Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

C 126/ C 140 Koenig Specials


  • Please log in to reply
7 мнения по тази тема

#1 BatJoro87

BatJoro87

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 16 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    Баба Меца V12

Публикувано 04 януари 2014 - 01:41

Здравейте, наскоро прочетох тази статия http://fakti.bg/avto...des-benz-koenig и се сетих, че по едно време и в България имаше един жълт 126 с умопмрачителния километраж разграфен до 400км/час   :hailandkill :hailandkill :hailandkill , жълт и до колкото си спомням бивша кола на Фатик.

Също и за един 140 се сещам,ето снимки изкочиха в нета http://www.autogespo...ials/2011/02/12. Според личното ми мнение тези две коли бият наследниците по излъчване и присъствие на пътя. Ще ми е интересно някой да сподели какво се случва с тези легенди и имат ли още почва у нас.

 

Поздрави

 


  • 0

#2 mimo160

mimo160

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2203 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes w221 s320 cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 04 януари 2014 - 22:11

Сигурно е този

Прикачени файлове


  • 0

#3 mimo160

mimo160

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2203 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes w221 s320 cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 04 януари 2014 - 22:14

По всичко което се намира в нета се оказва че е в пазарджишко последно забелязан

Прикачени файлове


Този пост е редактиран от mimo160: 04 януари 2014 - 22:14

  • 0

#4 mimo160

mimo160

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2203 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes w221 s320 cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 04 януари 2014 - 22:26

И вече не е жлЪт ,а цЪрвен.

Прикачени файлове


  • 0

#5 Bat Andi

Bat Andi

    Председател на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 1006 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Ловеч
  • Автомобил:
    W201 2.0E
    W201 2.6E (Automatik)
    W140 500SE
    C215 CL55AMG (Kompressor)
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 04 януари 2014 - 22:36

Имаше и един в Ловеч C140, ама Г. Ганчев го размаза преди много години,... Седеше в един гараж дълго време, ама сега къдее е.

Иначе в София се запознах с едно момче със W140ка Koenig Specials. Като се затопли дано се навие да дойде на някоя среща.


  • 0

#6 Ванюша

Ванюша

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 637 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пазарджик
  • Автомобил:
    от старата школа

Публикувано 16 януари 2015 - 16:16

еи тука се вижда В140 мисля ,че някои беше писал ,че е спасена от разруха. За В126 не знам да са срещани такива дани ,най-вероятно все още гние някаде ,всякакви героични личности и се приписваха като собственици ,съдбата и остава неизвестна обаче. Засичана уж в Пловдив в Пазарджик уж червена после пък жълта и всякакви какви ли не изпълнения. Нямала доработена скоростна кутия и чупела заводската доста често общо взето. Дали има почва има ама е много ограничена щото хората дето имат желание и мозък са малко. В България в доста да не кажа почти във всички области се шири една прослоика развиваща разгула. Така бавно ,но сигурно се унищожават от училища до коли. Да не засягаме болни въпроси. Лека вечер.

 

П.П. Мисля ,че беше засяган въпроса за тези коли някаде може и в тоя раздел да е било ако се разровиш може да го намериш.


Този пост е редактиран от Ванюша: 16 януари 2015 - 16:18

  • 0

#7 BatJoro87

BatJoro87

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 16 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    Баба Меца V12

Публикувано 16 януари 2015 - 20:08

еи тука се вижда В140 мисля ,че някои беше писал ,че е спасена от разруха. За В126 не знам да са срещани такива дани ,най-вероятно все още гние някаде ,всякакви героични личности и се приписваха като собственици ,съдбата и остава неизвестна обаче. Засичана уж в Пловдив в Пазарджик уж червена после пък жълта и всякакви какви ли не изпълнения. Нямала доработена скоростна кутия и чупела заводската доста често общо взето. Дали има почва има ама е много ограничена щото хората дето имат желание и мозък са малко. В България в доста да не кажа почти във всички области се шири една прослоика развиваща разгула. Така бавно ,но сигурно се унищожават от училища до коли. Да не засягаме болни въпроси. Лека вечер.

 

П.П. Мисля ,че беше засяган въпроса за тези коли някаде може и в тоя раздел да е било ако се разровиш може да го намериш.

Интересно видео от мутро-бароковия стил. Доста съм се ровил из виртуалното пространство за тези шедьоври, но общо взето всичко се върти около горе коментираните факти. Иначе е доста тъжно в моите очи да се оставят такива коли на произвола да изгниват или да се ганьофицират с тунинг, газови и тн, но в БГ вкуса към колите се ограничава до BMW Е 46 две врати, Жип Caynne или А8 за по големи играчи и ако може да се поддържат с консумативи от Карфур.

Поздрави


Този пост е редактиран от BatJoro87: 16 януари 2015 - 20:09

  • 0

#8 Ванюша

Ванюша

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 637 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пазарджик
  • Автомобил:
    от старата школа

Публикувано 20 януари 2015 - 22:14

Старите коли са си зарибявка и мисълта влезне ли ти един път в главата няма лесно излизане. W124 и W126 са на стойност точно 5000 евро ,нищо толкова непостижимо въпроса е ,че повечето хора ги дават я за някои Ярис я за W220 въпрос на вкус е казал народа. Истината е ,че към двете е подходено с много търсене проучване и желание. Ако харесваш такива коли давай и да не ти пука неска и утре ще събереш и ще и се радваш. Честно когато търсех W124 в България работата беше не в друго ми и 10 000 левчета да бях изкарал коли няма ,пазара е изключително скапан половината са буламачи. Търсихме и за един приятел пак W124 няма и няма просто искаше приличен мотор автоматична скоростна кутия и приемливо състояние. За щастие накрая открихме бялата лястовица. За W126 според мен и краткия ми опит положението е същото и със свития избор е още по зле. Най странното е ,че най добрите образци на който съм попадал хората винаги знаеха какво продават бяха си ги вкарвали за тях и бяха на СРЕДНА цена. Всъщност познавам човек които е налял в Москвич 408 средства колкото за прилична W220 гледат го като луд и мен така имам чуството ,че ме гледат понякога ,но в краина сметка не виждам нищо лошо.

 

Един поздрав


Този пост е редактиран от Ванюша: 20 януари 2015 - 22:24

  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни