C или E класа на лизинг, само че ще вземеш кола с гаранция и винаги ако ти направят мръсно от дилърството можеш да им теглиш една майна. Така или иначе от думите ти "да изкара поне едни 200к км" това при 9к на месец означава че очакваш да вземеш кола която да не те предава поне 2 години, не знам колко е гаранцията в момента на новите мерцедеси но предполагам е нещо от рода на 3-5 години. Според мен да вземеш нова кола на лизинг ти е по-сигурния вариант, ще дадеш повече пари но ще ти е спокойно, а вземеш ли кола втора ръка ще си е на риск. Другото което е не видях дали си споменал някъде дали ще плащаш каско, ако при всички положения ще плащаш каско варианта за нова кола отпада защото каското на нова кола ще ти стъпи още 60-80% от разходите за обслужвания, докато при втора ръка кола каското няма да е чак такъв фактор, което пък ще се компенсира от риска който поемаш.


  • 0
Follow your own star...

#29 oldschool

oldschool

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 28 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W208 CLK 230 Kompressor / 2001
    W164 ML 320 CDI / 2006

Публикувано 08 април 2014 - 02:22

Здравейте,
Аз също се оглеждам за CLS 320 cdi. Бих искал да попитам относно окачването airmatic - здраво ли е като цяло и евентуални ремонти специфични ли са, с други думи правят ли ги по сервизите или си трябва Балкан стар за тях? Относно скоростите и 7-G tronic, не би ли трябвало ако има сервизна история с редовна смяна на маслото да си изкара бая време? Или си има познати бъгове? На мен също ми писна от ремонти и си търся здрава кола. Искам да знам дали тази е такава. Благодаря предварително!
  • 0

#30 vencislav

vencislav

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1547 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    インフィニティ

Публикувано 08 април 2014 - 13:04

Няма какво да се притесняваш от Airmatiс-a, поправят го успешно и на много места,

според зависи какво ще му е евентуално, цените не са неприлично високи, дават и гаранция .

Заради по добрите, комфорт, поведение на пътя и сигурност си заслужава .

 

7-G tronic-а, не е проблемен а ако има сервизна история и е редовно обслужван

по предписания само ще те радва .

 

Ако не вземеш някоя грохнала и изтормозена кола проблеми няма да имаш .

 

Една добра диагностика преди купуване ще ти спести много главоболия след това .


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни